Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy segítsek a barátnőmnek a...

Hogy segítsek a barátnőmnek a szülés alatt?

Figyelt kérdés

nekem császárom volt, így nem tudom, mi a jó :-(

Milyen praktikákkal, bogyeszokkal és zenével, fityfenével tudom enyhíteni a fájdalmait?


2009. okt. 11. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha tényleg szeretné a barátnőd, hogy bent legyél, legfontosabb, hogyha "gyengén" vajúdik, akkor fogd a kezét, beszélj hozzá. amikor nekem már az igazi erős fájások voltak, akkor nem esett jól semmi simogatás, mert nagyon szörnyen éreztem magam. De egy kis törölgetés, vagy hátmasszírozás lehet jól esik neki. Vagy ha megengedik, üdítő itatás, pár falatka ennivaló. És folyamatosan mondd neki, hogy nagyon ügyes, legyen kitartó, hamarosan ott lesz a kezébe a pici! :)

2009. okt. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem az segített mind3 szülésemnél,ha végig dicsértek,biztattak,ill. mikor szoríthattam egy kezet. Ez vagy a férjemé volt,vagy a szülésznőé:) De szerintem úgyis a szitu majd adja magát,hogy éppen akkor Ő mit szeretne.

minden jót!

2009. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyénileg változó, hogy kinek mi a jó. Nekem nagyon jó volt, hogy maszírozták a hátam pl. De tesómmal én mentem be szülni szeptemberben, hát neki nagyon nem esett jól a maszírozás. Vele pl. poénkodni kellett, elterelni a figyelmét, a tolófájásoknál fogtam a kezét, együtt lélegeztünk, mondtam, hogy még nem szabad nyomni, (mert a méhszáj még nem volt elsimulva), a kitolásnál meg nekem kellett fogni az egyik lábát meg a nyakát és tolni összefele. A másik lábát ő fogta magának, a doki nem tudom i a fenének volt ott, csak támaszkodott a szekrényen, mi meg majd meg szakadtunk. Tesóm a fájdalomtól, én meg attól, hogy őt nyomom össze.
2009. okt. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Majd ő eldönti, mi a segítség neki :)

Engem pl állandóan masszírozni akart a szülésznő, őrületbe kergetett már, kifejezetten rosszul esett. A férjemtől annyi esett jól,hogy ott van, nagyon nagyon szükségem volt rá, de nem kellett csinálnia semmit. Mondták törölgesse a homlokomat, de engem az is zavart. Igazából minden zavart, ami hozzám ért :S

Szóval majd a barátnőd eldönti, mindenkinek más a jó :)

2009. okt. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tartsd oda neki a karodat, hogy szoríthassa!
2009. okt. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kövesd az utasításait, ha pedig hallgat és elmélyül, akkor lehetőleg ne zavard. Néha emlékeztetheted, hogy szóljon, ha valamire szüksége van (masszázs, egy korty víz, vagy pozíció váltás) ezen kívül pedig néha dícsérd meg, hogy nagyon jól csinálja és csak így tovább, már nincs sok hátra. (Ez rendszerint bejön :) )

Küldök egy linket egy online szülésfelkészítő tanfolyamhoz, segíthet mindkettőtöknek:

[link]

2009. okt. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!