Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvédelemmel szült anyukák!?

Gátvédelemmel szült anyukák!?

Figyelt kérdés
A szülés elött mennyire voltatok sérülékenyek? Gondolok itt arra, hogyha beütötted a lábad, akkor nagyon belilult. Vagy a sebeid nagyon hosszú ideig gyógyultak? Vagy épp ellenkezőleg mindíg gyorsan elmúltak. Kiváncsi lennék mennyire van összefüggés a gyenge kötőszövet és gyenge vénák ésa gátvédelem között?
2009. okt. 1. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a mai napig szívárvány színekben pompázik a lábam, ha beütöm, ez szülés után sem változott.:) Szülés alatt én is gátvédelemmel indultam, de túl nagy lett a baba - 4170 gramm, 60 cm- így sajnos vágni kellett. Szülés előtt sportoltam, nekem azt mondták, akkor talán könnyebb lesz.. hát nem az volt. :)
2009. okt. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is gátvédelemmel szültem,sikeresen.Se külső,se belső sérülésem nem volt.Előtte régóta edzettem,terhesség alatt jógázni jártam,és minden nap intim tornát végeztem.De a dokim szerint igen tágulékony vagyok,lehet,h ez az "előélet" semmit nem számított.Terhességi csíkjaim viszont vannak,azt még az első baba várása idején szereztem(ami ugye kötőszöveti gyengeség)Szval sztem nem igazán függ össze.
2009. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én gátvédelemmel szültem a fiamat. Elsö baba volt, 4310 gramm... Csak egy egészen enyhe repedésem volt, az se a gáton, hanem hüvelyben. ÉN viszont használtam a terhesség utols´heteiben egy gátmasszázs olajat a Weledától, ami állítólag segít megelözni a gátrepedést. Nem tudom, hogy az segített, vagy anélkül is így lett volna, de tény, hogy nagy baba ellenére nem repedtem...
2009. okt. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!