Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni elköttetés?!...

Szülés utáni elköttetés?! Anyukák a tapasztalatitokra várok!

Figyelt kérdés
A 4. gyerkőcöt várjuk december közepére, (36 múltam) és úgy döntöttünk, hogy még a kórházi bentlét során megcsináltatom a sterilizációt (laparoszkópiásan, ha normál szülés lesz). A dokival már megbeszéltem és a véleményetekre, tapasztalataitokra lennék kiváncsi. Köszi
2011. okt. 19. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi is ezt választottuk, szintén a 4. baba után. Szerintem ésszerű döntés, egyszerűbb letudni a szüléssel.
2011. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

szia!

Más úton nem tudjátok vagy nem akarjátok megoldani a fogamzásgátlást? Tudom, h a négy gyerkőc nem kevés, és ha most úgy is gondoljátok biztos nem lesz több, akkor is érdemes elgondolkozni ezen a végleges megoldáson! Még csak 36 vagy, 40 évesen simán szülhetsz még, 4 év az nagyon sok idő, sose tudhatod hogy alakul az élet! Én biztos nem választanék ilyen végleges, visszafordíthatatlan megoldást!

2011. okt. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia

én is szerettem volna, de a dokim azt mondta, h ha természetes szülés lesz, csak a szoptatás befejése után köt el. Császár esetén összeköti a kettőt.

Természetesen szültem, már 20 hónapos a kislányom. Egy-két hónapon belül meglesz az elkötés is.

2011. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem mi a menete és hogy mennyibe kerül az elkötés?
2011. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha császár közben kötnek el, akkor ingyenes. Legalábbis nálam így volt. Saját kérésemre történt, a doki nem nagyon akarta még, hátha később szerettünk volna még babát, de így láttam és látom most is ésszerűnek.


Tapasztalataim: Hát hogy ennek a számlájára írható-e...? 14 hónapos a kisfiam, azóta a szuper pontosságú 28 napos fájdalommentes ciklusaim 21-24 naposak nagyon fájdalmasak, és az eddigi 4-5 nap helyett 7-8 napig vérzek.

Persze lehet, hogy egyáltalán nem függ össze a két dolog.


Az viszont biztos, hogy védekezés szempontjából a legjobb döntés volt. (Ha nem köttettem volna el magam, tuti mostanában elcsábulnék még egy kisbabára, de 40-en felül három gyerekkel két császárral ez felelőtlenség lenne.)

2011. okt. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 gyerek után lebeszélnélek róla, 4 gyerek után viszont nagyon kényelmes módja a fogamzásgátlásnak, igazán felhőtlen az együttlét. Mi is beszéltünk róla az orvossal, igazából szokom a gondolatot, mert abban maradtunk, hogy a császár közben valami komplikáció lép fel, elköt (2. baba lesz), de igazából még nyitva szeretném hagyni a kérdést, hogy legyen-e 3. babánk. De a 3. után lehet, hogy elköttetem magam. Szeretném majd azt a kevés időt, amit a férjemmel tölthetek sok gyerek mellett, szabadon, stresszmentesen eltölteni, nem folyton gyógyszert szedni, vagy megszakítani a legjobb résznél (Gumit sosem használtunk).
2011. okt. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tapasztalatokat! Két fiú után szerettünk volna még egy lánykát, és hál'istennek egy gyönyörű kislány született.Nem akartunk már több gyerkőcöt. Gyógyszert szedtem mégis "megtörtént" a most 32 hetes a pocimba lévő kisleány. ( előtte pedig egy spontán vetélés). Azt hiszem így érthető miért választottuk ezt az eljárást.Nehéz lesz így is 4 gyerkőcöt úgy felnevelni, hogy mindent megadunk nekik amit szeretnénk, pedig diplomásak vagyunk mindketten. Az egyik hozzászólónak a válasz: amikor terhes lettem nem akartuk elvetetni és megbeszéltem az orvossal, hogy mit tervezünk. Adott egy nyomtatványt amit a szüléshez kitöltve kell elvinnem, ha császár akkor mütét közben megcsinálja, ha normál szülés, akkor a bentlét során a 2. vagy 3. napon, laparoszkópiásan, amikor picit már összehúzódott a méh. Összeget még nem tudok, bár a doki azt mondta, Így támogatja a TB utólag már fizetős.Sziasztok
2011. okt. 20. 09:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!