Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha az orvos...

Mi van akkor, ha az orvos ragaszkodik a császármetszéshez, de én nem akarom, ha nincs oka rá? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Mire szülni fogok, majdnem két hét híján öt év telik majd el az előző szülésem óta, azaz nem lenne indokolt a császár. Az orvos azonban nagyon császármetszéspárti, és a védőnő is figyelmeztetett, hogy "ugye tudom, hogy mivel az előző az volt, nála ez is az lesz?". Sejtettem, de nem akarok másik dokihoz menni, mivel itt már nincs centrális terhesgondozás, és választani kell dokit. Ő az egyetlen, aki nem a pénzre hajt, nekem pedig nem nagyon akad minden egyes vizsgálatkor zseton. Mondhatom azt, hogy márpedig nem akarok császárt, ha nem lesz indokolt?

Az előző azért volt az, mert indított szülés volt, és nem tágultam egy nap alatt se.

Volt már egy hüvelyi szülésem is.


2013. ápr. 17. 11:40
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Bocs, a kerdesedre a valaszom lemaradt:

Megteheted, hogy nem irod ala a csaszart, de kerdes, hogy fog ezutan hozzadallni? Kellemesse teszi majd a szülesedet, el tudsz lazulni...stb? Szerintem emiatt nem jo az orvossal nem egyeterteni, inkabb jobb lenne olyan orvost keresni, akivel egy hullamhosszon vagy. Tehat amit tehetsz: merlegelsz. A merleg egyik serpenyöjeben az anyagi ervek, zsetonok, masikban a termeszetes szüles ervei... Ha van meg idöd, es lehetösegeid, en keresnek mas orvost, hatha... Bar sztem több gyerek mellett eleg fontos szempont az is, hogy a korhaz közel legyen.


elözö

2013. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Azaz inkabb evidence based medicine ugye? Es azt is tudod ugye, h pubmeden pont ugyanannyi cikk fogadja el a vaginalis szulest sectio utan, mint amennyi nem?
2013. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Akkor a who eloirasat kell szem elott tartani ill kismama kereset.

Nalunk alapbol vaginalis szules a normal csaszar utan is.Ha gond van akkor csaszaroznak.

2013. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ja csak ha kismama perel a rupturalodott mehevel, annak ellenere, h figyelmeztetve lett, akkor nincsen kedvem szivni. Latod fentebb, nem irta ala a cikkben szereplo no, h nem hagyja csaszart. Papir nincs, a vege meg az lenne, h az orvos hagyta elverezni anyukat. Ha who eloirast emlegetsz gondolom nem sok kozod van az orvoslahoz, a who gyakran orbitalis baromsagokat tesz kozze, aztan gyakran vissza is vonja. Az evidence based orvoslas es a who ket kulon vilag...
2013. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Mindez persze nem ot evvel az elso csaszra utan ervenyes, de ha tudnad mennyi GYAKORLATBAN a mehruptura elofordulasa mondjuk 2 evvel a sectio utan, elszedulnel. Es akkor lehet who ajanlas meg anyam kinja. Mielott jon: nem csak mo.n sok ekkor a ruptura, nyugaton is.
2013. ápr. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Latod fentebb, nem irta ala a cikkben szereplo no, h nem hagyja csaszart."


Rosszul ertettem volna? Van erre papir a korhazban? Ugy tudom, csak arra van papir, hogy a csaszarmetszest a szülö nö igen, vallalja a lehetseges szövödmenyeivel együtt, ezt iratjak ala.

2013. ápr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint "szerencsére a méh szakadása korábbi alsó-haránt metszéssel végzett császármetszés esetén ritka, kevesebb, mint 1% azon vajúdó nők körében, akik császármetszés után hüvelyi úton szülnek."

2013. ápr. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Ez nem így van. Pubmedet tudom ajánlani. Másrészt annak, akinek rupturálódik, mindegy, hogy egy százalék lett volna az esélye.
2013. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Utánanéztem a pontos számoknak, csak hogy ne a levegőbe beszéljek: 3-8%-os anyai komplikációkról írnak több helyen, egészen nagy mintán végzett a statisztika (40ezer nő). Persze sokat nem akarok ezen lovagolni, hiszen pusztán azzal nem értek egyet, hogy ha a kismama kéri, akkor meg kell próbálni, és ha az orvos nem akarja, akkor máshoz kell fordulni.


Van olyan kolléga, aki a kismama kérésére belement a vaginális szülésbe, rupturálódott anyuka méhe, nem volt menthető - ő azt mondja, hogy 10 évvel a sectio után sem fog vaginális műtétet vállalni, mert rossz a tapasztalata.


Én császárral szültem, a következőt szeretném természetes úton, mert csak 4-5 év múlva tervezünk újabb bébit. De kizárólag akkor vállalom, ha jó lesz a hegvastagság, ha nem kell oxi, ha erősek a fájások, és problémamentes a terhesség, a gyerek becsült súlya pedig 3500 gramm körüli. Egyébként kérni fogom a császárt.


Amit mondani akartam, az annyi, hogy a statisztika csak statisztika, biztosan létezik olyan minta, amely azt mutatta, hogy 1% alatt maradnak a komplikációk, ugyanakkor a mindennapokban, akkor amikor a hozzátartozókkal kell közölni, hogy életmentő műtétet kellett csinálni a kismamának, mert ez meg az történt, a legrosszabbat nem is említeném... Na akkor nem számítanak a statisztikák, mert akkor és ott a legrosszabb történt - abba az 1%-ba, 5-8%-ba tartozott anyuka, amibe senki nem akar tartozni.


Amiért sok orvos nem vállalja a vaginális szülést sectio után, az ez.

2013. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Egyébként igen, van papír arra, hogy az orvos által szükségesnek vél beavatkozásról lemond az ember.
2013. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!