Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha az orvos...

Mi van akkor, ha az orvos ragaszkodik a császármetszéshez, de én nem akarom, ha nincs oka rá? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Mire szülni fogok, majdnem két hét híján öt év telik majd el az előző szülésem óta, azaz nem lenne indokolt a császár. Az orvos azonban nagyon császármetszéspárti, és a védőnő is figyelmeztetett, hogy "ugye tudom, hogy mivel az előző az volt, nála ez is az lesz?". Sejtettem, de nem akarok másik dokihoz menni, mivel itt már nincs centrális terhesgondozás, és választani kell dokit. Ő az egyetlen, aki nem a pénzre hajt, nekem pedig nem nagyon akad minden egyes vizsgálatkor zseton. Mondhatom azt, hogy márpedig nem akarok császárt, ha nem lesz indokolt?

Az előző azért volt az, mert indított szülés volt, és nem tágultam egy nap alatt se.

Volt már egy hüvelyi szülésem is.


2013. ápr. 17. 11:40
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
61%
Hat nem tudom, amikor en szultem, marhara nem erdekelt, hogy mi hogyan tortenik, csak az, hogy a gyerekem a leheto legnagyobb biztonsagban erkezzen meg. Ha a doki azt mondta volna, hogy ahhoz a korhaz kertjeben a padon kell fellabon allnom, akkor aztcsinalom. Mert a gyerek az elso, nem az, hogy en mit szeretnek....
2013. ápr. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
38%
Ez a hozzáállás (mikor az anyuka a saját érdeke miatt) megkérdőjelezi, megtagadja és majd ő önkényesen eldönti hogy hogy szül, egy fokkal sem jobb, mint az, mikor valaki programozott császárt kér indokolatlanul!
2013. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
54%

Akkor is császároz...

Én már körbe jártam ezt a témát nálunk. Nem annyira szimpi a doki, akihez majd járni akarok, de a sok k*csög között ő az egyik legnormálisabb. Megkérdeztem, hogy mennyit kéne várjunk a kistesóval, azt mondta 1,5 év legyen meg a szülés és teherbeesés között. Kérdeztem, hogy ez is császár lesz e, vagy van e esély, hogy hüvelyi úton szülhetek. Elmondtam, hogy farfekvés miatt lett császár, és 3590gr-os lett a lányunk. Ő erre azt mondta, hogy nem javasolja a sima szülést, de megpróbálhatjuk. Ha nagyon ragaszkodok hozzá, akkor alá kellene írnom egy papírt, hogy megtagadom a császárt. (Nem fogom alá írni.) Ja, és ha kitágulva megyek be, nyilván nem fogják visszatolni a gyereket, hogy császározzanak. Ja, és csak és kizárólag akkor mehetünk bele, ha a saccolt súly kisebb mint 3,5 kg.

Rengeteget agyaltam, hogy mit is szeretnék. Nyilván simán szülni egy egészséges gyereket. Az utóbbi a fontosabb.

Mikor ezen gondolkodom, mindig eszembe jut egy történet. Így inkább arra az álláspontra jutottam, ha minden jól alakul, simán szülök. Ha a legkisebb nehézség adódik, én fogom kérni, hogy császározzon azonnal.

[link] Olvasd el, tanulságos.

2013. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, az én férjem diplomás orvos, császárral szültem, mégis egyetért velem abban, hogy pusztán emiatt nincs szükség császárra a következőnél. És nemcsak ő, hanem az összes nőgyógyász is, akivel beszéltem.


Akkor szoktak nem egyetérteni ezzel, ha van rossz tapasztalatuk ilyen téren.

2013. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
74%
OFF: 14-es, ezt a sztorit én is olvastam már, szörnyű valóban, de nem igazán értem meg benne anyukát... A másik, amit nem értek, hogy mégis miért használnak szülésnél fájdalomcsillapítóként Contramalt, hogy lehet ezt adni, amikor ismert, hogy légzésdepressziót okoz...? Makacs anya találkozott egy idióta orvossal... :(
2013. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%
14-es vagyok. Én sem értem az anyukát... Borzasztóan sajnálom őket. Nem értem miért kellett annyit makacskodni. De azt sem, hogy miért Contramalt adtak... Mind a két részről hibáztak, nem is kicsit.
2013. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Ha egyesek figyelmesen elolvasták volna a kérdésem alatti szöveget, világosan leírtam, hogy abban az esetben nem akarom a császárt, ha nem indokolt. Természetesen nem hadakoznék ellene, ha pl. nem ékelődik be, téraránytalanság van, mekóniumos a víz, rossz a szívhang, nem tágulok stb., de maga az, hogy csak azért akar császárt, mert az előző is az volt, azzal nem értek egyet. Régen ő nem ilyen volt. Anyósom könyörgött a császármetszésért, de ő várt, és végül spontán szülés lett. Nem tudom, mi történt vele, de évek óta az általa levezetett szülések nagy része sectio.


Mindenkinek köszönöm szépen a választ!


(Off.: nem én pontozgatok lefelé, hanem valami unatkozó majom.)

2013. ápr. 17. 15:46
 18/30 anonim ***** válasza:
92%

Ha a magyar orvosok evident base medicint praktizalnanak akkor olvsanak a szakirodalmat es kovetnek a WHO eloirasait.

Sajnos sok orvos NEM tudja mi tortenik a vilagban vagy nem erdekli a sajat elveit es tapasztalatait koveti ez szomoru dolog.

Egy elozo csaszar utan nem kizzart a huvelyi szules ezt tobb nemzetkozi tud kutatas hires klinikakon tobb professorral tobbszor megvizsgaltak

Aki nem hiszi itt www.pubmed.com utananezhet. Ez egy nemzetkozi oldal ahol csak hivatalossan elfogadott szakdolgozatok vannak fenn a vilag minden tajarol ez evident base orvoslas nem a Kovacs doktor sajat tapasztalata. ezen kivul a who kivalloan leirja mit lehet es mit nem nem is beszelve a nemzetkozi szuleszeti es nogyogyaszati ligarol ott ugyancsak az osszes ajanlas megtalalhato.

A kismamanak joga van valasztani addig amig a magzat nincs veszelyben.

Keress masik orvost mert ez a doki nem megfelelo szakember!

Ha gondolod linkelek neked tud kutatast elviheted neki megmutatni.

2013. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
91%

NÁlunk is van egy ilyen doki, én csak UH-ra jártam hozzá, mert jó gépe volt a magánrendelésén, de a 3terhességemből mindháromra végig azt mondta, hogy császár lesz a vége. És persze mindhármat a dokimnál simán szültem. Egy barátnőm szült nála, és igencsak beprogramozta még ott is a szülést magának. Éste indítatta a szülését, hogy reggelre legyen meg a baba, és mikor 7,50kor besétált kipihenve, akkor már csak bezuhant és kint is volt a baba. Második szülésénél is ezt akarta, meg is mondta csajnak, hogy ő már 50éves ne keltegessék már éjszaka... legyen inkább császár reggel9kor. De meg is szívta, mert éjszaka 1kor szültetett a kisbaba. :))

És még akárhány ismerősöm megy hozzá csak UH-ra mind úgy jön ki tőle, hogy császáros lesz!!

HIhetetlen számomra ez a hozzáállás is. A lényeg ebből csak az volt- hogy indok mindig van-lesz-volt a császárra!!

Nem vagyok egyébként császárellenes, sosem pörögtem azon, hogy ki hogy szül, mindenkinek magánügye, csak császárerőltető orvos ellenes vagyok-azt hiszem.

2013. ápr. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Elsö szülesem medencevegü fekves miatt volt progr csaszar, fajasok nelkül, 2 hettel a kiirt idöpont elött kaptam ra idöpontot reggel 8-ra - mert akkori lakhelyünkhöz közeli korhazban csak igy vallaltak az orvosok. Raadasul gerincprobl miatt az epiduralis erzestelenites csak 3. szurasra sikerült, es utana 2 evig emiatt sok problemam volt, amire itt nem ternek ki. Tehat utolag az orvosok altal is elismert, hogy nagy valoszinüseggel emiatt (ennek vallalasa szerepelt a mütet elött alairatott papiron is), es ennek rizikoja elötte is ismert volt, emiatt akartam lehetöleg termeszetes szülest! Nekem ugy adagoltak be, hogy csakis igy lehetseges, mintha senki az egesz vilagon nem vallalna igy normal szülest. Most masik lakhely es korhaz, es az egyik UH vizsgalaton az orvos kerdezte, miert volt az elsö csaszar? Azt mondta, ez önmagaban nem indok ra, es nem erti, hogy "nehany" orvos miert ragaszkodik ehhez, ö a normal szülest probalta volna meg nalam, ugyanis az egyetemen azt tanultak, hogy a medencevegü fekves meg nem ok önmagaban a csaszarra, es mellesleg vezetett mar le ilyen szülest!! (Ezt föleg az elözö old. utolsonak ajanlom figyelmebe, aki szerint egy orvosi egyetemet vegzett, tapasztalt orvosra kellene hagyatkoznunk... Barcsak igy müködne a vilag, es rahagyatkozhatnank!) Ebben a korhazban most, 4 es fel evvel az elsö csaszaros szüles utan vallaljak a normal szülest, termeszetesen a rizikora felhivtak a figyelmet, alairattak a papirokat...stb.
2013. ápr. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!