Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor, ha az orvos...

Mi van akkor, ha az orvos ragaszkodik a császármetszéshez, de én nem akarom, ha nincs oka rá? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Mire szülni fogok, majdnem két hét híján öt év telik majd el az előző szülésem óta, azaz nem lenne indokolt a császár. Az orvos azonban nagyon császármetszéspárti, és a védőnő is figyelmeztetett, hogy "ugye tudom, hogy mivel az előző az volt, nála ez is az lesz?". Sejtettem, de nem akarok másik dokihoz menni, mivel itt már nincs centrális terhesgondozás, és választani kell dokit. Ő az egyetlen, aki nem a pénzre hajt, nekem pedig nem nagyon akad minden egyes vizsgálatkor zseton. Mondhatom azt, hogy márpedig nem akarok császárt, ha nem lesz indokolt?

Az előző azért volt az, mert indított szülés volt, és nem tágultam egy nap alatt se.

Volt már egy hüvelyi szülésem is.


2013. ápr. 17. 11:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%
Én sem engedném, ha egyébként minden rendben van. Egy előző császár nem elég indok, pláne ha szültél rendesen is!
2013. ápr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
83%
Meg fogja magyarázni, hogy van oka rá. De próbálkozhatsz.
2013. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Mindenképp beszélek vele, de nem akarok valami hisztérikának tűnni, mivel rendes volt az előzőnél is. Viszont végre "rendesen" akarok szülni, mert bár az első hüvelyi volt, vákuum lett a vége. :/
2013. ápr. 17. 11:47
 4/30 anonim ***** válasza:
92%
Beszélj vele, az előző császár önmagában nem indok. Két barátnőm is volt, akik császár után szültek, ráadásul mind a kettő 2 évvel később.
2013. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
93%

Hát én vhogy úgy látom mostanában (meg mostanság olvastam utána különböző honlapokon blogokon) hogy vannak kifejezetten császár után hüvelyi szülés (vbac) párti orvosok és ők hisznek benne hogy sikerülhet, de a többiek elzárkóznak ettől és igen, hisztisnek tűnik számukra az az anyuka aki ennek ellenkezőjét szeretné..És ezeken a blogokon is úgy olvastam hogy kifejezetten ebben járatos, ezt pártoló orvost kellett keresniük az anyukáknak hogy simán szülhessenek. Ott is hasonló volt hogy az eredeti saját orvosuk elzárkózott tőle.

Nekem 2 barátnőm szült 1 császár után másodikat is azzal és az orvosuk ilyen kedvesen mosolyogva mondta hogy jó hát persze vajúdhatnak pár órát ha gondolják, de úgyis császár lesz a vége (az is lett).

[link] Ezt szoktam olvasgatni.

2013. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos sok választásod nincs, mert ha akar úgyis talál rá okot, hogy miért lesz császár...ha nagyon császárpárti akkor úgyis császározni fog, ha meg tiltakozol majd mond rá valami orvosi okot. Ismerősöm is simán akart szülni, de a császárpárti doki végül nem hagyta...vagyis papíron hagyta, mivel túlhordta kapott reggel zselét a méhnyakra, és mivel 3 óra alatt nem született meg a baba, ráfogta hogy nem indult be, és császár. Könyörgöm, egy első gyerek hogy szülessen meg 3 óra alatt, zárt méhszájról indítva, se burokrepesztés se semmi, csak zselé hatására...

szóval ha akar akkor talál majd indokot a császárra.


Ami tehetsz sajnos csak az, hogy másik dokit keresel. :-(

2013. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Ó. :( Holnap megyek hozzá, és ha lesz merszem, rákérdezek erre. Majd megírom, mit szólt. Köszönöm a válaszokat! :)
2013. ápr. 17. 12:43
 8/30 anonim ***** válasza:
83%
egyszerű: megvárod a fájásokat és szépen besétálsz a kórházba.ügyeletesnél meg szülsz. szülésznőt válassz egy jót
2013. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%
Csak aztan nehogy az legyen a vege, hogy valoban indokolt lett volna a csaszar....
2013. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
24%

Aranyos, mikor a kismamák jobban tudják az egyetemet végzett, diplomás, tapasztalattal rendelkező orvosoknál, hogy mi a jó nekik.

Szegülj vele szemben nyugodtan, szülj hüvelyi úton, csak aztán majd ne csodálkozz!!

2013. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!