Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Betöltött 40 hét után milyen...

Betöltött 40 hét után milyen vizsgálatok vannak? NST minden nap? És a magzatvíz vizsgálat? Az milyen időközönként? És hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Holnapra vagyok kiírva, de jele semmi a szülésnek...
2009. szept. 23. 11:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én 5nappal hordtam túl a lányomat,a 6.napon indították volna be burokrepesztésel.mindennap van Nst,és 2naponta magzatvízvizsgálat!Úgy csinálják,hogy egy kacsával szétfeszítik,utána bedugnak egy "fémcsövet"kicsit,amibe beraknak egy vékonyabb csövet,ami megvilágítja a magzatvízet

Durván hangzik,de kilehet bírni,viszont be is indíthatja a szülést!

Melyik kórházban szülsz?

Könnyű és gyors szülést kívánok neked!

2009. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Szia, én Kazincbarcikán készülök szülni... A kívánságodat elfogadom, köszi... :)

Már van egy 5.5 éves kislányom, ő 6 nappal hamarabb jött, most is csajszi lesz, azt hittem, reméltem ő is hamarabb jön, de... nem úgy néz ki... Ettől a magzatvíz nézéstől félek egy picit. És csak megvilágítják és úgy nézik hogy milyen a víz, vagy kiszívnak belőle egy picit, és úgy nézik??

2009. szept. 23. 11:49
 3/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én 15-20-ra voltam kiírva, de csak 2-3 naponta hívnak nst-re, és magzatvízvizsgálat egyáltalán nem volt! Rákérdeztem a szülésznőnél, de csak rálegyintett. Remélem nem lesz baj belőle. Szerintetek?
2009. szept. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Tudtommal azt nézik csak meg, zavaros-e a magzatvíz (de nem vesznek ki belőle, csak bevilágítanak). A barátnőmnek belekakilt a baba a 39. héten, rögtön meg is indították a szülést. Ezért nem értem nekem miért nem nézik.
2009. szept. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Nekem a kiírt naptól kezdődően minden nap volt nst, de magzatvízvizsgálat egyszer sem. 41+2 spontán szültem.
2009. szept. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nst nálunk az eredménytől függően minden nap vagy 2 naponta van azt hallottam. Kíváncsi leszek, most ugye hétvége jön kíváncsi leszek mikorra hív be.Lehet pénteken aztán hétfőn csak.

Magzatvíz vizsgálata nekem nem volt van olyan ismerősöm akinek lett volna. De én ha magától nem csinálná, kérném!

2009. szept. 23. 12:05
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem úgy volt,mikor "lejárt az időm" egyik nap magzatvíz vizsgálat (csak megnézik) a másik nap Nst.Ha valami rendellenességet találnak,bent tartanak,úgy hogy mindennap batyuval mentünk.8 nap túlhordás után szültem meg.
2009. szept. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Első vagyok.csak azt nézik,hogy tiszta e a magzatvíz.

Mikor 3.napja hordtam túl,észrevette az orvosom,hogy zava ros a magzatvíz,behívott 2főorvost akik azt mondták,hogy sötét a haja a lányomnak,és haza küldtek!Mikor a kórház ban elfolyt a magzatvíz,takony zöld volt,ráadásul a manó nyelt belőle,így fertőzést kapott,lélegeztetni kellett,és kimosták a gyomrát 2naposan mivel alvadt vér darabok voltak benne.szóval nem 100%-san megbízható,a magzatvíz vizsgálat.bocs a regényért!

2009. szept. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Jujj de durva az utolsó sztori!!! Na én ezt nem szeretném, de szerintem senki... Jól van a kislányod? Nem lett semmi baja??
2009. szept. 23. 19:55
 10/20 anonim ***** válasza:
No én is ettől tartok! 15-20ra voltam kiírva, szóval már mindenképp időn túl vagyunk, de nincs magzatvízvizsgálat, csak kedd-csüt-vasárnap nst. Ja meg tegnap nézték UH-on a köldökzsinór áramlását. Kérdeztem a m.víz vizsgálatot, hogy mi van ha belekakil, de csak legyintett a szülésznőm. Amúgy a Szent Imrében szülök, remélem nem könnyelműsködik el ezt a vizsgálatot, nehogy baj legyen belőle. Főleg, hogy nem úgy tűnik, mintha meg akarna születni a kisfiam. Viszont 2 napja egy ponton kurtyog a hasam, mintha béka lakna bent. Fura
2009. szept. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!