Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan torténik a szulés...

Hogyan torténik a szulés inditás pontossan, részletessen?

Figyelt kérdés

Szoval mi torténik olyankor ,milyen eszkozokkel ,milyen modszerekkel.fáj ?

van kedvetek mesélni ?


2013. márc. 18. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva részletesen. :)

[link]

2013. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a kiírt nap után 8 nappal indították, akkor már 5 napja bent voltam a kórházban. Reggel 5-kor keltettek, akkor kaptam meg a beöntést meg egy kicsit megborotváltak. Utána lezuhanyoztam, és lekísértek a szülőszobára. A szülésznőm bekötötte az oxitocin infúziót, felrakta az NST-t. Aztán megvizsgáltak, egy ujjnyira voltam nyitva (szerintem ezért nem kaptam semmilyen zselét meg ilyesmit, amiket itt olvastam). Egy kevés idő után elkezdett keményedni a hasam rendszeresen, utána kezdett fájni, az infúzió miatt rögtön pár percesek voltak (nem igazán mértem). 9-kor burkot repesztettek, fél 10 körül kaphattam EDA-t, akkor voltam 2 ujjnyira nyitva, utána még fél 1 körül kaptam, aztán már nem. A kislányom 16.10-kor született meg, de elég sokáig tartott a kitolás, mert mindig visszacsúszott a köldökzsinór miatt. Aztán rásegítettek, és végül kibújt. Mikor már a kezemben volt, akkor kérdeztem meg, hogy nem is kellett vágni, mert egyáltalán nem vettem észre :) De vágtak, csak nem szóltak és nem is éreztem szerencsére. Utána összevarrtak, és a megfigyelési idő után felvittek az osztályra.

Utólag kiszámoltam, 9 órát vajúdtam, de már akkor is úgy tűnt, hogy milyen gyorsan megy az idő. Szóval nem volt meg olyan hamar, de szerencsére haladt a szülés.

Hát ennyi, ez volt 14 hónapja :)

2013. márc. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hasonlóan történt, mint az előző válaszolónál, némi különbséggel: 2 naponta jártam uh-ra, ctg-re és vizsgálatra. Nem kellett befeküdnöm, 40+6 napra indított az orvosom, mert ő nem engedi a kockázatok miatt a kismamáit a 41. hétbe.

Reggel beöntés, borotválást otthon elintéztem előző este. Amikor felmentünk a szülőszobára, a liftben elkezdett szivárogni a vizem. Fél 8kor bekötötte a szülésznőm az oxitocint, e semmit nem éreztem, csak keményedéseket. A dokim vizsgált 11 kor, de semmit nem tágultam, na az a vizsgálat volt a legrosszabb, de azt mondta, hogy szükséges, mert el kell indítani a folyamatot.....Oxi tovább, emelve, semmi változás, szívhangok, fájások végig rendben voltak, 2kor vizsgálat: semmi változás, csak keményedtem, fájni egyáltalán nem fájt, ekkor már kérdezgettem a császárt, mert sehogy nem tudtam már feküdni azon az ágyon és az infúzió miatt nem kelhettem fel. Azt mondta, 1 óra múlva megvizsgál, semmi változás, végi röhögtük a napot a férjem, a szülésznőm és anyukám. Szerencsére fél 4 kor azt mondta, ha ennyi idő alatt nem változott 1,5 ampulla oxitól, akkor császár. Személy szerint én örültem neki, hogy így történt. 89 óra vajúdás után, 3/4 5 kor toltak a műtőbe, kaptam spinális érzéstelenítést és 5kor megszületett a fiam. Gyönyörű, fájdalommentes, csodás élmény volt, ha lesz tesó, szeretném, ha ő is így születne. Gyorsan felépültem, azóta is szoptatok, úgyhogy minden happy.

2013. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, elírtam: 9 órát vajúdtam, nem 89-et :)
2013. márc. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!