Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akad itt olyan kismama/anyuka,...

Akad itt olyan kismama/anyuka, aki császáros szülés után nem ragaszkodott és nem is vágyott hüvelyi szülésre?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes, a fiam 3 éves múlt.

Sok kérdést olvastam itt, hogy hogyan lehet császár után természetes úton szülni. Ma beszélgettem erről egy másik császáros anyuka ismerősömmel, aki azt mondta, hogy neki a második terhességénél az lesz az első kérdése, hogy szülhet-e természetes úton?


Nos én ezeknek pont az ellenkezője vagyok. Mikor kérdezte a fent említett ismerősöm, hogy mire készülök, mondtam, hogy eleve császárra. Valahogy nem érzem azt a görcsös vágyat amit itt is nagyon sokan leírnak, hogy természetes úton akarjak szülni...


Lehet, hogy az ismeretlentől is félek, mert a fiammal magzatvíz szivárgás után, 8 órányi oxitocin injekció ellenére sem volt egy minimális fájásom sem, és nem tágultam semmit. Szívhang esés miatt toltak is be a műtőbe. Tehát elképzelésem sincs, hogy hogyan zajlik egy természetes szülés, milyen érzés mikor jönnek a fájások, és nem is vágyom rá, hogy átéljem...


Nagy gond van velem? Ugye nem én vagyok az egyetlen aki így gondolkodik?


2013. márc. 13. 14:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nekem is sürgősségi császár lett... 2 perces fájásokkal már a szülőszobán voltam, tágultam is szépen, de esett a Pici szívhangja, és megcsászároztak. ha lesz második baba, én természetes úton szeretném megpróbálni, de majd kiderül, hogy mi lesz :) ha az is császár lesz, nem fogok eret vágni magamon ;)
2013. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én már ki voltam tágulva,toló fájásaim is voltak már egy ideje amikor toltak a műtőbe.Szeretnénk mi is mégegy babát,de nem tartom feltétlen fontosnak a hüvelyi szülést (félek az ismeretlentől,mert a végét nem tudom milyen),viszont császárt sem szeretnénk,mert nehezen épültem fel.

Sajnos harmadik lehetőség meg nincs ahogy világra hozhatnám a gyerekünket,így majd akkor kiderül,hogy melyik lesz.

2013. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek. Nekem úgy indították a 41. héten. Kb. 8 óra vajúdás után császároztak meg. Nagyon örültem neki, mert addigra eléggé elfáradtam. Mert már tolófájások voltak fél órája, de mégsem sikerült. Az orvos végül mondta, hogy max. 2,8 kg-os babát tudtam volna megszülni, és ő 3,5 kg volt. Így ha vállalunk majd másodikat, mondtam neki, hogy én nem is szeretnék hüvelyi szülést. Mondta, hogy sok esélyem nem is lenne rá, de úgy lesz, ahogy szeretném.
2013. márc. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ÉN két gyermekemet hüvelyi úton szültem, a harmadikat császárral,már én sem ragaszkodnék a természetes szüléshez,inkább császár ha lehet választani.
2013. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én ugyan természetes úton szültem, de sok első császáros van az ismerőseim közt, és szerintem az, hogy hogy szeretne szülni másodjára (harmadjára, stb.) mindenkinél attól függ, milyen élményei voltak az első szülésnél. Ismerek olyat, aki a császár után lassan épült fel, még 4 hét után is nagyon fájt a sebe, a babát alig bírta ellátni, és 3 év után is azt mondja, hogy a seb környékén valahogy érzéketlenebb a bőre, na ő szeretné hüvelyi úton a másodikat. Van aki viszont simán pár nap alatt felépült a császárból, ő nyilván másodjára is azt szeretne, mert már tudja mi vár rá, nem akarja az ismeretlent, amiről annyi szörnyű városi legenda kering. Én simán szültem, 1-2 óra vajúdás után mikor úgy éreztem, hogy nem akarom hogy jobban fájjon, kértem és kaptam az EDA-t, azzal vajúdtam még 2-3 órát abszolút fájdalom nélkül, sétálva, nevetgélve, aztán 20 perc alatt kitoltam a közel 4 kg-s babát, szintén nem fájt az EDA miatt, lett egy 1 cm-s vágásom, ami igazán csak addig volt rossz amíg bent voltak a varratok (4 nap), 4 hét után már a sebnek nyoma sem látszott, szülés után 2-3 hétig fájt a medencém, de nem vészesen, szóval hamar fel is épültem, a szex sem lett rosszabb. Így nem volt igazából negatív élményem a hüvelyi szüléssel kapcsolatban, de el tudom képzelni, hogy aki 12-24 órát vajúdik EDA nélkül majd végül császározzák, az utána már csak programcsászárt akar.

Ettől senki nem lesz több vagy kevesebb, ez kb. ugyanolyan hülyeség, mint hogy aki nem tud szoptatni (mert bár mindent megtesz mégsem lesz elég a teje) az kevesebb annál mint aki tud.

2013. márc. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!