Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akad itt olyan kismama/anyuka,...

Akad itt olyan kismama/anyuka, aki császáros szülés után nem ragaszkodott és nem is vágyott hüvelyi szülésre?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8 hetes, a fiam 3 éves múlt.

Sok kérdést olvastam itt, hogy hogyan lehet császár után természetes úton szülni. Ma beszélgettem erről egy másik császáros anyuka ismerősömmel, aki azt mondta, hogy neki a második terhességénél az lesz az első kérdése, hogy szülhet-e természetes úton?


Nos én ezeknek pont az ellenkezője vagyok. Mikor kérdezte a fent említett ismerősöm, hogy mire készülök, mondtam, hogy eleve császárra. Valahogy nem érzem azt a görcsös vágyat amit itt is nagyon sokan leírnak, hogy természetes úton akarjak szülni...


Lehet, hogy az ismeretlentől is félek, mert a fiammal magzatvíz szivárgás után, 8 órányi oxitocin injekció ellenére sem volt egy minimális fájásom sem, és nem tágultam semmit. Szívhang esés miatt toltak is be a műtőbe. Tehát elképzelésem sincs, hogy hogyan zajlik egy természetes szülés, milyen érzés mikor jönnek a fájások, és nem is vágyom rá, hogy átéljem...


Nagy gond van velem? Ugye nem én vagyok az egyetlen aki így gondolkodik?


2013. márc. 13. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia! Ugyanígy vagyok a dologgal. Mivel az elsőt is császárral vették ki, nekem megfelel következőre is, és nem is vágyok az igazi szülésre.

Mondjuk annyira nem reklámozom, de úgysem szülhetek természetes úton... és az embert egyesek megkövezik, hogy mit képzel ez magáról stb. .

Szerintem semmivel sem vagyunk kevesebbek, bárki bármit mond!

2013. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Nekem mindkettő sürgősségi császár lett, mert a 2. is a kiírt nap előtt megindult, persze nem tudott kijönni. De már előre mondta a doki, hogy ez lesz és meg először nem örültem, utána meg örültem, hogy legalább nem leszek két helyen felvágva. Amikor meg a sok szörnyűséget hallja az ember a szülés utáni időszakról, amiről nem illik beszélni, mert az anya örüljön a gyerekének akkor is, ha szenved, hát megkönnyebbültem.
2013. márc. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Én is császárral szeretném szülni a másodikat is!
2013. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Az elsőt sürgősségi császárral hoztam világra. Nem tágultam, rossz volt a baba szívhangja, fájt is, bár csak 3 órát vajudtam. De bőven elég is volt. A másodikat már programozott császárral szültem, és nem kívánkoztam átélni a borzalmakat. Jobb volt ez így. Engem nem érdekel mit mondanak mások, gondoljanak amit akarnak. Úgy érzem ezzel nem ártottam sem magamnak, sem a fiamnak/lányomnak. Nem tudom mi abban a csodás mikor majd szét szakad az ember, mire kibújik a babuka. Szerintem annak a gyereknek sem kellemes, mikor órákat szenved ő is.
2013. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Én is mindenképp császárral szeretném a másodikat is. Az első nem volt programozott, vajúdtam 2 napig, majd amikor már megunták, hogy üvöltök a fájdalomtól végre megcsászároztak. Egyedül ez szépített az emléken, hogy amint beadták az érzéstelenítőt jól voltam, örültem, és nagyon vártam, hogy végre kivegyék, és megláthassam. Valószínűleg ha ezek után még úgy kellett volna kinyomnom soha többet nem szülnék gyereket. Így viszont, hogy a második emiatt meglehet programozott császárral, ahol nem vajúdok, nem szenvedek, szóba sem jöhet a természetes szülés. Mondjuk én nagyon hamar rendbe jöttem utána, még a kórházban begyógyult a seb is.
2013. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Úgy örülök, hogy máris ennyi válasz érkezett! :)

Reménykedtem benne, hogy nem csak én vagyok olyan "tökéletlen" anya, aki másodjára is beéri a császárral! És ha lehetek őszinte sejtettem is, hogy többen vagyunk így, csak ugye ezen az oldalon nem feltétlen szerencsés ezt hangoztatni, mert előbb utóbb biztos megkapjuk a magunkét... :)

2013. márc. 13. 14:45
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
Én sosem értettem, hogy minek fájjon, hogy ha nem muszáj. Azt mondják ki kell, mert majd a baba kárpótol. Szerintem jobban kárpótol utána, amikor lehet hogy majd össze sz*rod magad az első pár felülésnél, de ott lesz melletted a baba, és nem fog érdekelni, hogy fáj. Persze szívesen szülnék én is egy max 8 órás vajúdással, mindenféle gátmetszés meg tágítás nélkül, pár kitolással.
2013. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Hát ha lesz második babánk akkor én sem szeretnék simán szülni!
2013. márc. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem a lányomat. Most várom a második babámat. De én nem ragaszkodok a természetes szüléshez. Nekem most csak egy dolog izgat, hogy mind a ketten egészségesek legyünk és mind két gyerekemet feltudjam nevelni. Nyilván most még természetesre készülök de megbeszéltük az orvosommal, ha csak a legkisebb gyanúja is felmerül, hogy baj lehet odabent akkor irány a műtő. Nem is ellenkezek vele egy percig sem. Eü-s vagyok tudom mi mivel járhat.
2013. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez volt mint neked. Eszem ágában sincs hüvelyin szülni :)
2013. márc. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!