Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában a MÁV...

Szült valaki mostanában a MÁV kórházban (ÁEK)? Nyugodt szívvel ajánlanátok? Milyen állapotok vannak?

Figyelt kérdés

Oda járok uh vizsgálatokra, a terhesgondozás a Honvéd kórházban történik, szóval úgy adná magát a dolog, de valami miatt tartok tőle. Nem tudom megmagyarázni, de a belső hang azt súgja, h ne oda menjek. Konkrét tapasztalatokat szeretnék, ha írnátok, mert ez eddig csak amolyan női megérzés, önmagában erre nem alapoznék :-))


Előre is köszönöm



2013. febr. 25. 11:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék a belső hangoddal vitatkozni, nekem 3 gyerekem született ott, a legkisebb fél éves. Nagyon szerettem, meg voltam elégedve minden téren! Úgyhogy szerintem jó választás. :)


Mire vagy konkrétan kíváncsi?

2013. febr. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szia, nyugodtan cáfolj rá a belső hangomra :)


higiénia (nekem helyenként kimondottan piszkosnak tűnt, pl lefektettek egyszer egy sáros-vérfoltos lepedővel takart ágyra, ott ultrahangoztak), emberi bánsámód, hozzáállás, szakértelem (azt hallottam pl, h egy időben indokolatlanul sokat császároztak). milyen a szülészet, mennyire érezted magad jó kezekben, mennyire érezted, h törődnek veled (nem kell a fejemet simogatni, a babának is tudok doki nélkül örömködni, csak szakmailag várnám ela törődést, de az uh-kon pl meggondolták, h akár egy szót is szóljanak hozzám, ha kérdeztem, azt mondták, konzultáljak a kezelőorvosommal)

hány ágyas szobák vannak, milyenek a nővérek, összességében milyen volta a közérzeted, hogy érezted magad vajúdás, szülés közben és a fennmaradó pár napban a babával. mennyire hagytak magadra (tojnak a fejedre értelemben :-))? nem lesz fogadott orvosom.


bocsánat, ha picit kusza, gyorsan leírtam mindent, ami csak felmerült bennem, mint kérdés, mert annyira örültem, h válaszoltál


nagyon köszönöm :)

2013. febr. 25. 14:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én kb egy éve szültem ott, fogadott orvosom volt (de előtte nem ő volt a nőgyógyászom, csak róla jókat hallottam, ezért kértem meg). A dokival elégedett voltam. Nekünk császár lett a vége. De előtte annyit, hogy nagyon sokat vajúdtam, a méhszáj nem tágult, fájáserősítőt adtak, de nem igazán segített a problémán, viszont a fájásokat szinte az elviselhetetlenségig fokozta. Hamar eldöntöttem, hogy szeretnék EDA-t, megbeszéltem a szülésznővel, viszont csak kb 4-5 óra múlva kezdték el a kanül behelyezését, adigra már iszonyatosan kimerült voltam a fájdalomtól, bárhogyan de túl akartam lenni a szülésen. Először az ügyeletes doki jött be és ő természetes úton akarta a szülést, meg is próbáltuk, aztán végre megjött a választott orvos is (nem siette el az érkezést, hiszen rendelésről jött, de ez nekem akkor ott rosszul esett). A babáról még annyit, hogy párszor nagyon belassult a szívműködése és nem mondtak semmit csak susmorogtak. Végülis aztán én kerek perec megmondtam a szülésznőnek, hogy annyira elfáradtam, hogy nincs már semmi maradék erőm, szeretném ha megcsászároznának. Azt nem tudom, hogy ezt elmondta-e az orvosoknak, utána megint megpróbáltuk hüvelyi úton, aztán jobbnak látták a császárt.

Egyébként a szülőszoba nagyon szép, tiszta, kellemes helység. Ahol én voltam, nem volt extra (bordásfal vagy labda, kád), de egy kóbor szülésznő megkérdezte, hogy szeretnék-e labdára ülni, szóval a lahetőségem meg lett volna.

A szülésznőm szakmailag korrektnek tűnt, de azt a pici pluszt nagyon hiányoltam, ami a pszichés felkészítéshez, megnyugtatáshoz kell, pedig idős volt, biztos nagy tapasztalata lett volna ebben. Kicsit fásultnak láttam.

A gyermekágyas osztályon vannak aranyos nővérek, de sajnos nagyon pökhendiek, okoskodók is. Az első éjszakát a csász.miatt külön kellett tölteni a babától, egyedül lettem egy 3ágyas kórterembe, ahol az elején a nővér segített kipakolni a kisszerkrényembe, de felkelni nem tudtam és nem is volt szabad és amikor kifogyott a poharamból a víz és meg akartam kérni, hogy töltsön bele, hiába hívtam este 11 után, kb hajnal 5-ig fél6-ig szomjas maradtam. Ezen kívül én meg voltam elégedve az osztállyal, bár ez inkább a babának való örülésnek is betudható.

Kicsit hosszú lett, de ha esetleg van még kérdésed, szívesen válaszolok.

Én nem tudom, hogy a következőt ott szülném-e, de talán a doki miatt igen.

2013. febr. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!