Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után, ahogy kinyomja a...

Szülés után, ahogy kinyomja a kismama a babát, tényleg rögtön abba maradnak a fájások? Vagy azért szülés után kell még egy kis idő míg elmúlnak?

Figyelt kérdés
És a terhes poci mennyi idő után tűnik el??Mennyi ideig tart,míg visszahúzódik a méh?
2013. jan. 28. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekem azonnal elmúltak a fájások. Szerintem mindenkinél így van. Én 3 hónapja szültem 3700 grammos kisfiút hatalmas hasam volt már . Sajnos még nem húzódott teljesen vissza kb feléig. De ez mindenkinél más. :)
2013. jan. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát, a fájások abbamaradnak, viszont elkezdődnek az utófájások:)

Nekem második szülés után valami eszméletlenül fájt. Első után nem volt vészes. Sztem a 6 hét alatt a méh is az eredeti mérete lesz.

2013. jan. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Rögtön abbamaradnak a fájások. Nekem a baba születése után kb. 5 perccel enyhe fájásokkal jött is a méhlepény, utána már tényleg nem volt egy darab fájás sem. Miért is lenne?

A méh hamar összehúzódik, néhány napon keresztül éreztem kisebb-nagyobb menstruációszerű fájdalmat néha-néha, főleg szoptatások alatt, de hamar elmúltak. A terhes poci pár napon belül eltűnt, utána már csak egy picike hasam maradt, 8 hete szültem. De ez is mindenkinél más és más.

2013. jan. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És az utófájások meddig tartottak??Tényleg igaz az is,hogy a szoptatás elősegíti a méh összehúzódását??Mert ilyet hallottam,hogy ahogy a baba szopik,közben úgy húzódik össze a méh és az is fájdalmakat okoz az anyukának.
2013. jan. 28. 20:28
 5/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Igen, a szoptatás elősegíti. Én leginkább akkor éreztem, hogy húzódik össze.

2013. jan. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Azonnal ! Igen egy hétig amikor szoptattam nagyon erős volt az összehúzódás ,nem szopott ép elmúlt.

Sajnos elég nagy maradt a hasam :(((,nem hiszem hogy változna már , éves.

2013. jan. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A méhem az nekem is összehúzódott 6 héten belül. :) csak a bőrke nem akar :)
2013. jan. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Nekem rögtön elmultak a fájások!A méhlepénynél már nem voltak fájások!Szülés után 2 hét mulva már a régi voltam!Mindenki azt mondta mintha nem is szültem volna!Most lesz 5 hós a lányom és az eredeti súlyomnál vagyok!
2013. jan. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miután kibújt a kisfiam már nem volt fájásom. A méhlepényt nem is éreztem,a doki kicsit megnyomta a hasam és kijött. Én szülés után már semmilyen összehúzódást nem éreztem. Pedig azonnal mellre rakták, de szoptatás közben nem éreztem fájdalmat soha (csak a mellbimbómon eleinte). 3 hónapos a fiam, azóta csak szopizik.
2013. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát :))
2013. jan. 29. 16:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!