Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki spontán esett teherbe, és elsőre? Kérdésem azoknak szól akik nem tervezték meg előre, nem mértek számoltak, és ahogy nem védekeztek rögtön baba lett!

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 00:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Voálá, állok rendelkezésedre! :-) Mi a kérdés?
2012. okt. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
én is itt vagyok
2012. okt. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
Én is-is vagyok, ami a kérdésedet illeti. Nem terveztük, úgy voltunk vele, hogy ha jönni akar, hát jöjjön. 2 hónapot nem védekeztünk, közben elkezdtem ugyan mérni a testhőmet, de rájöttem, hogy tök fölösleges, mert úgy nézett ki, mint az EKG: csupa cikk-cakk volt az egész, így feladtam. Soha nem volt normális ciklusom (ha nem szedtem fogigátlót, akkor 40-50 naponta jött meg), így azt sem tudtam, van-e egyáltalán peteérésem. Egyszer csak brahiból vettem egy terhességi tesztet, mert szokás szerint nem jött meg, de gondoltam hátha, és hát bejött, pozitív lett. Ennek már több éve, 3 éves múlt a kisfiam.
2012. okt. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Babeli Zurzavar ***** válasza:
71%
és én is
2012. okt. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk az volt a szitu, hogy lagzi után elterveztük h nem védekezünk ha ön a baba jöjjön. És a nászúton összejött, lagzi utáni héten... Meg is lepődtünk, de ez van :D
2012. okt. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Semmi különös,csak annyiszor olvasom itt hogy mérnek számolnak,stb...meg hónapokkal előre elkezdenek vitamint szedni,elmennek orvoshoz .

Olyat is olvastam hogy valaki a férjével is folsavat szedetett.:)

Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy ez baj,senki ne értsen félre!!! Csak nekem ez olyan "kínai",és ezzel sem dicsekedni sem megbántani nem szeretnék senkit!!!:-)

Én pld 29évesen lettem terhes úgy hogy először nem védekeztünk,és nem is terveztük csak jött magától. Minden olyan természetes volt.

Nekem még az is nagyon fura hogy valaki annyira türelmetlen hogy naponta tesztel,és meg sem várja az időt amit kell. Én 1 tesztet csináltam csak,de az tökéletesen pozitív lett. Persze azt megértem aki hónapokig/évekig vár babára.....

2012. okt. 27. 00:26
 7/20 anonim ***** válasza:
45%
jelen! 3-szor is :D Amint rámnéznek, terhes leszek :D Illetve hál istennek, már kivették a méhem, nem lesz több gyerek :D
2012. okt. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem is fura amikor olyanokat olvasok,hogy testhőmérséklet mérés, számolás stb.

A párom viccesen szokta mondani, hogy

"Drágám! Ne nézz így rám, mert holnap már 7 hónapos terhes leszel"

Nem tudom hogy öröm vagy átok, de tényleg szinte azonnal teherbe esem. 2 gyermekem van, egyiket sem terveztük. Többször voltam terhes, de nem voltunk olyan helyzetben hogy több gyereket bevállaljunk.

36 évesen most ott tartok, hogy hiába szedem a gyógyszert, hiába tetettem fel spirált (ki kellett vetetni, mert allergiás reakció állt fel) a végleges elköttetésben gondolkodom. Gyereket már nem akarok, és mivel másnak nem szülhetek így csak a véglegesítés maradna.

2012. okt. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
2-es vagyok,nekünk ténylegesen egyetlen védekezés nélküli alkalommal jött össze a kisfiúnk. :)
2012. okt. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom pontosan akkor mit értesz alatt, hogy tervezés.

Mi terveztük, abbahagytam a gyógyszert és rögtön az első hónapban teherbe estem. Nem méregettem, nem számolgattam, de pl magzatvédő vitamint rögtön elkezdtem szedni, ahogy leálltam a fogamzásgátlóval.

Szerintem ez nem számít "túltervezésnek", bizonyított tény, hogy a magzatvédő vitamin szedése akkor a legfontosabb, amikor az ember még nem is tudja, hogy teherbe esett, a velőcsőzáródás miatt.

Én nem akartam megkockáztatni egy nyitott gerincet pl, ezért kezdtem el szedni ahogy megvolt rá az esély, hogy teherbe eshetek.

2012. okt. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!