Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi hálapénzt adnátok...

Mennyi hálapénzt adnátok esetemben?

Figyelt kérdés
Városváltás miatt csak az utolsó 5hétre lett fogadott orvosom és szülésznőm. A dokinál 2*voltam magánrendelésen,sz.nőnél egyszer nst-n,ezután elment táppénzre,így a doki intézi az nst-imet szívességet kérve éppen ügyeletes szülésznőktől. A fogadott sz.nő azt ígéri szülésre azért bejön.Mennyit adjak nekik? 8e a magánrendelés.
2013. febr. 9. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elvileg a magánrendelés 10x-esét "illik" adni a szülésre. Szerintem ezt nem befolyásolja az, hogy csak 5 hete fogadtad fel... Persze ezt mindenki maga dönti el, ha a doki nem mond fix árat... (az enyém megmondta, hogy a 10x-esét kéri)

50 ezer körül én biztos adnék ha nem is 80-at...

2013. febr. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
100ezret a dokinak, szülésznőnek 50et.
2013. febr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát én a szülésznőnek nem adnék 50.000-et, főleg, hogy a terhesség alatt nincs is nagyon segítségedre..

Mi ugyan előre nem fogadtunk szülésznőt, de mikor felmentünk a szülőszobára, a dokim kért meg egyet, hogy velem legyen, és végig velem is volt. És lejárt volna a munkaideje, így megkértük, hogy maradjon...ez 3-4 órát jelentett neki pluszban, és ezért 25000-et adtunk neki.

A dokin pedig 120.000-be került, a magánrendelés 10x-ese...


1. voltam

2013. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség! De attól is függ hol szülsz? Én pestről mondjuk ezért mentem vidékre szülni! Nem fogok 100 e adni egy dokinak! Meg amugy is csak szülés után adod nem? Akkor meg már úgy is túl vagy rajta! Én nem értem minek ennyire tömni a dokikat! Én a szülésznőnek 10 adtam vagyis anyu adta át ő volt bent a szülésnél de én sokaltam! Akinél meglett a baba kb. másfél órát volt velem! A doki 40 e kapott! Ennyi! És a többi anyuka meg 10-20 e adott tehát megszívtam! De városa válogatja!
2013. febr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,én a szülésznőn dilemmázok,hiszen úgy volt h segít előtte is,pesten 40-50 a tarifája a szülésznőnek,itt vidéken szerintem a 40nekik jó pénz (lenne),de így h a doki végzi helyette az előre megbeszélteket...persze majd megnézzük hogy alakul a szülés alatt. a 100+50et még Pesten is sokallom,feltéve ha nem előre megbeszélt.
2013. febr. 10. 12:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem melyik városban fogsz szülni?
2013. febr. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szolnokon szülök a Hetényiben.
2013. febr. 10. 14:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Faragónak 60-at adtam éppen egy éve. Szülésznőt nem fogadtam, hihetetlenül kedvesek voltak mindkét szülésemnél a hetényis szülésznők. Utólag vittem egy 10 ezres borítékot.
2013. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Igaz én férfi vagyok és nagyon fiatal, de ezt nem értem :) . Minek nekik pénzt adni? Nem kapnak alapból fizetést? Vagy mi?
2013. febr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves fiatal férfi!

Ilyenkor azt fizeti meg az ember, hogy az általunk kiválasztott doki, akiben teljesen megbízunk, rendelkezésünkre áll szüléskor, ha fél órája ért haza a munkából, akkor is, ha vasárnap a családi ebédet hagyja ki, vagy karácsony délutánján éppen mikor a gyermekei kezdik bontogatni az ajándékokat. Aki az éppen ügyeletes orvosnál szül vélhetőleg ugyanazt az ellátást kapja, de mi nők már csak ilyenek vagyunk, intim dolgokban monogámok vagyunk.

2013. febr. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!