Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetekben kizárt az,...

Milyen esetekben kizárt az, hogy császár után hüvelyi úton szüljön egy nő? Az én esetemben kizárt?

Figyelt kérdés
Az első kisbabám császármetszéssel jött a világra. Sürgősségi császár volt nagyon sok vajúdás után. Az ok: 2-szer a baba nyakán a köldökzsinór, fájásgyengeség, téraránytalanság. Babám 4kg 5 dkg-mal született. Másodszorra nagyon szeretnék hüvelyi úton szülni. A két baba között 3 év lesz. Szerintetek a császárom olyan okokból történt, melyek kizárják a természetes szülés esélyét? Ha mondjuk hegvastagság rendben van, baba nem faros, nem túl nagy és minden rendben. Akkor vajon lehet szerintetek?
2012. aug. 18. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen feltételek mellett természetes úton szülhetsz :) Csak az előzmény miatt javaslom, hogy ne kérj EDA-t, mert az növeli a fájásgyengeség és a szívhangleesés esélyét, így egy újabb császármetszést.
2012. aug. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elviekben minden lehet.

A császárt mindig az adott terhesség dönti el. Az orvosoddal kellene beszélned erről, hogy mit szeretnél, ő mit javasol. Vannak dokik, akik nem elvakultan akarják a második szülést is császárnak, és vannak, akik inkább biztosra mennek.

Ha, ismétlem, ha minden rendben lesz, megy, 9 hónap alatt sok minden történik, változik, lehet, hogy az elején minden ok, de a végére problémák merülnek fel. A helyedben mind a két mód iránt nyitott lennék, hogy próbáljuk meg a természetes szülést, de ha valami miatt nem megy a dolog, akkor sem kell lelkiismeret furdalást érezni, a fő, hogy egészségesen szülessen a baba.

2012. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ha rendesen raktak össze császárt után akkor semmi akadálya a rendes szülésnek figyelni kell a terhesség alatt a heget

és természetesen a szülés alatt is

nekem anno azt mondták h nem lehet epit adni mert érezni kell ha baj van


szerintem a te esetedben nyugodtan nekivághatsz a rendes szülésnek :-)

2012. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!