Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mennyi idővel...

Császár után mennyi idővel fehéredik ki a heg?

Figyelt kérdés
Ma már minden eseten bikinivonalban, keresztben vágnak, vagy előfordul még, hogy függőlegesen? Ha igen, akkor azt miért?
2012. aug. 16. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

2 császárom volt, kb.1 másfél év mire szépen kifehéredik. de ez persze függ attól, hogy mennyire nyílik szét. nekem szerencsém volt, nagyon szépen vágott a doki, szinte nem is látszik már (2 éves a kicsi, 4 a nagy)

Mindkét alkalommal bikinivonalban vágott, de egyik sem volt sürgősségi császár.

Úgy hallottam akkor vágnak függőlegesen, ha nagyon kell sietni és a baba úgy fekszik, hogy nem tudnak bikinivonalban vágni. Persze ez nem biztos, hogy így van... Az biztos, hogy ha bikinivonalban vágnak akkor szét tudják húzni a hasizmot, olyankor azt nem vágják át.

2012. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hónapos a hegem szélei már szép fehérek a közepe még piros,pedig a széle vált szét kb 1 cm de már nem is látszik.Én azt hallottam akkor vágnak függőlegesen ha nagyon sietnek,mert így egyszerűbb kivenni a babát.Attól hogy kívűl vízszintesen vágnak belül ugyanúgy függőlegesen.
2012. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyuka és orvos függő, 2 hónapos lehetett a kislányom már fehér volt.Most 15 hónapos és 8 cm és alig látni.
2012. aug. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, mit jelent az, hogy "anyuka és orvosfüggő"?
2012. aug. 16. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Sztem a 3. válaszoló úgy értette, hogy anyuka függő: mennyire könnyen, gyorsan regenerálódik a bőröd. És orvosfüggő: mennyit szöszöl a dokid, hogy szép legyen a heg.

Egyébként nekem az első sürgősségi volt, és gyönyörű bikinivonalas vágásom volt. A 2. progi császár volt, és miután a doki bekente betadinnal a hasam, stb, egyszerűen nem látszott a hegem, egyszerűen találomra vágott fel :) (ált. a 2. császárnál az első hegnál vágnak, hogy ne legyél tele vágásokkal)

2012. aug. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogy mennyi idő után lesz fehér a heg, az csak rajtad múlik, illetve azon, hogy mennyire könnyen regenerálódik a bőr, mennyire könnyen gyógyulnak a sebeid, ha vannak. Én még lámpáztam is a műtét után a hegemet, és csak most nemrég fehéredett ki a hegem, pedig már 3 éves lesz a kisfiam!

Az, hogy függőlegesen vágjanak, az meg azon múlik, hogy a baba hogy fekszik, és a lepény hol helyezkedik el. Ha pl. a lepény elöl tapadt meg, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy függőlegesen vágnak, ugyanis a bikinivonalon történt vágással tulajdonképpen kettévágnák.

2012. aug. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!