Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár előtt tágítás?

Császár előtt tágítás?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy császár előtt kézzel tágítanak!

Ez mennyire fájdalmas?

És mért van rá szükség?


2012. aug. 14. 08:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Én császár előtt nem látom értelmét a tágításnak. De kíváncsian várom a válaszokat.
2012. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Na, erről nem hallottam, pedig engem császároztak. Miért is kellene? A császárnál vágnak egy szép kis rést, azon veszik ki a babát, nincs szükség arra, hogy kitáguljon a méhszáj. Nem arra gondolsz véletlenül, hogy az izmok között csinálnak rést a kezükkel, hogy ne kelljen átvágni azt is? De mindez érzéstelenítésben történik, semmit nem fogsz belőle érezni.
2012. aug. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem tágítottak kézzel császár előtt, csak akkor épp még senki nem tudta, hogy műtét lesz a vége. A kézzel történő tágítás kb. 248-szor jobban fájt, mint egy fájás.
2012. aug. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsó nagyon sajnálom!


Mintha valami olyasmit olvastam volna, hogy azért tágítanak, hogy a gyermekágyi folyás jobban ki tudjon ürülni!

Csak kíváncsi vagyok, hogy a gyakorlatban ez hogy is van!

2012. aug. 14. 10:05
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2 hét múlva lesz a harmadik császárom. Egyiknél sem tágítottak, megműtöttek csak és kész, aztán hogy műtét közben mit csinálnak, azt nem tudhatjuk, mivel nem érzünk semmit.

A méhbe varrnak egy csövet, amin ürül 1 napig a hasban felgyülemlő váladék. Plusz katéter. Nekem ez volt a legrosszabb.

37 hkm

2012. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem két császármetszésem volt, és egyiknél sem tágítottak. Szerintem félreértettél valamit! :)
2012. aug. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanazt tudom írni, mint a 3. hozzászóló. Engem is tágítottak, de pont azért császároztak utána mert nem tágultam rendesen. Valóban nem kellemes a tágítás, de kibírható, és amennyire én emlékszem lényegesen rövidebb egy fájásnál. (Legalábbis nekem úgy volt.) Én császár esetében azt olvastam a gyermekágyi folyásról, hogy attól is függ az intenzitása, hogy a doki mennyire tisztít ki műtét közben, de nem hiszem, hogy császárnál szükség lenne tágításra, hacsak nem természetes szülésnek indul.
2012. aug. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem! Akkor biztosan félreértettem valamit!

Köszönöm a válaszokat! :)

2012. aug. 14. 18:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem altatásos császárom volt, mielőtt altattak az az utolsó emlékem, hogy a doki mondta hogy majd tágítani kell. De nem akkor, amikor kiveszik a babát, hanem utána, és tényleg azért, hogy könnyebben ürüljenek a dolgok. De nem emlékszem rá, nyilván még altatásban voltam, amikor csinálták, érzéstelenítésnél is gondolom akkor csinálják, amikor még hat, tehát nem fogod érezni.
2012. aug. 17. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ilyesmit olvastam igen.


Köszönöm.

2012. aug. 17. 09:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!