Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár altatással vagy EDA-val?

Császár altatással vagy EDA-val?

Figyelt kérdés
Melyik jobb és miért?
2012. aug. 18. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Én altatást akartam,de lebeszélt a doki így gerincbe kaptam.(spinális)Azt mondta az altatóra hogy az azért nem olyan jó mert bekerül a babába is.
2012. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Spináis érzéstelenítéssel a legoptimálisabb.Nem jut szer a babába,rögtön szoptathatsz,veled lehet(baba barát kórház esetén),láthatod,megpuszilgathatod amikor megszületik.Az anyát kevésbé viseli meg az érzéstelenítés,nincs egy majd egész napos kábaság mint az altatásból ébredve.Jobban részese lehetsz a szülésnek,érdekes élmény.Úgy tudom hogy altatásban csak indokolt esetben(nem szúrható a gerinc,vagy komplikáció áll fenn) végzik.Egy altatásos nagy méh műtétem volt,és(emiatt)két pozitív élményű spinális érzéstelenítéses császárom,és óriási a különbség,ha már császár csak is így!
2012. aug. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha oda kerülne a sor, akkor én az altatást választanám, mert halálosan rettegek az EDA-tól. Egyrészt, pont azon a tájékon van több gerincbetegségem is, ahova szúrják. Másrészt a kistestvéremnek úgy elszúrták, hogy levált a dúrazsákja, és egy ideig vissza kellett rá adni a pelenkát (6 éves volt ekkor), csak a szerencsének köszönhető, hogy nem lett maradandó károsodása. Harmadrészt, EÜ-s vagyok, voltam benn császáron, és köszönöm, de nem akarok tudatomnál lenni akkor, amikor történik. Szóval számomra (!!) az altatás a jobb. Altattak már párszor, soha nem viselt meg. De remélem megszülök spontán!
2012. aug. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

EDA-val. Rögtön megmutatják a babát, hallod ahogy felsír és nem vagy kába, mint altatás után. Áprilisban született a második kisfiam császárral és sokkal jobb, hogy nem altatásban volt. Még a szülőszobán voltam, mikor kihozták szopizni, együtt lehettünk majdnem úgy mint egy sima szülésnél ( csak felkelni nem tudtam még akkor).

A műtétből semmit nem láttam, egy lepedővel eltakartak mindent, így nem volt semmi zavaró látvány.

2012. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Nem tudom a 3.hogyan gondolta hogy végignézné a saját császárját?Semmit nem lehet látni.Nyaktól lefelé letakarnak.Nekem a férjem is bent volt és ő se látott semmit mert ott ült a fejem mellett.Én nem kaptam meg egyszerre a kislányomat,csak megmutatták.Délután 13.45-kor lett meg és este 8-kor hozták be először szoptatni.De ez kórházfüggő.

2012. aug. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi az a EDA? Amugy engem császározni kellett és én érzéstelenítőt kaptam. Altatni még sosem altattak de nem is szeretném. Akinek rossz élménye van valamelyikkel az ugye a másikat választja.
2012. aug. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Eda=epidurális érzéstelenítés, vagy rosszul tudom?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. aug. 18. 15:58
 8/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nem gondoltam, hogy végig tudnám nézni, tudom, hogy nem látszik az anyának semmi :) Csak már néztem végig, így pontosan tudnám mit mikor csinálnak, és egyszerűen nem akarok tudatomnál lenni, egyéni szoc. problémám! De szerencsére ezt megtehetem, pont azért, mert EÜ-s vagyok, így nálunk nem erőltetik az ébrenlétet, ha nem akarjuk, semmilyen műtétnél.
2012. aug. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem volt császárom Eda-val..és én bepánikoltam h nem tudok megmozdulni..halálfélelmem volt..nem tehetek róla..

most is császárom lesz és már előre félek..szívem szerint altatást kérnék..de azt mondják h a babának árt..

2012. aug. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
És akiknek volt EDA-Juk, fájt ahogy bebökték?
2012. aug. 18. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!