Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nézzek-e videókat a szülésről...

Nézzek-e videókat a szülésről az interneten vagy ne?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, első babánkat várom és ezen a kérdésen kattogok már jó pár napja. :)

Van aki azt mondja nézzek, mert így legalább előttem lesz egy minta hogy hogy is zajlanak a dolgok ott bent, van aki viszont óva int tőle, meg attól is hogy tapasztalatokat olvasgassak, nehogy a sok negatívum elszomorítson, megijesszen.

Ti néztetek/olvastatok a szülés előtt ilyen videókat/történeteket? Segített?



2013. jan. 17. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én nem néztem, mivel akkor még nem volt internetünk. De én azt mondom, ha érdekel a folyamat, akkor nyugodtan nézz bele egy videóba:)


Kétlányos 23hkm.

2013. jan. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én megnéztem párat, de őszintén, semmi köze nem volt ahhoz, ami bent történt. Szerintem nem olyan durva megnézni, úgyhogy ha érdekel, akkor hajrá, de szerintem megélni úgyis totál teljesen más lesz :). Ez az, amire nem lehet felkészülni sehogy. Én rengeteget olvastam, kb. terhestanácsadást tarthatnék, annyit, meg videokat néztem stb. Ezek annyiban segítettek, hogy amikor az orvos, vagy a szülésznő mondott valamit, hogy mi történik, akkor nagyjából tudtam, hogy miről van szó, nem voltam teljesen értetlen. Meg kérdezni is mertem így többet, hogy éppen mi történik. Úgyhogy nem teljesen értelmetlen utánanézni dolgoknak, de készülj fel, hogy nem tudsz felkészülni rá :)


Könnyű szülést és boldog babavárást a maradék időszakra!

Egy hónapos kisfiú 23 éves anyukája

2013. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem szültem még, de már benne vagyunk a babaprojektben, én néztem egy párat, mert nagyon szörnyű dolgokat olvastam, és komolyan mondom láttam pár olyat, ami megnyugtatott, hogy nem is olyan gáz, bár a nyugtató-fajták jó része otthonszülés, a kórháziak elég rémisztőek. Lényeg, hogy nem bántam meg, hogy megnéztem párat, nem rémültem meg :)
2013. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sima szülést nézd meg, de a császárt semmiképp! Én nagyon jól tettem, hogy nem néztem meg. Így utólag is sokkoló, hát még ha tudom közben, hogy mit csinálnak...
2013. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én néztem párat, nem történt semmi :) Kicsit szörnyülködtem, h jesszus velem is ez lesz, mosolyogtam egyet. A szülőszobán mindenkinél másképp zajlanak a dolgok.


22 éves 11 hós kisfiú anyukája

2013. jan. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én néztem.Nos nem paráztam rá.De ha igen akkor mi van ,akkor is meg kell szülni ,meg nem gondolhatod magad :D
2013. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is néztem videókat, mindig félve indítottam el, hogy jajj, vajon ez milyen lesz?! :-) De egyik sem rettentett el, bár lehet csak szerencsém volt és pont jókat fogtam ki. Ha valahonnan le tudod tölteni a Parentis sorozat Szülés DVD-jét, azt mindenképp ajánlom, szerintem nagyon jól összeszedett kis film, minden benne van, amire csak kíváncsi voltam, nekem sokat segített felkészülni és megnyugodni szülés előtt. Azt még a párommal is megnézettem (apás szülésünk volt). :-)
2013. jan. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én inkább úgy mondanám attól függ, hogy mennyire vagy érzékeny. Pl hamar elérzékenyülsz e, vagy kötél erősek az idegeid. Ha a vér látványától is rosszul vagy akkor én nem javaslom, hogy nézzél ilyen videókat, mert beparázhatsz, ha erősek az idegeid é túl szoktál simán lépni a problémákon akkor egy kettőt érdemes megnézni de teljesen más lesz a te szülésed mint ami a videóban lesz.
2013. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Én ha pl elvágom az ujjam és látom vérezni,már attól rosszul vagyok :)

Viszont a szülésről videót nem egyet néztem meg,és semmi bajom nem lett.Amikor legelőször néztem meg,akkor elszörnyülködtem,hogy jaj Istenem,velem is ez fog történni?!De most meg már ha leülök a gép elé,akkor nincs olyan nap,hogy youtube-on ne nézzek szülést :) Valahogy mintha kicsit segítene átlendíteni a félelmeimen,mert félek egy kicsit a szüléstől,de nem attól,ami történni fog,nem attól,hogy jaj ki kell nyomnom a babát,hanem a vajúdástól félek kicsit,mert sajnos arra a videó nem tud felkészíteni,mert olyan fájdalmat még nem éltem át.De én szeretek nézni szülés vidiket,van amelyiket meg is könnyezem amikor felsír a pici,és olyankor belegondolok,hogy majd az én kisfiam is így fog felsírni :D

Én néztem császáros vidit is,igaz az elég csúnya látvány,de nem rettentett el.Ha ne adj Isten úgy meg megszülnöm,akkor úgy,nem tudok majd ellene tenni semmit sem,csal elfogadni tudom.A gátmetszés elég brutálnak tűnik,ahogy az ollóval úgy beléd vágnak,mint amikor te vágsz bele pl a csirkehús bőrébe,de az sem vészes,csúnyábbnak gondoltam.

Na,100 szónak is 1 a vége,nekem segít a ,,felkészülésben,, a szülés videó :)


24+3 hkm

2013. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is néztem ilyen videókat, de nem készített fel semmire. Ennek ellenére nem féltem, mert nem tudtam mire számítsak. Most lassan 3 év távlatában és egy picurral a pocakomban szintén nem félek, de tartok egy kicsit. Tudom nagyjából mire készüljek, de nem teljesen, mert ugye ahogy minden terhesség minden szülés is más. Egyedül a fájdalmat ismerem belőle, a végkimetelét nem.

Szerintem ha nyugodt fajta vagy nyugodtan nézz! Ha a parázós típusba tartozol akkor inkább ne:)

3 éves kisfiú és 15 hetes pocaklakó 24 éves anyukája

2013. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!