Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van, aki úgy érezte, nem is...

Van, aki úgy érezte, nem is volt olyan fájdalmas a szülés, mint képzelte?

Figyelt kérdés

Sok dologgal az életemben úgy voltam, hogy ijesztgettek és utána meg azt éreztem, hogy "ennyi volt?" , hát "akkor miért kellett ijesztgetni?"

Van, aki így érezte magát szülés után is?

Most, a szülésre készülve eszembe jutottak ezek a tapasztalatok. Ez is lehet egy ilyen dolog az életemben?


2013. jan. 14. 12:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

2-es. Nagyon könnyű szülésem volt, semmilyen fájdalomcsillapítót nem kaptam, és gátvédelemmel 6 óra alatt szültem meg a majdnem négy kilós kislányomat. :) Ahogy kijött a kislányom, annyit mondtam a dokinak, hogy ha kellene, akkor ott, azonnal újrakezdeném. De a kistesóért hamarosan jövök.... Szuper élmény!!!!! Felejthetetlen...


Két hónapos kislány anyukája

2013. jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam hogy fájni fog, de magam is meglepődtem rajta hogy mennyire. Életemben nem éreztem még ekkora fájdalmat. 10-es skálán simán 10-es, de azzal a kitétellel, hogy az a fájdalom amire régebben azt hittem hogy 10-es, most már csak max 5-ös ennek fényében.
2013. jan. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Este kezdődtek a fájások 5-ös a skálán. Reggel bementem az orvoshoz, burok repesztés, 10 órakor oxitocin 7-es fájdalom. Kb 12-15 óráig 10-es a skálán. Olyan érzés, hogy már nem bírod. De mit tudj csinálni? Végig kell vinni.
2013. jan. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első fiamat mikor megszültem és kitoltak a rokonokhoz, mondtam is, hogy ennyi volt? Ennyivel én nem úszhattam meg, ilyen nincs. Hát rá is szóltam hajnalban vissza a műtőbe mert elkezdtem vérezni és fájdalomcsill. Nélkül megműtöttek, már nem volt vérem, nem mertek elaltatni.... Na tehát a szülés könnyű volt, de utána megkaptam a magamét. A második szülésem ezerszer jobban fájt, de utána is műtöttek, így duplán szenvedtem. Ha pontozni kéne az első 7- es, a második 11- es, remélem most nem lesz semmi, 32 hkm
2013. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én túlhordtam a babámat, és 4 napig inditották a szülést. Először kézzel tágítottak (rettenetes), aztán felraktak ballont-kétszer (ez még elviselhetően fáj) aztán felkentek zselét-ez attól függ ki csinálja, aztán két napig oxitocint nyomattak-egyszer sikerült fájásokat kicsikarni-az nst-n ugye mutatja a gép a fájáserősséget, a 80-100 közöttire mondják hogy jó. Én 90-ig mentem, de nem éreztem vészesnek, bár nem is tartott sokáig. Végül megcsászároztak. Maga a műtét rosszabb volt mint amire számítottam. Mintha kibeleztek volna élve. Ezt nem tudom szebben mondani. És a műtét után amikor belenyúlnak az ember "hasába"...ez sem leányálom...de elmúlik. Az egész. A babára kell koncentrálnod. Egy hós kisfiú anyukája
2013. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még egészen friss az élmény.Pénteken szültem.

Első baba.Engem is riogattak,hogy mennyire borzasztó

és hogy mennyire fáj,és mennyire szenvedtek..

Én nem így éltem meg!Csodálatos szülésem volt.

Reggel 9kor kerültem a szülőszobára és 14:00-kor már babáztam.Nekem szép emlék marad.Fájdalom szintet olyan 3-asra értékelném.Nekem annyira nem fájt!Már a szülőszobán

azt mondtam,hogy felőlem jöhet is a következő :DDD

2013. jan. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem éreztem vészesnek a szülést és nem azért írom most ezt, mert már eltelt 5 hónap.. Első babánkat vártuk, azthittem kegyetlen lesz, de nem. Jó élmény volt, 1 óra volt a nehéz, akkor erősödtek meg a fájások, de egész addig mosolyogtunk a párommal, meg nevetgéltünk. Reggel 7kor mentünk be, 10kor kezdtem érezni valamit és utána 12-13 között erősödött be de nagyon. 14:07kor pedig megszületett a kisbabánk. Gátvédelemmel szültem, biztos azért nem maradt meg bennem a fájdalom, mert utána "szaladgáltam", ücsörögtem, mint előtte és nagyon fittnek éreztem magam. Szerintem nem olyan fájdalmas, mint ahogy azzal engem is ijesztgettek. Pedig hozzáteszem, nagyon nem bírom a fájdalmat!
2013. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A vajúdás egy erős 3-as pedig 200 feletti fájásokat is mutatott a ctg.A kitolási szakasznál 9,de a kitolásig nem jutottunk el,császár lett.Császár után első felállás 9.
2013. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Én kellemesen csalódtam. A vajúdás rossz volt, mert oxytocint kaptam, és az rendesen felerősíti, de 6-7 pontnál nem adnék többet erre a szakaszra, ehhez képest a szülés maga már 1-2 ha volt, nekem egyáltalán nem fájt.
2013. jan. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

SZia!


Nekem is pont hasonló érzés volt, mint ahogy Te írod ("ennyi volt?"), mert nagyon gyorsan ment, és annyira nem volt vész, azért nem 1-es, de mondjuk 3-4.

Amikor a bementünk és a szülésznő csinálta a CTGt akkor még röhögcséltünk a férjemmel, a hölgy mondta is, hogy szerinte jöjjek vissza egy hét múlva... 2 óra múlva megszületett a fiunk :)))

Viszont le a kalappal azok előtt, akik hosszan vajúdnak, és nagyon elhúzódik a szülés, mert azért ezeket a fájdalmakat 5-10-20 órái bírni nagyon kemény lehet.

Nekem most fájt a derekam a hétvégén, és az sokkal keményebb volt szerintem, ugyanígy nekem rosszabb egy fej vagy fogfájás.

Viszont utána a szoptatás-mellszívás-mellgyulladás hármas az nagyon kemény volt...


Annyit még hozzáteszek, hogy én ahogy lehetett megpróbáltam felkészülni a szülésre, mindent elolvastam amit csak találtam a neten, megnéztem mindenféle videót, 3D animációt, szedtem homeopátiás bogyókat, "megbeszéltem" a picivel hogy legyen ügyes, és szerintem ez is segített, hogy tudtam, hogy mi fog történni velem.


Készülj fel azért, és ügyes légy!


Üdv

2013. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!