Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék babát, de nagyon...

Szeretnék babát, de nagyon félek a szüléstől. Melyik elviselhetőbb a császár vagy a természetes szülés?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 11:04
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem,de azt mondom,ha nem kellene azokat a fájásokat átélni még egyszer akkor bevállalnék még egyet.Nem olyan borzalmas a császár.Sem a gerinc szuri.Császár után 3órával már vittek zuhanyozni és a katétert is kiszedték.Aztán pihenhettem a megőrzőbe még 2-3 órát aztán át is kellett sétálnom a másik szobába.Másnap jöttek velem pisilni.Reggeltől ahogy felkeltem én már le se feküdtem,fájt a seb,de ki lehetett bírni.
2012. dec. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló!

Téged miért császároztak?

2012. dec. 19. 20:33
 23/30 anonim ***** válasza:
Beragadt félúton a babu,nem tudta merre a kifele:)!Szegénykémnek volt olyan csúcs feje.Én mindig is azt mondtam,hogy jó lenne inkább császárral szülni,és hát 16óra küszködés után az is lett.Érzéstelenítettek,altattak és mire felkeltem ott volt a baba.A felépülés sokkal rosszabb,de én akkor is azt mondom,hogy császár!
2012. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Ejha,elég rosszul hangzik. 16 óra az jó sok idő :(

Köszi a választ

2012. dec. 20. 14:40
 25/30 Banya4 válasza:
53%
3 gyermeket szültem az elmúlt 19 évben, a 4.-el vagyok várandós, és nagyon megosztó választ írok. Mindhárom szülésem más volt, mind fájt, és mindnek voltak rossz és jó részei is. Viszont végig azt éreztem, hogy nem szabadna, hogy fájjon (már 19 évesen is, amikor az elsőt szültem)! Jelenleg kineziológushoz járok, ő rengeteget segít nekem minden témában, és ő azt mondta, hogy "tudod mi fáj a nőknek? a hülyeség". És nagyon egyetértek vele. Ha minden rendben van testileg, lelkileg, akkor szinte semmit nem érzel. Nem is ebben a dimenzióban vagyunk ilyenkor. Illetve jó lenne, ha így lenne-lehetne. Ha már előre ezen aggódsz, biztos, hogy kell valamiféle "segítség". Én nagyon ajánlok egy kinezt. Ja, és nem volt császárom, de oldalakat írhatnék arról, hogy mi milyen rossz volt.
2012. dec. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Szia, én még csak simán szültem, de az nagyon fáj. Nálunk semmilyen érzéstelenítést nem adnak. Ez van, túléltem :)Most újra terhes vagyok, és inkább simán szeretnék szülni, mert a császár állítólag tovább fáj. A varratok kb. 1 hétig fájtak.
2013. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ja, az előző válaszolónak üzenném, hogy én egyáltalán nem féltem a szüléstől, nem gondoltam, hogy ennyire fájni fog, és mégis! Szóval azért nem baj, ha felkészülsz rá, hogy nem biztos, hogy életed legkellemesebb élménye lesz... Nyilván a babázás része az, de maga a szülés azért nem feltétlenül.
2013. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

EGy igazi anya szerintem attól igazibb, hogy tudja mit tud nyújtani a gyerekének az elkövetkező években és nem attól lesz valaki igazibb, hogy mennyit vajúdott fájdalomcsillapítás nélkül, és mennyit ordított érte.

Feleltlenül sosem szabad világra hozni egy új jövevényt.

Harmónia, család, és sajnos ezt kell írja, hogy tartaléktőke, saját lakás vagy ház, ezek meghatározóbbak.

Ha ott állsz egy újszülöttel, akinek nem tudsz pelenkát meg rugit, meg tápot venni az sokkal rosszabb lesz és jobban magadba zuhansz.

Fájdalomcsillapítást meg meg lehet beszélni az orvossal.

2013. júl. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
szerintem keress olyan kórházat, ahol kérhetsz fájdalomcsillapítást. Általában azért kell vágni-varrni, de az annyira nem vészes, kapsz lidokaint.
2013. júl. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

De egyébként a császárt is meg lehet beszélni az orvossal. Pszihológia okból is ráír valami elfogadhatóbb indokot és kész.

Az emberi agy kiszámíthatatlan....

Senkinek nem hiányzik egy hisztérikus, nő akine fel le megy a vérnyomása, megáll a szíve, egyszerűen a félelemtől!

2013. júl. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!