Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretnék babát, de nagyon...

Szeretnék babát, de nagyon félek a szüléstől. Melyik elviselhetőbb a császár vagy a természetes szülés?

Figyelt kérdés
2012. dec. 18. 11:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én biztos nem vagyok igazi anya, mert császáros voltam, de azért leírom!

Szerintem szervezet függő,hogy ki, hogy viseli. Én két órával császár után, már simán tudtam törökülésben ülni. 6 órával utána kisétáltam a látogatóimhoz a folyosóra.

Itthon sem volt gond, ahogy hazajöttünk, már másnap egy könnyű kaját összedobtam!

2012. dec. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
46%

nem akarok kotozkodni de 1-2 oraval csaszar utan a spinal meg benned van igy a labadat nem erzed.Masnap hazamenni hol?

Es 6 oraval utana meg katetered volt az tuti mert azt min 12 orat benn kell hagyni Szerintem rosszul emlekszel

2012. dec. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

2 császárom volt, és szerencsés alkattal áldott meg az ég, mert abszolút semmi rossz élményem sincs ezzel kapcsolatban. Jó, persze, fájdogált utána egy darabig a seb, de egyáltalán nem elviselhetetlenül, és nem sokáig. Elég fitt is voltam, nem akaródzott feküdni.

A "császár után 2 órával törökülésben ültem" tényleg hihetetlennek tűnik, én a 3. napon tudtam ezt megcsinálni.

2012. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy miért kaptam 29%-ot? A saját FÉLELMEIMET írtam le, nem az örök és abszolút igazságot.

Azért köszi mindenkinek a jóindulatot... Majd a gyerekeitek félelmeivel kapcsolatban azért legyetek elnézőbbek, ha lehet.

2012. dec. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
szerintem, mire odakerül a sor, addigra már teljesen elfelejted az összes félelmed. Én is rettegtem a szüléstől még az elején, de mivel "kicsit" túlhordtam az elsőt (41+6), így már csak azt akartam, hogy minél előbb kint legyen; akkor már semmi nem volt kényelmes és hullára nem számított, hogyan, csak az, hogy kint legyen. Egyébként mindkét szülésnek megvan az előnye bizonyos szempontból. :) Szóval ne félj, az anyaság csodálatos dolog és a szülés után már teljesen elfelejted a rossz dolgokat, csak a szép emlék marad. :)
2012. dec. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok!

Engem altattak, azért tudtam két órával rá már ülni.

Tudom,hogy itt szokás hazudni, mert a kutya sem tudja, de szerencsére én nem vagyok füllentős típus!

És nem hazamentem rá pár órára, csak a folyosóra látogatókhoz.

Igazából nem az a célom,hogy bizonygassam, csak a kérdezőnek akartam megmutatni, hogy nem mindig kell belehalni a császárba és lehet,hogy ő is jól viselné!

2012. dec. 19. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Én természetesen szültem,és igaz,hogy baromira rosszak voltak a fájások,de ki lehet bÍrni. Nekem leginkább azzal volt a bajom,hogy álmos voltam és nagyon fáradt,aludtam el két fájás közt. Utánna azt mondtam,hogy soha többé nem akarok szülni,de ez azóta megváltozott,és simán szülnék még.
2012. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Ildikó1982 ***** válasza:
Én császárral szültem de 12 óra után már mindegy volt aki simán szült annak is rossz volt utána.Ettől ne félj az a lényeg legyé laza és megy minden magátol.
2012. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Természetes szülésnél mindenkit varrnak ott lennt? Tapasztalatok? Az nagyon fáj?

2012. dec. 19. 12:13
 20/30 wartburg353s ***** válasza:
Első szülésnél általában kell gátmetszést csinálni, és igen, akkor varrnak, adnak fájdalomcsillapítót, de nekem valahogy nem hatott, valamiért éreztem rendesen a fájdalmat, de azért kibírtam nagy nehezen. Lehet kapni valami olajat, amivel ha gátmasszázst végez a szülésznő, elkerülhető a vágás, én csak később értesültem róla, hogy van ilyen, meg a gyerekem is nagyon nagy volt (pont 4 kg), de az egyik csajnak a szobában simán kibújt a baba gátmetszés nélkül.
2012. dec. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!