Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Te hogy győzted le a félelmed...

Te hogy győzted le a félelmed a gátmetszéstől, és főleg az utána lévő fájdalomtól?

Figyelt kérdés

Napokon belül szülöm az első babámat. A szüléstől nem mondom,hogy nem félek, de a gátmetszéstől, attól hogy látni fogom azt az ollót, valamint az utána való sebtől-fájdalomtól méginkább rettegek. Rettegek,hogy hogyan fogom a babát ellátni, hogyan fogok rendet tartani itthon,lemászni a 4.emeletről, és egyáltalán hajolgatni,ülni pisilni....

Tudom,hogy túl kell esnem rajta,és talán nem lesz olyan vészes, de most egyenesen kiborulok,ha eszembe jut a szülés utáni gyógyulási időszak....


2012. dec. 4. 20:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyáltalán nem fájt sem a vágás, sem a gyógyulás. Ez orvostól függ. De fájás alatt fognak vágni, így nem érzed, és hát nem is azzal leszel elfoglalva. Utána meg ott lesz a baba és ő feledteti a fájdalmat:)

Könnyű szülést:)


Kétgyerekes 17hkm.

2012. dec. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

emlékszem én megkönnyebbültem,mikor láttam,hogy nyúl a doki és éreztem ahogy vágta,de egyáltalán nem éreztem (azt) a fájdalmat,mert tudtam hogy már csak pillanatok kérdése és a kezemben tarthatom a babám :)

A kórházban meg kb óránként mentem a tusolóba áztatni a varratot hogy ne húzódjon,volt hogy benn voltam áztatni 20 percet is,nekem jobb volt,nem mondom hogy vígan,de tudtam ülni,és sokat segített a körpárna,azt hiszem aranyeresek is ezt használják(vagy vigyél a kórházba kisméretű úszógumit,az is jó :))

Otthon jobb ha nem ugrálsz nagyon,nem hiába van a 6hét gyermekágy.csak a babáddal foglalkozz,és fogadd el ha valaki be akar segíteni,a házimunka meg megvár...

2012. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2012. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
:n is ebben a cipőben járok, nem is annyira a felelem van nálam, hanem egyszerűen az, hogy nem akarom, mert feleslegesnek és károsnak tartom tartom. A WHO is ezen az állásponton van. Nálunk úgy tűnik több okból is az lesz a megoldás, hogy kimegyünk külföldre fel évre, nyugaton ez nem divat, sőt meg azt is figyelembe veszik, ha inkább szakadnék ha mégis sérülésre kerül a sor. Neked is azt ajánlom, hogy keress olyan orvost aki nem vágáspárti, nekem Mo-n nem volt ilyen a közelben :(
2012. dec. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is, lehet, hogy nem lesz szükség gátmetszésre, mert lehet szülni gátvédelemmel is. Én mindkét babámat gátmetszéssel szültem, de semmilyen eszközt nem láttam, magát a metszést sem éreztem egyik szülésnél sem. Mindkét babánál sok olyan anyukát láttam a kórházban, akik már 1-2 nappal a szülés után üldögéltek a folyosón a székeken, én nem tudtam. Első babánál kellett a gyermekágy 6 hete, hogy rendbejöjjek második babánál már a kórházból hazajövet aznap térdelve felmostam, simán takarítottam. 1 héttel a szülés után teljesen jól tudtam ülni, 2 héttel a szülés után már olyan volt, mintha nem is szültem volna (fájdalmat, kényelmetlenséget tekintve).

Egyébként jól teszed, hogy gondolsz a szülés utáni időszakra, mert én nem tettem, és engem valóban sokként ért, hogy erről miért nem beszélt senki. Iszonyatosan feszültek a melleim, nem bírtam semmit elviselni rajtuk, fájt a szoptatás, sírni tudtam volna (sokszor sírtam is). De a második babával minden könnyebb volt sokkal, hiába volt/van egy 2 évesem is mellette, mert tudtam, hogy mi vár rám.


Azt jegyezd meg, hogy senki nem várja el tőled, hogy rendet tarts, mászkálj, hajolgass. A gyermekágy 6 hete arra való, hogy megszokjátok az új helyzetet, te is és a baba is. Mindent csak szép lassan csinálj. Pihenj sokat, gyönyörködj a kisbabádban, mert egy csoda, ami ott lesz előtted. És minden nap végén arra gondolj, hogy ez a nap már nem jön vissza, egyre közelebb vagy ahhoz, hogy belerázódjatok az új helyzetbe!

Nem tudom más hogy volt vele, de nekem egyébként a gátseb nem volt kifejezetten fájdalmas, inkább csak kényelmetlen. Fekvésnél pl egyáltalán nem is éreztem.

Ha tudsz, inkább rendelj kaját az első hetekben, hogy változatosan tudj étkezni, és ne kelljen főznöd. Vedd úgy, hogy most a pihenés lesz a feladatod! :-)


Kitartás!!!

2012. dec. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Nekem fájt, nagyon fájt. Mindkétszer. Utána beöntést is kellett kapnom, mert kakilni sem mertem nyomni, annyira fájt. Mindkétszer 4kg-os babát szültem. Nekem fájt a vágás, fájt az injekció előtte, fájt a varrás, ami kívül-belül egy órán át tartott.

Én is félek, most megint, de méginkább attól, hogy a baba megint óriási és nem fogom tudni kinyomni.

Hetekig nem tudtam ülni, bár aranyerem is van, én nagyon megszenvedtem mindig a gátvarrást, aranyér problémát.

2012. dec. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
nem láttam és nem is éreztem a vágást. érzésre maga volt a kész megkönnyebbülés, úgy érztem, hogy nem szakadok azonnal szét. pisilni fogsz tudni, mivel muszáj is, amúgy katétereznek. semmit nem fogsz érezni, mert nem fáj. ülni már neccesebb eleinte, de miután kitolsz egy kb 3,5 kilós gyerkőcöt, nem biztos, h a gátsebre fogod fogni a fájdalmat :) amúgy elmúlik hamar, a lényeg, h zuhanyoztasd minél többször. hozzáteszem én is féltem tőle szülés előtt. mostmár magától a szüléstől félek, a vágástól kicsit sem :) könnyű szülést neked!
2012. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mintha magam hallanám! Én is rettegtem. Most már csak nevetek rajta, 9 hónapja szültem. Egyáltalán nem is éreztem, hogy vágnak! Mondta a doki, hogy na varrjuk (szülés után), én meg pislogtam, hogy vágtak? Nem vészes utána sem! Nem az a borzasztó fájdalom. Teljesen el viselhető. Vegyél púdert vagy sprayt a gyorsabb gyógyulás érdekében. Én tudtam ülni szülés után. 5 nap múlva meg már szinte nem is éreztem! Simán el fogod tudni látni a kicsit. Túl nagy a hiszti a szülés körül az a baj. Sok sorozat, film. Nem kellemes ezt nem mondom. De ki lehet bírni, ha meg kint a kicsi, a legkisebb gondod lesz a sebed. :) Majd te is mosolyogni fogsz magadon hidd el, pár hónap múlva.
2012. dec. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

A szüléstőől is félek,ez természetes első babásként, de ettől mégjobban. Azért az esetek nagy százalékában vágnak/varrnak az első babánál, szóval szerintm nem kerülöm el. Mindenesetre veszek gátsebápoló krémet, és gyakran fogom zuhanyozni. Remélem,minden simán megy majd.

Köszön mindenkinek,hogy megosztottátok a tapasztalatokat.

2012. dec. 5. 06:52
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is féltem a gátmetszéstől! Igazából a szülés alatt én nem is tudtam hogy volt gátmetszés. Csak akkor jöttem rá, mikor az orvos hozta a tűt hogy összevarr! :)

Utána nekem pár napig nagyon fájt a seb, alig bírtam ülni, feküdni, igazából csak addig volt jó még mentem vagy álltam. NE izgulj nem lesz olyan vészes, mondom ezt én aki egyáltalán nem bírja a fájdalmat!

2012. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!