Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhességi cukros kismamák!...

Terhességi cukros kismamák! Császárral szültetek vagy hüvelyi úton?

Figyelt kérdés
Aki császáros volt, mikor és mit ehetett/ihatott a műtét után az őrzőben. Műtét előtt mennyivel nem lehetett már enni, s hogy kerültétek el, hogy ne essen le a vércukrotok? A babával minden rendben volt?
2012. nov. 28. 14:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem sürgősségi császárom volt és előtte már nem adtak enni. 10-kor toltak a műtőbe, tehát reggeltől nem ehettem semmit se. Nem értettem akkor még, hogy mi miatt.


Műtét után sem ettem semmit, nem is hoztak. Másnap reggel háztartási kekszet kaptunk. Ezt kb. 1 - 1,5 napig. Utána már "normális" ételt kaptunk, bár én hozattam be mindent.


A cukrom nem esett le, műtét közben kaptam 3 injekciót, de nem tudom miért. Nem is mondták el, csak hadartak valamit és beadták.


A lányunk egészségesen született.

2012. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem terhességi cukros vagyok, hanem amúgy is az vagyok és császároztak. Aznap már nem ehettem, reggel a szokásos inzulinadagom felét kellett beadnom, utána pedig adagolták nekem a cukrot vagy az inzulint, ami kellett. Rögtön a műtét elején éreztem, hogy esik a cukrom, szóltam és adtak cukrot az infúzióba. Reggel volt a műtét, este már ehettem egy zsemlét, de aznap nem kellett inzulint adnom. Viszont pár szem szőlőcukrot bevettem délután és este.

Ne félj, ha nálam nem volt gond egy "egyszerű" terhességi cukornál nem lesz semmi baj.

A babám makk egészséges.

2012. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

2010-ben szültem, GDM-es voltam (terheléses cukor 9,2). Szerencsére hüvelyi úton szültem. A babával minden rendben volt/van.

Miért kérdezed a császárt? Programozott császárod lesz, vagy félsz a császározástól?

2012. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is GDM-es voltam.

Harmadik babával, hüvelyi úton szültem, minden rendben ment.

A babától az első 24 órában 6 óránként vettek vért, ellenőrizték a vércukrát. Másodjára alacsony volt, akkor igyekeztem szoptatni ahogy ment, és adtam neki pár csepp cukros vizet. Azt mondták, ha tovább esne, akkor infúziót fog kapni, de erre nem lett szükség.

2012. nov. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja és vajúdás közben én bedobtam egy fél zacskó szőlőcukrot, mert úgy éreztem, kell az energia. Kellett :o)
2012. nov. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Programozott császáros leszek, s igaz, terhességi cukros vagyok, de nekem 3 óra nem evés után már 2,8-as cukrom szokott lenni. Felfelé nem lépem túl a 6,5-öt (illetve leginkább az 5,8-at) étkezés után 1 órával, ha tartom a ch mennyiséget, de leesni gyorsan leesik. Reggel pedig mindig 3,5 alatt van. Még akkor is, ha éjszaka bekapok némi szem korpás kekszet (diatetikus engedélyével persze).

Szóval attól félek, hogy a béka feneke alatt lesz a cukrunk. Pláne, ha nem velünk kezdenek reggel. Az viszont megnyugtató, hogy kaphatunk cukros lötyit infúzióban.

A császártól alapvetően nem félek, a nagyfiammal is császáros voltam. Sajnos.

2012. nov. 28. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!