Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a méhlepény 1 óra...

Szülés után a méhlepény 1 óra 30 perc után jött csak ki, ez baj?

Figyelt kérdés
6 hónapja szültem.de a hasam akkora mint egy 6-7 hónapós terhesnek!nem puha pegyhüdt,hanem feszes kemény.nemtudok már mire gondolni!komolytalan válaszok nem érdekelnek!
2012. nov. 4. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Menj el ultrahangra, ott megnézik mi is van, de vannak ilyen alkatok, hogy nem megy le a has, olyan marad mintha terhes lenne.
2012. nov. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A méhlepénynek ehhez semmi köze. Ha maradt volna belőle valami odabenn, azt az orvosnak rögtön észre kellett volna vennie. Ha nem vette volna észre, napokon (órákon) belül okozott volna gondot. Hat hónappal a szülés után (hacsak nem extra módon diétázik és edz) senki nem olyan mint a terhesség előtt. A formád visszanyeréséhez idő kell. Ha nagyon feszes a hasad, nem inkább felpuffadva vagy? Azt rengeteg dolog okozhatja, helytelen táplálkozás, hormonok ...
2012. nov. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy gond van valamivel, de nem a méhlepénnyel. Ha abból bent marad valami, az legkésőbb szülés után egy héttel súlyos rosszullétet/lázat okoz.

Ezen meg már rég túl vagy.

Ha úgy érzed, nem stimmel valami, menj el orvoshoz.

2012. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nekem már másfél éves lesz a gyermekem és még mindig ilyen a hasam :( Félek, hogy az orvos kiröhögne, ha emiatt mennék el. Egyáltalán kihez kell fordulni? Háziorvoshoz vagy nőgyógyászhoz?
2012. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is ilyen a hasam,8 hónapja szültem.Olyan mint 6 hósan. És mindössze 4-5kg maradt rajtam.De mind a hasamon.Tudom hogy nem vigasztal de ne aggódj reménykedjünk hogy majd lemegy.
2012. nov. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon sajnálak benneteket. Nekem ikreim lettek, de a terhesség alatt végig tartottam az alkatom, csak a hasam kerekedett. Mikor kijöttem a kórházból mindenki azzal cikizett, hogy biztosan terhes e voltam, mert nem látszik rajtam. Megjegyzem ikrekkel benn voltam 1,5 hónapot kórházba, addig csak a kórházi szülés utáni torna volt. De én tényleg lapos hassal jöttem ki. Magam sem tudom hová lett minden. Úgyhogy nekem ezek az extrém hasak amik maradnak, hihetetlenek. Ott tuti valami bibi van. Csak magamból indulok ki, hogy semmivel nem tettem tőbbet az alkatomért mint más anyuka. Nekem sikerült, hogy nektek nem ,arra biztos van valami orvosi magyarázat. Szerintem ebben a témában nem szaba pirulni, meg cikinek érezni. Tessék a dokihoz fordulni. Szerintem.
2012. nov. 4. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló örülj neki!Nem hiszem hogy ezzel megvigasztaltad a kérdezőt.Mindenki más alkat,és nem mindegy ki hány éves és hányadikat szüli.Tehát nála lassabb a folyamat hogy lelapuljon.De menni fog és ő is csinos lesz!!!
2012. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem vitatkozni akarok veled, de szerintem ez nem kor kérdése. Én 27 vagyok, ez szerintem se nem fiatal, se nem öreg. És sejtettem hogy ezzel nem vigasztalom a kérdezöt, sem a többieket akik ideírtak, de legalább rádöbbentem őket arra, hogy nem feltétlen kell ezt annyiba hagyni. Mert ugye olvastam olyat is itt, hogy ciki dokihoz fordulni. Hát....ez a lényeg...tessék dokihoz fordulni, nem szabad ráfogni arra hogy nem baj, hogy így nézek ki, hiszen nemrég szültem. Más is ilyen szülés után. Nehogy félre értsen bárki is. Nem baxogatni akarlak benneteket. De lehet hogy valami baj van, nem? Pont most lennétek ilyen felelőtlenek, hogy nem mentek dokihoz? Lehet hogy tényleg csak nagyon felszedtetek a terhesség alatt, de az is lehet, hogy komolyabb a baj. És mégegyszer lezögezem, hogy senkit nem szándékoztam megbátani. Kívánom minden szülö nönek, nyerje vixa bomba alakját.
2012. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én terhesség előtt nőiesen gömbölyded voltam 68 kg .Voltam szakrendelésen."hasi elhízásí".Nálunk genetika,mert anyukámnak is ilyen ,csak Ő ráadásul vékony testalkatú és nagy a pocakja 60 évesen is.

Szülés után vagyok 15 hónappal ,és visszanyertem az alakomat a hasam azonban rosszabb lett.Gondolom ez a papírforma is :( de nem tudok mit kezdeni vele.

2012. nov. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem is lapos lett a hasam szinte egy két héten belül, mert én az a típus vagyok aki karra fenékre combra hízok (az se szebb...) és higgyétek el ez alkat kérdése!! Ezzel nem hiszem hogy túl sokat foglalkozik majd egy orvos, ha normálisabb akkor csinál egy uh.t de úgy ennyi...azt fogja mondani hogy ez ( a terhesség) ezzel jár, megváltozik az alak, illetve még esetleg az lehet hogy azért nem megy vissza a hasad mert szétnyílt középen a hasizmod. Így nincs ami visszahúzza rendesen. Ezt úgy tudod ellenőrizni hogy háton fekve próbálsz félig felülni (mint a hasizomgyakorltanál) és közben a köldöknél megnyomkodod, ha szinte "be tudsz nyúlni" középen egy résbe akkor ez van amit írtam (rectus diastasis néven rá is tudsz keresni a neten) amin sajnos csak a plasztikai műtét segít ami során összehúzzák az eltávolodott részeket.

Lehet hogy nem ez van, csak egy ötlet. Nagyon gyakori ugyanis.

Amúgy meg sajnos teljesen alkat kérdése ez hogy "hasasodik" e vki szülés után is vagy nem, ugyanúgy mint a striák, nekem pl. tök rossz a bőröm, a felmenőimnek is ilyen, így szanaszét repedt a hasam nem tudom melyik a jobb, hogy lapos de csúnya (és így is marad!!) vagy nemm ilyen.

2012. nov. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!