Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért volt meszes a méhlepény?

Miért volt meszes a méhlepény?

Figyelt kérdés
Szülés után megdöbbenve hallottam, hogy elég meszes a méhlepény. Nem dohányzom, nem iszom. Akkor mitől lehetett?
2012. júl. 6. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
17%

Sem a dohányzásnak, sem az ivásnak nincs olyan mellékhatása, hogy bármi is elmeszesedne.Az elmeszesedett méhlepény meg aránylag gyakori rendellenesség, semmi köze sem az étkezéshez, sem a táplálkozáshoz.

Mellékesen, ha érdekel, hogy miröl van szó, akkor miért nem kérdezted meg azonnal az orvosodat? Elvégre neki - többek között - az a dolga, hogy a betegének ekmondja, hogy mi miért van.

2012. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amikor meglátta az orvos a méhlepényem, rögtön azt kérdezte, hogy mennyit dohányzom??? Én soha az életemben egy szál cigit nem szívtam el. Nem kérdeztem,mert a babával voltam elfoglalva, meg a szülés után mindig kiment a fejemből, ha orvossal találkoztam. Gondoltam, más is volt így, és tud valami választ adni.
2012. júl. 6. 14:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Az eném konkrét már félig le volt válva és infartusos volt.

Engem ismer az orvosom a férjem a kollégája, tudta, hogy nem cigizek, nem iszok.

Viszont bizonyos véralvadásgátlók(pl-Clexane), gyomorégésrevaló szerek(antacidumok) és egyéb gyógyszerek, a nagy mértékű kálcium és magnéziumbevitel is okozhatja a lepény elmeszesedését.

Remélem tudtam segíteni, egy rezidens-anyuka :D

2012. júl. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
harmadik vagyok, elnézést nem helyesírási problémám van, csak kihagy a billentyűzetem :D
2012. júl. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát a magne B6-ot szedtem szinte egész terhességem alatt 3 * 2-őt!!! Ez lehetett az oka?
2012. júl. 6. 14:23
 6/10 anonim ***** válasza:
nekem is meszes volt és egyből tőlem is ezt kérdezték hogy dohányzom e.Én rengeteg savlekötőt ettem ezek szerint attól lehetett.
2012. júl. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én magas vérnyomásos vagyok,és az első terhességemnél nekem is el volt meszesedve,azt mondták a magas vérnyomástól van.A másik két terhességemnél már nem volt ilyen
2012. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem igazán tudják megmondani mitől lehet. Én nem dohányzom, nem is szedtem semmit a terhesség alatt, mégis már a 22. héttől elkezdett érni a lepény. Két hetente, majd hetente kellett járnom kontrollra. Annyit mondott az orvosom, hogy jó lesz a jövőben odafigyelnem erre, mert ez azt jelenti, hogy hajlamos vagyok az érelmeszesedésre, ami később gond lehet.... :(
2012. júl. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
27. héten már II-es volt a lepényem, 30.-on III-as. :( 41. héten született a babám, és annyira meszed volt a lepényem (császáros voltam zavaros víz miatt, így még "ott bent" látták) hogy rögtön küldték tovább szövettanra. Az eredményt sajnos nem osztották meg velem. Ahogy megnyomta a doki, olyan hangja volt, mint amikor a húst a forró olajba teszed, annyira sercegett. :S Nem cigiztem, nem ittam a terhességem alatt. Szerencsére a babám is jól van, ma már 13 hónapos kis rosszcsont.
2012. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 gabszem ***** válasza:
én úgy tudom hogy a méhlepény meszesedik egyre jobban a terhesség vége felé. Ezért is van hogy a végén már nem jut elég táplálék a babának és ezért indul be a szülés, ez így normális. Az ultrahangon szokták látni ha nagyon meszes és esetleg korábban megindítják a szülést.
2012. júl. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!