Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után vagyok, és úgy...

Szülés után vagyok, és úgy érzem válságba jutotta kapcsolatom. Fogalmam sincs, mi a helyes út?

Figyelt kérdés

Már az utolsó hónapokban is gondokkal küszködtünk, a páromat megviseli a munkájával járó stressz, és türelmetlen, csak saját magával foglalkozó nyűgös ember lett belőle, az eddigi mókás, intelligens, hihetetlen empatikus emberből. Szülés után ez csak fokozódott. Már másnap hazajöttünk a kórházból, azóta főzök, mosok, vasalok, takarítok, nem telik el nap hogy ne meleg ételt enne, amibe belefőzöm minden szeretetemet. Mindenért veszekszik, és nincs az a dolog, amiért ne én lennék a hibás az ő szemében (kb.még az időjárás miatt is). Hen néha a esik az eső, amiatt nyűgös, ha süt a nap, az a baj. Mindenre van kifogás és magyarázat. A családomat, és engem is kezd semmibe venni, dühében olyan mondatokat vág a fejemhez, amiket sosem fogok tudni elfelejteni: pl. "amióta megszületett a fiúnk, te semmit sem csinálsz" stb. úgy, hogy egész nap csak vele és a babával foglalkozom, annyi időm nincs magamra, hogy betestápolózzam magam. Néha úgy érzem (egyre gyakrabban), hogy mégsem ő Ő. Iszonyatosan fájdalmas ez az érzés, gyűlölöm érte magamat és őt is, mást álmodtam kettőnknek.

Mindez amit leírtam, lehet a szülés utáni, gyakran előforduló helyzet, miszerint újra kell építeni a családot, vagy már túlmutat azon? Félek, de nagyon. 33 éves, azt hittem megérett erre, szeretem őt, de egyre kínzóbb hogy már szinte sosem találom azt az embert, akit olyan nagyon szerettem.

20 éves vagyok.


2008. máj. 21. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon nehéz lehet most mindkettőtöknek. Új ez a helyzet az egész családnak. Talán te is érzékenyebb vagy (ami teljesen természetes), talán ő sem találja a helyét ebben az új szituációban. Próbáltál már beszélni vele az érzéseidről? Esetleg jobban bevonni a baba körüli teendőkbe? Kettesben lenni vele? Nem tudom, mennyi idős a babátok, de próbálj beszélni a pároddal, talán segít.

Szorítok neked, fel a fejjel, és ne szomorkodj, mert a kisbabád is megérzi, ha feszült vagy!

2 és fél hónapos baba anyukája

2008. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem gondolom, hogy ez gyakran előforuló helyzet lenne. Lehetséges, h megijedt az új feladatoktól, kihívásoktól, felelősségtől. Ha a baba elaludt és bírod erővel próbálj leülni beszélni vele egy pohár bor mellett és "kiszedni" belőle, h mi bántja. Az egyetlen út, h megtudd, h mi van a viselkedése mögött, az a kommunikáció sztem. Lehet, h neki van szülés utáni depije. :O(
2008. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszélnetek kell, mert ha most hagyod, akkor ez csak romlik és akkor m ár nem tudtok rajta segíteni.
2008. máj. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a férjeddel, nagyon csúnyán viselkedik. Én veled egyidős vagyok és mi már a terhességem alatt szétmentünk, te ne juss erre a sorsra. Amúgy felháborító ez a viselkedés, hogy két nappal szülés után már főztél mostál takarítottál, olyankor még simán feküdnöd kéne. És még olyat mer mondani, hogy semmit sem csinálsz?? Esetleg egy párterápia is segíthetne, vagy ha jófej a védőnő, akkor tőle kérhetsz tanácsot. És mindenképp beszélgess el a férjeddel, mondd ki amit gondolsz, beszélj őszintén az érzéseidről, és próbáljatok valami megegyezésre jutni. De én azt mondom, ha nem változik a helyzet, akkor nem szabad ilyen légkörben maradni, az a gyereket fogja tönkretenni.
2008. máj. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Talán írd le az érzéseid, félelmeid egy levélben és kérd meg benne, hogy ő is ossza meg veled azokat.. Akkor add neki oda, amikor kicsit kipihentebb, nyugodtabb. Hagyj neki időt a válaszra, mert egyből nem biztos, hogy választ ad. Minden kapcsolatban vannak igen mély hullámvölgyek, eggyütt kell kilábalni ebből nektek is... Valóban csak a kommunikációval lehet helyrehozni. Írd le a levélben a kérdésben leírt utolsó mondatod is. Őszintén. Ha van elég ideje átgondolni a dolgot, biztosan meg fog nyílni és rendezhetitek a kapcsolatotokat. Minden jót:-)
2008. máj. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon úgy tűnik ő szenved szülés utáni depresszióban és mellette féltékeny is és elhanyagoltnak érzi magát.Legalább is a leírtak alapján.Nem tudom apás szülésetek volt e de állítólag akkor gyakoribb.nekem még van egy hónapom a szülésig de már én is hallgatom,hogy ő lesz az utolsó.Erre én beszélgettem vele,mondtam az első időkben biztos nehezebb lesz mindenkinek,plusz van egy kiskutyánk és őt is le kell vinni azért-ezt nem lesz egyszerű összeegyeztetnem...de megoljduk.Mondtam neki a fürcsi az ő hatásköre lesz,mert neki jó nagy a keze és imádni fogja a baba.Először meglepődött és magyarázkodott.mondtam neki sok apuka fürdet,persze én is fogom,de főleg ő-hogy ki tudj avenni a részét a dolgokból.Na azóta mint aki megszállott nézegeti a babakádat,ő választott fürdőlepedőt stb.Várja a helyzetet.Így volt ez az apás szüléssel is,hallani sem akart róla,elcitáltam dokihoz ahol ő elmondása szerint kellemetlenül érezte magát először..vizsgálat stb.megértem végül is nem sok férj éli ezt meg,de nekünk jó a dokink és mindenre lehetőség van.Azóta várja mindig az uhangot és nem lehet kihagyni a vizsgálatokról.Az apás szülést is ő döntötte el,hogy jönni akar.Szóval valahogy bele kéne vonni a feladatokba kicsit.Olyan hátulról jövős dologgal..pl.lehet hülyén hangzik de nem tudom mennyire segít be a pelenkázásba,de én megjátszanám azt,hogy szétszeded a babát és odahívod mondván nagyon fáj a hasad gyorsan kell menned wc-re.és rábíznád a kicsit,barátkozzanak.És meglátnád mi történik..szval valami ilyesmi cselekkel bevonni,hogy meglágyuljon a szive.meg este ringassa ő egy kicsit.Én sok babánál azt láttam az apánál sokkal hamarabb elalszanak,mert belefekteti a hasához vagy a tenyerébe és tök biztonságérzete van.Hátha bejönne ez nektek is.33évesen már fel kellett,hogy nőjön,meg volt 9hónapja,hgy felkészüljön a szitura .Igaz nem tudja i várt rá,de te sem...szval ez nem kifogás.Egy pali mindig könnyebben mondja,hogy elég mint egy nő.Egy anya nem mondhatja ezt,mégha össze roskad sem.

FEl a fejjel,s kreatívan.

2008. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia pszichológiát tanulok. nem vagyok szakember még, de az a véleményem, hogy a párodnak kötődési problémái vannak. Ez sajnos gyakran elég mélyről jövő, elképzelhető hogy még az ő csecsemő korából. nem ismerem az ő születési körülményeit, de gyakran előfordul, hogy ha vkit nem gondoznak az első időben megfelelő mértékbenSzoptatás, stb. ami persze történhet akaratlanul is), akkor nem tanul meg körődni és a biztonság érzés sem alakul ki. Ez végigkísérheti az egész életén át és átviheti a többi kapcsolatába is. Érdemes tehát megnézned milyen a viszona az ő családjával. mennyire érzelmes a szüleivel, stb. Mert ha ott valami hiányzik, akkor könnyen követheti a mintát. Ebben neked annyi a feladatod, hogy a gyermek és közte a szálakat igyekez minél szorosabbra fűzni, mert valószínű ő nem érzi át a súlyát annak a dolognak, hogy mit jelent apának lenni és hogy miért is boldogság. Az ahogy veled viselkedik, az sajnos bármennyire is fáj, megkérdőjelezi az irántad érzett szeretetét. Semmiképpen sem szabad hagyni, nyíltan tedd fel neki a kérdéseidet és akár adj is ultimátumot, hiszen az is fontos, hogy te szeretve érezd magad. Igenis pihenj néha és közöld vele, hogy ez neked is jár. és írja le neked egy papírra, hogy mit hiányol belőled és te is írd le. és akkor majd kiderül, hogy igazából a vádjai alaptalanok. Sok mindent tudnék még javasolni de most hirtelen ennyi jut eszembe. Szoritok neked és kívánom, hogy érezd magad királynőnek újra ebben a kapcsolatban!
2008. jún. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, hasonló cipőben járok. Veled mi történt azóta?
2010. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia mi újság azóta?
2012. jan. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!