Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Férfiak, bent voltatok a...

Férfiak, bent voltatok a szülésnél?

Figyelt kérdés

Milyen érzés volt? Megbántátok? Bemennétek újra, vagy inkább másra bíznátok a feladatot?

Remélem, hogy azért van itt néhány férfi is, és kapok választ a kérdésemre.

Köszönöm előre is!


2012. okt. 22. 18:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, az első szülésnél is bent volt a férjem, a második előtt kérdeztem, hogy mit szeretne. Ő azt mondta hogy ki nem hagyná. Amikor a doki elvágta volna a köldökzsinórt még rá is szólt, hogy ez az ő feladata, kéri az ollót.


Egyszer három férfikollégám beszélgetett a szülésről a közelemben, az egyiknek épp akkor született meg a gyereke. Mind a három bent volt a szülésnél és arról beszéltek milyen fantasztikus élmény volt.

2012. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Én is nő vagyok.

Az én férjem is bent volt,pedig engem császároztak.De a műtőbe is bejött minden szó nélkül.A fejem mellett ült és semmit nem látott,mikor kivették a kislányomat akkor ment a nővérrel és figyelte.Utána mindenkinek azt mesélte mekkora élmény volt neki.

2012. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Én is nő vagyok.

Az én férjem az első fiunknál is bent volt. Amikor jött a baba, a doki állandón hívogatta, hogy jöjjön, nézze meg nyugodtan! A férjem félve hajolt oda, de nézte. Aztán látta rajtam, hogy szükségem van még rá. Amikor kint volt a baba, akkor csodálkozott, hogy lila, meg barna, stb. Ő azt gondolta volna, hogy valami gond van, de mesélte, hogy figyelte a doki fejét, és látta, hogy tök nyugodt, ebből következtetett, hogy nincs baj. Aztán elvitték a babát méregetni, törölgetni. Mesélte, hogy le se vette róla a szemét, amíg a karszalagot meg nem kapta a baba, nehogy összekeverjék.

A második fiunknál is bent volt. Sokkal rutinosabb volt: pl: homlok törölgetés vizes ronggyal, hangulatváltozások tolerálása (bár ez az elsőnél is kiválóan működött), fejem tartása (nyomás közbeni segítség).

Szóval van ám feladata az apukáknak a szülőszobában!

2012. okt. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Engem férfiak véleménye érdekelne. Mert a nők persze, h azt mondják, h a férjük élvezte minden pillanatát.
2012. okt. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%

Megint egy no :-) Nalunk nagyon rezgett a lec, de bejott es utolag nagyon nem banta meg. De kozben nem volt mindig egyszeru, azert a szules nem thai masszazs.

Ha felsz tole, ne eroltesd minden aron es ne erezd magad szarul emiatt. En teljesen meg tudom erteni, hogy nem tudja mindenki vegignezni.

2012. okt. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%

"Engem férfiak véleménye érdekelne."


Szerinted hányan olvasgatják a gyakori kérdések/Gyerekvállalás rovatának a szülés részét kérdéseket figyelve, hogy pár hetes/hónapos kismamáknak majd tanácsot adjanak mint tapasztalt, szülésnél bent lévő apuka? :-D



"Mert a nők persze, h azt mondják, h a férjük élvezte minden pillanatát."


Nézd, az enyém az első után már kifejezetten ragaszkodott ahhoz, hogy a másodiknál bent legyen. Pedig egyik alkalommal sem volt neki kötelező, csak kérdeztem, ő mit szeretne.

2012. okt. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is nő vagyok. Apa bent volt a szülésnél de elég nehezen viselte hogy fájdalmaim vannak és nem tud tenni ellene. Amikor kérdeztem tőle, azt mondta újra bevállalná hogy bejön de ha rajtam múlna nem vállalnám még egyszer hogy ott legyen, mert láttam rajta hogy nem tudja kezelni a helyzetet.....
2012. okt. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem bent volt egész vajúdás alatt, de a kitolási szakaszban már el kellett mennie dolgozni, mert a főnöke közölte, azonnal be kell mennie dolgozni, hiába mondta h de éppen szül a felesége.. :( na mindegy, itthon mondtam neki, h jobb is h nem volt bent, mert ordítottam és nem is voltam szép látvány, de ő annyit mondott, h ő nagyon szerette volna átélni velem azt a csodát, amikor a mellkasomra rakják a babát és ha lesz még babánk, ő egészen a végéig ott szeretne velem lenni. Amúgy nagyon sokat szeretett vna segíteni nekem, de engem csak idegesített :D itatott amugy, törölgetett, nagyon aranyos volt, de állandóan a szülésznőt nézte, h mit csinál velem, izgult h baja van a babának, így akárhányszor kérdeztem, h "mennyin áll már a fájásmérő?" meg sem hallotta :), mert elvolt foglalva :) Tőlem kérdezgette, h "mit csinálnak, most mit csinál...?" mondom burkot repesztenek... Mit??? Azt miért??? De most akkor az neked fájni fog???De a..aa..aaa..uu..aaa.a babát megne szúrják:D Hááát...elég idegesítő volt már a végefelé :D. Aztán mikor indult dolgozni, elkezdtem veszekedni vele, h "meg ne próbálj itthagyjni, mert soha többé nem megyek haza":D úristen... azért dúrva h mennyire nem tudtam magam kontrolállni :) na ott meg én idegesítettem fel őt, h de miért nem értem meg h mennie kell, mert kirugják? Szegéééény :(
2012. okt. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
férfi vagyok, bent voltam a feleségem szülésénél és sosem fogom megbánni, mert nagy élmény volt, persze nem néztem oda, csak a fejénél voltam és fogtam a kezét mondtam nem lesz semmi baj, és tényleg nem bántam meg, most 15 hetes terhes a második babánkal és ujra bevállalom simán! A ki szereti a feleségét igazán az szivesen ott marad a szülésnél, max hogyha nem birja a vért nem néz oda de fogja a kezét és támogatja!
2012. okt. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

VÉGRE EGY FÉRFI IS!

KÖSZÖNÖM, HOGY NYILATKOZTÁL!!!! ÖRÜLÖK, HOGY EZT ÍRTAD!

2012. okt. 23. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!