Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés érzéstelenítővel vagy...

Szülés érzéstelenítővel vagy nélküle? (Milyennel? ) Ki mit ajánl?

Figyelt kérdés
2012. okt. 19. 15:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
EDA-val szültem, 5 óra alatt meglett a Fiam, pedig indítani kellett, semmi fájásom nem volt és a méhszájam is tök zárt volt. El ne higyjétek, hogy az EDA lassítja a szülést, ellenkezőleg, gyorsítja a tágulást!
2012. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
most lehet h...ének nézel, de én csak azért nem mertem EDÁt kérni, mert félek a tűtől, meg tartottam tőle h fájni fog, ha beszúrják :$. Persze a szüléshez képest biztos h semmiség lett vna, de ha van az embernek vmi félelme, akkor azt nehéz leküzdeni:) . Külföldön szültem, semmiféle tűt nem szúrtak belém, de szülés után már mindegy lett vna, amikor a babámmal vtam elfoglalva. Belül repedtem, kívül nem, de mikor megláttam a tűt h mindjárt varrnak, azthittem lefordulok az ágyról...De közben a fiam a mellkasomon volt, így lekötötte a figyelmem:). Én kéjgázt szipákoltam, de attól csak teljesen bekábultam, fájni meg ugyanúgy fájt, mintha nem szívtam volna.
2012. okt. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
en mindent kiprobaltam 4 gyerek elso eda oriasi mellekhatasokkal laz fejfajas ujra szuras pisilni nem tudtam napokig kateter masodik gyerek rosszul fekudt elhuzodo tagulas. eloszor comba injekcio szerintem morfium szeru volt nem emlekszem semmire orak kiestek a fejembol ezt sajnalom . Harmadik ugyancsak rossztartasban hosszu vajudas lett es kejgazt kaptam csak kaba voltam semmi hatas a baba mekoniumot eresztett.4. nagyon feltem kulfoldon szultem valami pumpat kaptam magam adagoltam a gykgyszert venasan ez volt a legjobb igaz megint nem tagultam ua tartas problema 4. gyerek 3 cm tol 9 ora vajudas utan lett meg.tobb. gyerek nem lessz
2012. okt. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Itt vagy kéjgáz van, vagy EDA, de az csak akkor, ha van altatóorvos. Utóbbival úgy voltam, hogy jobban be voltam sz.rva tőle, mint a szüléstől, az én gerincem mellett ne bökdössenek semmit. A kéjgázzal meg nem tudom mi volt, nem ajánlották fel, igaz nem is kértem. Dönts belátásod szerint :)
2012. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát, én rettegtem a fájdalomtól. De aztán mérlegeltem. A kéjgáztól nem akartam bekábulbi, se hányni, az kilőve. Az EDA nekem túl kockázatosnak tűnt.

Helyette elkezdtem bízni a testemben: minden fájás hatalmas mennyiségű saját hormont szabadított fel, ami - és ez nagyon fontos - nem csökkentette a fájdalmat, de teljesen átszínezte. Indított és gyorsított szülésem volt, mert már a 42. hétben voltam. Három nap múlva úgy búcsúztam a kórházban, hogy hamarosan visszatérek.

Még egy apróság: vittünk be egy kicsit mosdószivacsot, és két fájás között a párom azzal törölgette a homlokomat. Nem hiszed el,de ez esett a legjobban minden közül. Meg is dicsértek az ötletért a szülészek :)

2012. okt. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!