Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülés? Lent.

Indított szülés? Lent.

Figyelt kérdés
Ilyenkor mi az eljárás? A doki mondja meg,hogy mikor indít, vagy nekem is lehet beleszólásom a dologba? Esetleg közös megegyezés alapján is lehetséges?
2012. szept. 25. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
elvileg mindenbe bele kell egyezned, amit csinálnak veled, még az indításba is. Nyilván nem fognak leszíjazni, és indítani a szülést.
2012. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez konkrét helyzettől függ, gondolom, ha pont kedden ügyeletes az orvosod, és betervezik vizitkor, akkor te megkérdezed, hogy inkább szerda fél három, vagy nem értem a kérdést?
2012. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogyha azt mondja,hogy pénteken indítani akar (5 nap túlhordással,egyébként semmi gond a babával) ,de én nem akarok indított szülést és még várnék,hátha megindul magától,na ilyenkor mi a helyzet? Azért akar indítani,mert utána szabadságra megy,de akkor inkább szülnék másnál,ő viszont nagyon erőlteti a dolgot, mondván jobb lesz így?!
2012. szept. 25. 15:25
 4/8 anonim ***** válasza:
te dontessz.megmondod hogy szulsz masnal akkor.
2012. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bele kell egyezned az indításba (úgy értem a beleegyezésed nélkül nem indíthatja meg). Szerintem ez 5 nap túlhordásnál (még akkor is ha azért akarja mert nem lesz itthon) nem tűnik olyan "gonosz" cselekedetnek, vagy elgondolásnak mert ha el is számolták a terhességi heteket, akkor is érett babáról van szó. Neked kell eldönteni, hogy az orvosodhoz ragaszkodsz vagy mindenáron a természetességhez. Én 1 héttel hordtam túl, minden vizsgálat jónak látszott, nem indítottak, aztán egyszer csak rossz lett a CTG-m és rohantak császározni. Látszott a fiamon a túlhordás, teljesen fel volt ázva a tenyere, talpa. Nem tudom magától mikor indult volna be. Igazából a te döntésed (is), de ha lesz nyomós érve úgysem fogsz gondolkodni...vagy igen, de az is a te döntésed.
2012. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én csak azért nem szívesen egyeznék bele,mert nagyon sok rosszat hallottam/olvastam az indított szülésekről. Persze,ha muszáj akkor csinálják,de ki tudja,lehet másnap megindulna magától is (és természetesen az is lehet,hogy nem), kicsit félek az ilyen "természetellenes" dolgoktól.
2012. szept. 25. 16:34
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem indított szülésem volt anno, igaz kértem epidurált, de négy és fél óra alatt kint volt a baba. Az orvos jobban látja, hogy mekkora a kockázat túlhordásnál és biztosan nem ellenkeznék vele..
2012. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2,5 hónapja szültem, indítással, hasonló okból, de nekem már aznap is szabin volt a dokim :) 40+6 napra. Ő nem is engedte volna, hogy a 41. hetet megkezdjük, ha nem megy szabira, akkor sem. Nagyon sok lehet a komplikáció a 41. héttől. Az előkészítés után (beöntés, borotválás) el is kezdett folyni a magzatvíz a szülőszobára menet, az oxitocin nem hatott, egyetlen fájásom sem volt, amit éreztem, de az összehúzódásokat szépen mutatta a gép, az értékek jók voltak, de nem tágultam semmit, ezért délután császár lett, aminek már egész nap szurkoltam és nem bántam meg, a mai napig örülök és hálás vagyok, hogy császárral szültem :) mert nem volt pici baba 50 cm és 3640 gramm.

Én nem vártam volna tovább, pláne nem egy másik orvosra.

2012. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!