Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van ennyi indított...

Miért van ennyi indított szülés manapság?

Figyelt kérdés

2012. márc. 28. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem azért volt indított szülés, mert a fogadott orvosom nem szeret munkaidőn kívül dolgozni:/ Egyébként esetemben ennél jobban nem is alakulhatott volna, mert végül császározni kellett fájásgyengeség miatt, és a pici nyakára 3-szor tekeredett rá a köldökzsinór. Tehát ha természetes úton születik meg, nagy valószínűséggel bajt okozott volna (oxigénhiány stb...), vagy egyáltalán meg sem bír születni és ismét csak császár lett volna a vége...

2012. márc. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Atroposz ***** válasza:
Komoly fájásaim voltak,terhességi toxémiám volt nehezen tágultam.Burkot repesztettek, így is 19 és fél óra alatt szültem meg.38.héten 3900g kislány
2012. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem meconiumos magzatvíz miatt indították meg.
2012. márc. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de pont ma hallottam egy ismerősömet, aki 2napja szül- indították neki, hogy olyan kínkeservvel lett meg a babája, nagyon nehezen szült és a végén kinyomták belőle a babát, olyan belső sérüléseket szerzett- szakadás-repedés és egyéb más is- hogy többet nem is szülhet természetes úton....Hát köszi az ilyen fogadott dokit! Biztos egy vasat sem adnék neki egy ilyen szülésért.

Miért nem lehet hagyni a babákat békében- nyugodtan - méltósággal megszületni?

Persze vannak orvosi okok- az oké, de sokszor nincs!


bocsi mindekitől- kicsit feldúlt vagyok! :(

2012. márc. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem terhességi cukorbetegségem volt, a végére toxémia is, és így is engedték a 41. hétig hordani. Persze úgy, hogy 2 hétig a kórházban feküdtem szülés előtt.

Nekem a 41. héten döntöttek úgy, hogy indítják.

Szerintem ez kórház és orvos függő, na meg olyat is hallottam hogy azért indítanak, mert az orvos elutazik és vagy pénzéhes, vagy a kismama nem akar másnál szülni, így megindítják abban az időpontban, amikor mindenkinek jó.

Mondjuk én egyiket( az én esetemet és az utóbb említett esetet) sem tartom túlságosan normálisnak.

2012. márc. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2-es típusú diabéteszem van, terhesség alatt extrém magas inzilinigénnyel. Mindkét gyereknél a diabetológus javaslatára kellett 38. héten indítani a szülést, mert utána mát fokozott az oxigénhiány veszélye.
2012. márc. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem kevés volt a magzatvíz, és emellett még magas is a vérnyomásom,így nem várt a dokim, befektetett a kórházba és másnap reggel burkot is repesztett,nehogy baj legyen. 39 hetes voltam

Jelenleg 25 hetes km

2012. márc. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 42. héten indították. Így is későn már, mert már "kifogyott" bennem a gyerek. Szabályosan látszott a bőrén. Ez egy jó orvosi ok szerintem!
2012. márc. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!