Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az indított szülés jobban...

Az indított szülés jobban fáj, mintha magától indulna meg? Miben más? És hogy inditanak?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2012. máj. 14. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Ez változó.

Ha azért indítanak, mert baj van vagy a dokinak nyaralni kell menni, akkor jobban fájhat.

A mesterséges oxitocin amit befecskendeznek, nem az agy termeli, se a babát se a mamát nem készítí a szülésre fel.


Sokféle indítás van, de mindig adnak oxitocint.


Szóval ami ok ha elmegy a magzatvíz és napokig nem indul be magától akkor kell valamit csinálni, lassan indítják, hátha nem kell császár. vagy pl az én esetemben 10 nappal túl hordtam, habár a végén beindult mire beadtak volna bár mit is (ott a korházban spontán).


De pl barátnömnek beindult a szülés és a doki pont ügyeletes volt, hogy ott megszüljön ezért adott neki oxitocint. így 3 óra vajúdása lett 5 óra helyett. Iszonyatosan élte meg, és szétszakad és vágták is.


Ugyan erröl számolt be még egy barátnöm.

2012. máj. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

-én nem kaptam oxitocint,és indították...

Megkell hogy mondjam..rohadtul fájt...,míg az elsőnél egyszer ha feljajjdultam (ott magától indult be 2 héttel hamarabb), addíg a második,indított szülésnél meg mondtam,hogy ezt nem fogom kibírni...

Oké hogy nem kellett egy 1 óra indítás után,és meglett a baba.,de abban az 1 órában én majd belehaltam a fájdalomtól... :)

Nekem amúgy burkot repesztettek egy nagy tűszerűséggel..utána leeresztettek valamennyi vízet,és várni kellett a fájásokra,amik nagyon hamar jöttek is...

Oldalra kellett feküdnöm,mert hogy azzal felgyorsíthatják a folyamatokat,és úgy kellett 3 fájást az egyik oldalamon,3 fájást a másik oldalamon kibírni...Persze a 2. oldal 3 fájását nem húztam ki a végéig,mert kb az első után mondtam,hogy mindjárt kijön....,és már ott is volt a feje..és megszületett..:)

2012. máj. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
nekem egyszer sem indították be, de a spontán szülés szerintem sokkal jobb, mert természetes úton, magától indul be, nem pedig 'kényszer' hatására.
2012. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jajj lányok, hiába könyörgök a kis törpének, hogy jönni kéne kifelé, nagyon jól érzi magát , még! Péntekre vagyunk kiirva!! Remélem beinduL!!
2012. máj. 14. 09:20
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még van időd,ne aggódj!

Nekem 4 szülésemből 3 spontán indult meg a negyediket kellett indítani.4 nappal túlhordtam s elég nagy volt.

4300 és 62 cm.

Infuzióval indítják s burkot repesztenek.Nem fáj a burokrepesztés.

2,5 óra volt,de az utolsó fél óra az brutálisan fáj!

Gátvédelemmel született s nem volt varrás se.

2012. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én négyszer szültem,mind a négyet inditották burokrepesztéssel, nekem nem fájt egyik sem elviselhetetlenül,nem sírtam nem jajgattam,oxit egyiknél sem kaptam.A babák nagyon hamar kibújtak,burokrepesztéstől számítva az első 3ó,a második 1ó 45p,a harmadik 3ó 15p a negyedik pedig 2 ó 10 p múlva a kezemben volt.Hogy indítás nélkül milyen szülni azt nem tudom,de ha azt mondjátok hogy az még könnyebb akkor az ötödiket majd úgy szülöm :-)
2012. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én holnapra vagyok kiírva, de még mindig semmi... Jóslófájások, stb...

Mondjuk én is úgy gondolom, hogy amit a természet intéz, az kevésbé fájhat talán, ami meg orvosilag előidézett, az lehet, hogy hirtelen jön és kevésbé vagy felkészülve rá, ezért jobban fájhat.

Mindenesetre drukkolok, h jöjjön péntekig. :) Nekem meg remélem ma vagy holnap. :))

2012. máj. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Félni nem mondhatnám hogy félek, csak nagyon izgatott vagyok, szeretném már puszilni, ölelni, babusgatni! Kedves utolsó, szoritok neked! Könnyü szülést!!
2012. máj. 14. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:
11 nappal hordtam tul a lanyomat, ketszer inditottak, mire megszuletett. Rohadtul fajtak a fajasok :), maga a szules meg sem kottyant azokhoz kepest.
2012. máj. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!