Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen esetben van gátvédelem?...

Milyen esetben van gátvédelem? Miben másabb mintha vágnának?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt orvosa és szülésznője válogatja. Illetve maga a kórház is. Van,ahol automatikusan metszenek. Maga a gátvédelem abból áll,hogy a szülésznő kézzel masszírozza a gátat a kitolás közben,kézzel igazgatja,segíti a tágulást,hogy kiférjen a baba buksija vágás nélkül. viszont ha látja,hogy repedni fogsz,nem fér ki a baba,akkor metszenek,mert az gyorsabban és szebben gyógyul,mint a repedés. Legalábbis én így tudom,de ha valamit nem jól írtam,akkor úgyis kijavítanak majd a tapasztalt anyukák =)

39hkm

2012. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Nekem a fogadott szülésznőm azt mondta, hogy első szülésnél szinte esélytelen a gátvédelem, jobb, ha vágnak, mert kisebb a seb és gyorsabban gyógyul.

Azt is mondta, hogy a gátmasszázsolaj árát költsem inkább a babára, mert szinte biztos, hogy felesleges lesz...

2012. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon orvos és kórházfüggő, hogy vágnak-e. A vágásnak előnye nincs, más országokban nem is ekkora divat. Az nem igaz, hogy egy esetleges nagyobb repedést meg lehet előzni vele (avval szokták riogatni a kismamákat hogy ha nem vágnak akkor nagyot repedhetsz.)
2012. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem riogatnak. A gátmetszést a repedés elkerülése miatt vezették be. Én nagymamámat hallgattam meg erről, mikor a szülés volt a témánk. Bármit megtett volna annak idején, ha nem hagyják repedni. Kedves utolsó, neki magyarázd meg, hogy nincs nagy repedés... komoly egészségügyi gondjai voltak belőle. Neki a gátmetszés maga lett volna a megváltás.
2012. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. szept. 22. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon a legtöbb helyen még van rutinszerű gátmetszés, más országokban már nincs. Én kifejezetten kértem, hogy ne vágjanak és csak felszíni repedéssel megúsztam, semmit nem éreztem belőle. Szülés után még futni is tudtam, míg a szobatársaim járni, és ülni is alig bírtak.
2012. nov. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha hiszel benne kérd a gátvédelmet, mert maguktól nem ajánlgatják.

[link]

2012. nov. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Meladik ***** válasza:
Nálunk Szolnokon automatikusan gátvédelemmel próbálkoznak, és csak közben változhat a helyzet. Nekem első szülés volt, gátvédelemmel és csak 2 apró repedésem volt (aminek örülök mert a varrást és a varratszedést nehezen tűrtem)
2013. márc. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!