Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy dönti el a doki, hogy...

Hogy dönti el a doki, hogy szülhet valaki gátvédelemmel?

Figyelt kérdés

Mindig olvasom itt, hogy második vagy többedik szülésnél gátvédelemmel szülnek az anyák. Ezek szerint azért mert tágabb lesz az anyák hüvelye az első szülés után?

Nekem első szülésnél volt gátmetszés, plusz repedt a méhszájam és a hüvelyem is. Én úgy érzem tágabb is lettem, ennek ellenére nem merek gátvédelemmel szülni, mert félek a repedéstől.



2012. szept. 1. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó pillanatban látja a doki, amikor már ott van a fejbúbja. Ha úgy ítéli meg vág, ha nem, akkor gátvédelem.
2012. szept. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálam a szülésznő döntötte el...és valóban,szinte az utolsó pillanatban.Ő látja,hogy mennyire feszül a gát,bírja-e a terhelést.Sikerült.Szerencsére egyik gyereknél se sérültem(se a hüvelyem,se a méhszáj,se a gát)A 3. babát várom,és egyáltalán nem lett tágabb a hüvelyem.36hkm
2012. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem az elsőnél vágtak és teljesen szétszakadtam belül is, nagyon gáz volt. A második nagyon gyorsan jött, nem volt idő vágni, de csak horzsolódtam, így varrni sem kellett. Most bízom benne, hogy nem vág szét a doki, bár ő úgy gondolja, jobban jár apuka ha vág, aztán varr. Erről még győzködnöm kell.
2012. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, ha nagyobb babát jósolnak, akkor mindenképpen vágnak, kisebb babánál, a szülésznő/doki dönti el a szülés előrehaladtával.
2012. szept. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Túl van lihegve ez a gátvédelem téma, én azt gondolom. 1 hete szültem a 2. babánkat, mindkettőnél volt metszés, a varratszedésig picit fájt, de nem volt vészes, utána meg egyáltalán nem. Nekem most másodjára annyira fájt a kitolás, hogy iszonyat hálás voltam a metszésért, így talán 3 nyomásra kint volt a baba. Meg is őrülök, ha még 5-10 percig tovább tart.
2012. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem értem mire jó ez a hiszti a gátmetszés miatt. Nem érzed mikor vágnak. Egyáltalán nem! Én is egy hét alatt regenerálódtam. Mármint rendesen tudtam menni és ülni. Éreztem hogy van de nem fájt. Persze a seb nem gyógyult meg egy hét alatt, de nem fájt utána. Jobb egy pici vágás mint szana-szét repedni, mert rosszul számolták ki fejben a tágulást és mégsem volt elég rugalmas anyuka hüvelye!
2012. szept. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tök jó azoknak,akiknek nem fájt a gátmettszés után. Engem egy órAig varrtak, a varratszedés meg a szülésnél is jobban fájt. Ami viszont a legrosszabb volt,hogy fél évvel utána is sírva voltam együtt a férjemmel. A másodiknál jobban félten a vágástól,mint bármi mástól. Nem volt rá szükség. Azonnak tudtam ülni,nem fájt semmim és utána a szex is fájdalommentes volt. Tehát vannak akiknek van okuk ráparázni.
2012. szept. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Engem sem viselt meg a gátmetszés, másnap már teljesen jó voltam. Szerintem is jobb egy kis vágás, mint a repedés.

2012. szept. 3. 08:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!