Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hüvelyi úton történő szülés,...

A hüvelyi úton történő szülés, vagy a császármetszés fájdalmasabb? Melyik gyógyul hamarabb? Vélemények és tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 12:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
86%
Én császáros voltam.A császár annyival rosszabb hogy utána egy pár hétig alig bírsz mozogni,menni,wc-re leülni,lehajolni én a tüsszentést is elfelejtettem egy időre.Persze a császárnál is vannak kivételek,mert van olyan is aki már másnap szinte fut.A császáros utána szenved aki meg hüvelyi úton szül az meg a szülés alatt.Persze biztos utána is vannak fájdalmai.De a császár egy komoly hasi műtét.
2012. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Mindkét módját próbáltam a szülésnek. Szerencsésnek mondhatom magam, mert egyik mód sem viselt meg különösebben, gátseb is hamar gyógyult, nem fájt és a császár után is könnyen mozogtam, hamar és szépen gyógyult. Szerintem szerencsés vagyok, vagy genetika a sebgyógyulás nem tudom.
2012. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Az első két szülésem hüvelyi úton volt a harmadik császár. A hüvelyi szülés csak a szülés idejéig fájt a gátseb pár napig. A császár után hetekig alig tudtam valamit csinálni, iszonyatos fájdalmaim voltak, pedig nem vagyok az az elhagyom magam típus. A hagyományos szüléseknél a végén azt mondtam jöhet a következő baba, a császár után azt mondtam soha többet... A császár ugyan szinte megváltás volt a szülés alatt, mert sajnos csak a kitolási szak előtt derült ki, hogy nem tud megszületni a baba.(37 cm volt a fejkörfogata és fejtető tartásban helyezkedett) Akkor megkönnyebbülésnek éreztem a császárt de utána...
2012. szept. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2012. szept. 9. 13:26
 5/23 anonim ***** válasza:
44%
Én is császáros voltma, akkor ezek szerint a szerencsésebb, akinek másnap már nem volt különösebb problémája, egyedül az ágyból való kikelés volt kicsit nehezebb, de jó technikával az is megy :) Maga a műtét egyáltalán nem fájdalmas, nekem utána sem fájt a seb. Mivel nem vittem magammal wc-fertőtlenítő kendőt, így a műtét után is csak guggoltam a wc fölött, de az sem okozott megerőltetést. nekem pozitív a véleményem a császárról.
2012. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Csak hüvelyim volt 2x. 2 éve az elsőnél a 6 hét gyermekágyat kitöltöttem, hetekig fájt a seb, alig bírtam ülni, mozogni. Másodikat 1 hete szültem, már a hazajövet napján felmostam, rendet raktam, 1 héttel a szülés után kutyabajom, a vérzés van már csak, mozogni ugyanúgy tudok, mint előtte. Szóval még ugyanolyan szülési módnál is változó, hogy melyik a könnyebb.

Maga a szülés is változó, hogy mennyire fájdalmas, nekem egyiknél sem volt idő EDA-ra, fájdalomcsillapítás nélkül szültem mindkétszer, ki lehet bírni. :-)

2012. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia!!Nekem csak császáros élményem van,abból viszont kettő.Az első lányomál az első felkelés,és az utána következő 2-3 nap volt eléggé fájdalmas,felkelni az ágyból,meg egyenes derékkal közlekedni kész művészet volt,de mire mentünk haza a kórházból,egésze jól ment amozgás.A hegem szépen gyógyult,varratszedés után nem is volt vele semmi gond.Viszont a műtét alett szinte mindent éreztem,nem sikerült másodki szúrásra sem valami jól az érzéstelenítés,csak zsiborgott a lábam,de végig éreztem.Nekem megváltás volt az a pillanat,amikor megszületett a lányom,és utána elkábítottak(addig nem akartak,azért,hogy a pici ne aludjon be tőle).A második császár alatt minden rendben ment,nem éreztem semi fájdalmat,viszont az utána következő napok kínkeservesek voltak,nekem sokkal jobban fájt a hegem,mint az elsőnél.Nem bírtam az áhyban megfodrulni,nem tudtam fekve oldalt feküdni,és úgy szoptatni,csak ülve ment,de keserves volt minden leülés-felállás.A császár hege is nehezebben gyógyult.Mára túl vagyok rajta,most 6 hónapos a kicsi lányom,de még fájdalmas aza emlék...Egyébként szülésznőként dolgoztam,és én úgy látta,tapasztaltam,hogy a spontán szülésből könnyebb a regenerálódás,hamarabb gyógyul a gát sebe,ami persze nem azt jelenti,hogy az kevésbé tud fájni.De a császár még is egy nagy hasi műtét,elég nagy kockázattal.Én nagyon szerettem volna spontán szülni,főleg az első császárom után,de sajnos másodszorra is óriásbébim lett,így esélyem sem volt rá....Üdv.2 kislány anyukája
2012. szept. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%
Amit a kórházban láttam, hogy a császárosok tök jól mozogtak, én meg úgy jártam mint egy pingvin egész a varratszedésig. Ennek ellenére nagyon örülök hogy megúsztam a császárt.
2012. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekemet természetes úton szültem, a másodikat most lesz 2,5 hete. 4100g volt, mindenki mondta jobban járnék, ha megcsászároznának, mert nagy a baba. Végül a magzatvíz elfolyásától számítva 5,5 órán belül megszületett a pici, nyílván iszonyatos fájdalmak közepette. Pár órát velünk volt, aztán elvitték a csecsemősök én meg befeküdtem kicsit pihenni a kórterembe. A lányomért 4 órával később már magam indultam, lassan, de biztosan. Másnap kaptam 2 császáros szobatársat, akik a szülés után 6 óráig még csak a fejüket sem mozgathatták nagyon. Nyomkodták a hasukat ezután kb óránként, hogy ürüljön a vér a méhükből és elkezdjen összehúzódni, szenvedtek még akkor is a fájdalomtól. Rá következő nap tudták érdemben megfogni a babájukat és foglalkozni is vele. Az én gátsebemmel semmi gond nem volt, a rosszabbik dolog nálam egy aranyér volt, az sokkal jobban fájt. Ők hetekig érezni fogják a hegüket.

Ott a kórteremben ezerszer jobban örültem neki, hogy sikerült simán megszülnöm a kislányom, mintha császár lett volna. Szóval szerintem egyértelműen a császár a rosszabb, de sajnos nem lehet válogatni, ha indokolt, akkor bizony kell a császár.

2012. szept. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
72%
2 hónapja császároztak, első babával. A vajúdás alatt sem volt fájdalmam, nem tágultam semmit az oxitocinra, érezni sem éreztem sok mindent. A császár után 2 órával már szopizott a mellemen a kisfiam és utána 2 óránként hozták. Éjjel kaptam egy halom fájdalom csillapítót, így elviselhető volt, reggel fájt a fejem, mert mozgattam, de gyógyszerrel kiállt és 3 nap volt csak így. 1 nap kellett meggondolnom a mozdulatokat, de kitapasztaltam, mi hogy megy és este már szaladtam. Egyedül voltam a szobában és tökéletesen elláttam magunkat. Én a császárt választanám megint. Ja és váladékom alig volt, 1 hét után elég volt a tisztasági betét, otthon már mindent tudtam csinálni.
2012. szept. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!