Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van még mindig hálapénzm...

Miért van még mindig hálapénzmizéria a szülésnél?

Figyelt kérdés

Több kérdést is olvastam, hogy mennyit adjanak az orvosnak, szülésznőnek stb.. (Persze az más ha valakinek fogadott dokija v. szülésznője van)

A pénzt úgyis távozás előtt adják oda, addigra már megszületik a babó el van látva ő is az anyuka is, mégis sokan paráznak, hogy ha nem adnak rosszul bánnak majd vele.(Én nem fogadtam dokit se szülésznőt, és meg voltam elégedve, többet láttam orvost mint az akinek volt dokija és nem adtam és a második gyereknél sem adnék hálapénzt)


2008. máj. 10. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez sajnos még mindig egy régi beidegződés, bár régen is hivatalosan tagadták a jelenséget, de mégis mindig mindenki fizetett. Pedig egy teljesen természetes dolognak kéne lennie, hogy születik egy gyerek, és az orvos mindent megtesz, amit tud, nem pénzért, hanem mert ez a hivatása. És nem annak kéne lennie a bevett gyakorlatnak, hogy születik egy baba, ami nagyon sok plusz kiadás, hát akkor hajrá, az orvos is húzza le mégjobban a szülőket! Én sem fogadtam orvost, se szülésznőt, nem fizettem semmit, és nagyon nagyon meg voltam elégedve mindennel, olyan remek fiatal tehetséges orvosom volt, hogy jobb se kell!
2008. máj. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Azért van még mindig hálapénz a dokiknak, szülésznőknek stb, mert abból a pénzból, amit ők kapnak havonta, abból nem lehet rendesen megélniük. Kénytelenek elfogadni a hálapénzt. Ha többet kapnának és normálisan meg lennének fizetve, akkor nem szorulnának rá!!!!! De szerintem nevetséges, hogy egy szülész-nőgyógyógyász havi kb 150 e Ft-ot kapjon, pedig ő mindent megtesz és rendesen ellátja a "munkáját".
2008. máj. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért már ne vicceljünk,hogy muszály,hogy elfogadják a hálapénzt.Ez durva kifejezés.Nem tudna´nak megélni???????????és az egyszerü dolgozó ember,70000Ft-ból meg kell,hogy éljen????????????
2008. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én két oldaláról látom a dolgot.

Az egyik az első gyemekét váró kismama,aki szeretne a gyermeknek mindent megadni,de nem tudja(és nem is akarná) megfizetni a választott orvost, szülésznőt.ugyanolyan kedvesen bánnak velem,mint másokkal.Sőt,sokan pártfogásukba is vesznek,mert ugye nincs aki szóljon hogy ilyen vizsgálat olyan vizsgálat.Igen,ezt a védőnőnek kellene,de sajnos a körzetemben a védőnő nem egy földreszállt aranyos kedves angyalka.Így aztán van egy doki,akit valahogy minidg kifogok,és a múltkor már tréfálkozva megjegyeztem,ha így folytatjuk nála is fogok szülni,mert mindig kifogom.

A másik oldal:Az egészségüyis családban felnövő lány.Az orvosok és ápolónők tényleg nincsenek túlfizetve.Sokszor elsikufálják az ügyeletibérüket,vagy csak valami potompénzzel kiszúrják a szemüket.(néhány száz forintos órabér egy vasárnapi ügyeletért,úgy hogy diplomás emberekről beszélünk)Nincsenek elegen.Amikor bejön egy futószalagon szülős időszak,akkor az otthon lévőket is riasztják néha,mert 1 orvos nem tud egyszerre műteni,netán két műtőben...és a gyors beavatkozáson életek múlnak.Oda tudnál állni az anyuka elé,hogy sajnos azárt halt megy a gyermeke,mert éppen akkor nem volt elég orvos az osztályon?Én nem.Ugyanakkor ugyanúgy ellátnak,ha nem fizetsz érte,hiszen azt amit veled tesznek a biztosításod fizeti(egyelőre).Nincs elvárás arra hogy te fizess!De gondolj bele,szarul vagy fizetve,és valaki a munkahelyeden a munkádért rendszeresen pénzt akarna adni,holott te semmivel sem tettél többet,mint amire felesküdtél...Elfogadnád?Én igen.Az emberekben az a tévhit él még mindig,hogy ez kell,mert anélkül rosszabb ellátást kap.

Sajnos ma Magyarhonnban nem csak ez az egy megoldatlan dolog van az egészségügyben.

2008. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Na nehogy már 150 ezerből ne lehessen megélni!!! Egy tanár olyan 100 ezret keres, pedig rajta is sok múlik, ha szarul nevel, akkor az eredmény: elcseszett gyerek. Nehogy már a dokik pnaszkodjanak. Mellesleg, ők választották ezt a hivatást.
2008. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Húú!azért itt nagyon kemény dolgokat írtak.Én még nem láttam olyan szülész -nőgyógyászt akinek ne lenne magánrendelése!Még akkor is ha ti sztkba jártok-higgyétek el van magán rendelése.Én magán dokihoz járok és egyszer pont ő szólta el,hogy min.20an mennek hozzá-igaz egy héten egyszer rendel,de szorozzátok már ezt be 8000ft-tal!!!!És még akkor nem vezetett le egy szüloést sem!legyen az fogadott éppen,vagy sem.Pláne ha adnak pénzt,mert ha még a doki nem is kér a szülésért pénzt-ami ált nem igaz,akkor is adnak az emberek,mert ez lett a köz berögződése.Szval szegény dokikat q-ra tudom sajnálni,mert az tuti,hogy nem 150et keresnek!Én orvosok között dolgozok,úgyhogy látok amit látok.de addig amíg én nem tudom azt megtenni,hogy kertes házat vegyek vagy építsek,meg új autóm legyen évente nekem is meg a férjemnek,addig nem sírjanak már szegények.És ti meg ne asajnáljátok már.mikor orvos lett felesküdött az emberek gyógyítására,de könyörgök,pont egy szülésnél mikor neked is megszűnik a munkád egy pár évre-és ki tudja milyen anyagi helyzetbe kerülsz-én pl.sajnos váratlanul munkanélkülire kerültem...Akkor ne várják már el,hogy 50-60-70-80ezreket adjak oda egy dokinak azért mert méltóztatik bejönni a szülés végére,holott ez a dolga.

A nővérkék már más helyzetben vannak kicsit,mert ők tény,hogy nem rendelkeznek akkora fizetéssel,de ők is maguknak választották ezt a hivatást és ne várják el,hogy fizess nekik.Ha valaki nagyon figyelmes lehet,hogy én is adok majd egy bombont stb,de pénzt biztos nem.Ha nem látnak el rendesen,behozatom a férjemmel azt ami kell és leszarom majd mi az előírás..lsd lepedő stb..uhogy nekem ez a véleményem,és szegény orvosokat nem tudom sajnálni,hogy csak 150eft ból élnek-bevallásuk szerint,de sztem még vagy 500e ret tegyünk hozzá szegénykéknek.

2008. máj. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szisztok.Itt voltak már érvek és ellenérvek egyaránt.A magánrendelésen beszedett pénz,nem csak az övé pl.bérleti díj/v. egyszer meg kellet venni a helyet/ ,munkabérek/recepciós stb./,eszközök,rezsi...stb.Igaz,hogy a dokinak és az egészségügyben dolgozóknak ,ez a dolguk,és erre esküfdtek fel,de csak az elhivatotságból(mert ugye aki orvosnak stb.-nek megy az azért megy remélhetőleg)megélni nem lehet,amennyi meg a hivatalos fizetésük,hát elég kevés...Az orvos szinte élete végéig tanul,ezt az valamiből fizetnie kell,tanfolyamokra és továbbképzésekre járnia stb.Sok orvos megy ki külföldre ügyeni,mert pár ügyeléssel ugyanannyit megkeres mint egész hónapban itthon!A nővérek,ügyelnek és több ember munkáját látják el egyedül,mert tényleg kevesen vannak.Nekem volt olyan kolléganőm,aki főnővér! volt és ügyeletekkel stb. keresett annyit,mint egy normális munkaidőben dolgozó "felelősség" nélküli ember(100-120 ezer ft).

Aki tud adni az úgyis ad,aki nem tud,az nem ad.Egyik sem rosszabb ember a másiknál.Ezzel nem azt szeretném mondani,hogy tejesen egyetértek a hálapénzel,de ne csak egy oldalról(saját) nézzük a dolgokat.Sajnos itthon az az államfelöl nincs becsülete az egészségügyben dolgozóknak egyenlőre!

Amúgy az én dokim (magán),nem mondott árat a szülésre,kérdésemre,azt a választ kaptam,hogy amennyit gondolok.Ez így korrekt,viszont aki szülésznőkkel ő dolgozik,az 30 ezer.16 hetes pocakos

2008. máj. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

hát én sem tudom sajnálni a dokikat, főleg a nőgyógyászokat nem! szerintem ők keresnek a legjobban!

magánrendelés: én pl. még soha nem kaptam számlát!!! pedig havonta 8000-et otthagyok! be lehet szorozni heti 2 alkalommal rendel, és egy alkalommal kb. 20-an tejelnek neki! ja, potom heti 320 ezret zsebel, természetesen adózás nélkül! plusz ehhez még hozzájön a kórházi fizetése!

na, nem kell őket sajnálni!

2008. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

hát igen, valamiből meg kell építeni és fenn is kell tartani a villáikat, drága autóikat, mert hát ugye nem panelban laknak és nem suzukival közlekednek... nézzétek csak meg, hogy milyen körülmények között él a legtöbb orvos!

hát nem sajnálatra méltó...

2008. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úgy látszik nekem nagyon jó dokim volt. A terhesség során végig hozzá jártam magánrendelésre, mert munka mellett nem tehettem meg, hogy órákat üljek sorban az SZTK-ban. A 9 hónap alatt össz-vissz 3x fogadott el pénzt (magánrendelésen), így a szülésnél még csak 15 000 FT-nál tartottunk. Este egy családi összejöveteléről jött be a szülésemre, nagyon rendesen bánt velem. A kórházban nem fogadott el tőlem semmit, utána a magánrendelésére mentem vissza 6 hetes kontrollra ott meg közölte, hoy rendelésen 5000 Forint a tarifa. Így a terhességem fogadott dokival (főorvos) nem került többe mint 20 000 Forint. És a másodikat is nála szeretném majd szülni, mert nagyon normális. Aki meg nem jár magánhoz, az ne nézze le azokat akik fogadnak orvost. Nekem is mindenki azt mondta, hogy felvett a pénz, mert a főorvos úr betege vagyok. De nekem problémás terhességem volt, és így sem volt pénzéhes, azt a pénzt meg egyáltalán nem sajnáltam tőle.
2008. máj. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!