Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val szülni, vagy nélküle,...

EDA-val szülni, vagy nélküle, ez itt a kérdés!?

Figyelt kérdés
tapasztalatokat irjatok, ellene,mellete, nem mellékhatásokra vagyok kiváncsi,hanem arra hogy ment e volna nélküle is könnyedén,vagy mennyire segitett sokat a szülésben! kapaszkodó volt-e, vagy simán kihagyható, alacsony fájdalomküszöbűeknek is? :-) köszönöm!

2012. júl. 4. 13:13
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

A mi kórházunkban nem volt lehetőség semmiféle fájdalomcsillapításra, se gáz, se EDA. :(

Mivel nagyon elhúzodott a dolog a végén kaptam oxit, na ott meg majd össze....-tam magamat. Végül császár lett. Nem szívesen gondolok vissza a szülésre. :(

2012. júl. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Nekem adtak de késő így semmi hatása nem volt. A szülésznő mondta,hogy akkor kaptam meg mikor már a kitolási szak volt. Volt pár kemény percem. Viszont a csajom segitett kemény 30mp (másodperc alatt) megszületett.(megtámasztotta a lábát a gyomorszájnál és kirugta magát) VIDEÓ TANUSITJA.
2012. júl. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
19 órát vajúdtam,azt hittem meghalok, de eszembe sem jutott h kérjek fájdalomcsillapítót! Hidd el, nélküle is menni fog.
2012. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

első szülés, 0 fájdalomcsillapítás, 0 oxi, magzatvíz elfolyásától számított 5,5 órán belül megvolt. nem fáj, tágultam rendesen, nincs vágásom sem, szülőszobán eltöltött 2 óra után saját lábamon sétáltam be a szobámba, ahol ülve fogyasztottam el az ebédemet. ilyen szülést bármikor, bármennyit bevállalnék :)


persze, tényleg egyénfüggő hogy ki mennyire bírja a fájdalmat.


nekem kifejezetten tetszett, hogy pontosan tudtam és éreztem a fájdalmat, így tudtam mikor kell nyomnom. legközelebb sem kérnék fájdalomcsillapítást.

2012. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%
Én kértem volna, ha lehetett volna :( Legalább 4 órát kínlódtam végig oxitocinnal, ha jól rémlik, 2 infúziónyit nyomtak belém fájásgyengeségre hivatkozva. Az oxi előtt elviselhető (bár szerintem éppen elég erős) fájdalmaim voltak, inkább azokból még fél nap, mint a 4 óra oxival...
2012. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
69%
Tudom, sokan ezzel nem fogtok egyetérteni, de én büszke voltam magamra, hogy mindenféle fájdalomcsillapító nélkül kibírtam! Tudom, hogy nem szégyen kérni, de én így akartam! Meg akartam élni minden pillanatát! A szülésznőm mondta is, hogy na majd meglátjuk a fájásoknál is ennyire biztosan tiltakozol -e majd. Hát tiltakoztam is! Nem kértem és ezt előre tudtam! Ki kell bírni, nők vagyunk, erősek vagyunk! neked is menni fog! Hidd el, büszkébb leszel magadra, ha anélkül megszülöd! :)) És amúgy is ha kapsz, nem úgy érzed a fájásokat ahogy kéne, kinyomják belőled, nem Te irányítassz, stb... Nem jó az! Sok sikert, könnyű szülést! :)) Egy 8 hetes kislány anyukája! :)
2012. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
47%

Négyszer bírtam ki nélküle, és szerintem nők milliárdjai csinálták végig nélküle. Nem értem mire a para.

Fájni fog, az tény. Na és?

2012. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
én mind a 3 gyerkőcömet ennélkül szültem semmilyen fájdalom csillapítót nem kaptam pedig nem voltak kicsi babáim(3600 gr,3800 gr.,4100 gr)oxit igen elég erősek voltak a fájásaim és gátmetszésem is volt ennél helyi érzéstelenítőt kaptam de ki lehetett bírni így is de ha te nem annyira birod a fájdalmat akkor kérjél.
2012. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
74%
Még csak egyszer szültem, és nem tudom, milyen EDA nélkül. Nekem az oxi mellé adták, lehet, hogy kevés fájdalomcsillapítót adagoltak (bár azt mondták, hogy így is sokat kaptam), de így is nagyon-nagyon fájt, úgyhogy el sem tudom képzelni, milyen lehet anélkül... Én tuti fogom kérni a következőnél is. Én örülök, hogy van ilyen lehetőség.
2012. júl. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
72%

Első gyermekes fiatal anyuka vagyok. Nagyon kicsi volt a fájdalomküszöböm. Egy menstruációs görcs volt hogy fél napra ágynak döntött. :-/

Féltem a szüléstől. Az ismeretlentől. A rémtörténetekről nem is beszélek, amiket duruzsoltak a fülembe.

42 hétre született a babám. Borzasztó ideget megettem már az utolsó pár napban, ez inditotta el a szülést.

Burokrepesztéssel, oxival, végül 15 óra alatt született meg a kisfiam. Kegyetlenek voltak a fájások, de mégis mindenféle érzéstelenítő nélkül szültem meg! Én nem is szerettem volna eda-t. Sokezer éve, és napjainkban is millióan szülnek így. És akármennyire is fájt, a legszebb emlékem marad. Ha ránézek a fiamra nap mint nap elmondom, büszke vagyok magamra és érte 100-szor újra átélném! ;-)

Szülés után 1 órával már törökülésben ültem az ágyon. A szülésznő nem hitt a szemének... Minden fájdalmam elillant amikor megláttam a gyermekemet!


Ez az én történetem. Nem kell lepontozni! Csak szerettem volna egy pozitív választ írni. Semmi bajom azokkal a nőkkel sem, akik kérik az eda-t. Mindenki másképp gondolja és érzi ezt a dolgot...

2012. júl. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!