Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val szülni, vagy nélküle,...

EDA-val szülni, vagy nélküle, ez itt a kérdés!?

Figyelt kérdés
tapasztalatokat irjatok, ellene,mellete, nem mellékhatásokra vagyok kiváncsi,hanem arra hogy ment e volna nélküle is könnyedén,vagy mennyire segitett sokat a szülésben! kapaszkodó volt-e, vagy simán kihagyható, alacsony fájdalomküszöbűeknek is? :-) köszönöm!

2012. júl. 4. 13:13
1 2 3 4
 11/31 gabszem ***** válasza:
hát nekem 4 óra alatt kinnt volt a babám, de nem kaphattam EDA-t, mert vérzékeny vagyok és arra olyan gyógyszert kaptam ami ellenkezett volna az EDA-val. Hát csillagokat láttam, főleg az utolsó órában, de túléltem, a párom keze lila lett szerintem a szorításomtól... SZokták alkalmazni azoknál is akik nehezen tágulnak.
2012. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:

Én több helyről hallottam, hogy túl későn kapta meg az illető az EDÁt és császár lett a vége, mert egyszerűen nem tudta megszülni, mert "nem érezte" mit csinál.

Gondolom olyan lehet ez, mintha nem éreznéd a kezed, és így akarnád megfogni a poharat mondjuk.

Hangsúlyozom, hogy ezt csak hallottam, mert én "csak" oxyval szültem.

2012. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Én oxi mellé kértem, azt hittem, megzavarodok a fájdalomtól! Nagyon jó volt! A második adag túj jól sikerült, egyáltalán nem éreztem a tolófájásokat, de 3 fájásra kint volt a kislányom, simán tudtam nyomni, bár a dokim szerint a Dianatal gél is közrejátszott.
2012. júl. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
52%

Én abban hiszek, hogy kell érezni a fájdalmat, mert jelzésértékű.


3x szültem oxival és meglett hamar mind három babám. Kibírtam, pedig én az vagyok, aki egy tűtől elájul (mond az neked valamit, hogy a kéthós oltásomra a babámat az apukája fogja bevinni, mert elájulok a tűtől? :))))

Nem kérnék Edát és ha netántán még egyszer szülök (ötödik lenne), akkor sem kérném.

Szerintem egy megfelelő társ viszont nagyon is szükséges szülés közbe.

2012. júl. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Mivel totál zárt a méhszájam, egy jóslóm sincs a baba feje nem a méhszájon, hanem eltolja azt, és reggel 6-kor oxitocinnal indítunk, már ma szóltam a szülésznőnek, hogy arra figyeljen nagyon, hogy az EDA-ról nehogy lemaradjak. Ha jó a szülésznő, és hallgat rá a kismama, még ha el is csúszik az EDA hatása a tolófájásokra, ő sokat tud segíteni, hogy mikor kell nyomni, na ezért van fogadott szülésznőm....A túlhordás miatt viszont így is a mai napon 3720 grammra becsülték, nem vagyok benne biztos, hogy nem lenne-e jobb, ha császár lenne a vége, főleg, hogy első baba.....Majd az orvosom eldönti, de szerencsére 4-5 órát enged csak vajúdni, ha addig nem tágulok, megnyugtatott, hogy tolnak a műtőbe.

40+4 hetes kismama

2012. júl. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Én az elsőnél oxit kaptam, nem volt semmi fájdalom csillapító. És tévedés, hogy az oxi mindenkinél rettenetesen erős fájásokat csinál.. 5órás szülésem volt (indított), de egyátalán nem éreztem olyan "bitang erős" fájásokat.

Most a másodiknál úgy vagyok, hogy majd meglátjuk, hogy bírom. Ha nagyon kivagyok, vagy nagyon elhúzódik, akkor kérek, ha nem, akkor nem. De szeretnék fájdalomcsillapító nélkül szülni most is. :)

2012. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem kérjél EDA-t, csak rögtön szólj, amint beérsz a kórházba, mert egy bizonyos idő eltelte után már nem lehet beadni. Egyébként persze, ki lehet bírni nélküle is, hát kérdés, hogy hogy állsz hozzá a szüléshez, nem is annyira a fájdalomküszöb a lényeg szerintem, hanem hogy mennyire hagyod el magad. Nálam is az volt a szitu, hogy már annyira kitágultam, hogy nem lehetett beadni amikor kértem volna, de akkor már úgy éreztem, hogy nem bírom ki. Kb. 1 óra volt annyira durva a vajúdáskor, hogy a földön kúsztam-másztam, de azt hiszem ez hozzá tartozik a szüléshez, s nem gátolja az embert, hogy második vagy többedik gyereket is akarjon szülni. Meg ezek amúgy is olyan "ködben" történnek, hogy később nem is igazán tudja visszaidézni az ember azt a fájdalmat, amit a vajúdás közben érzett.

Szóval szerintem kérjél, kihagyható, de nem simán. :-)

2012. júl. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szia! Én az első babámat EDA-val szültem. Szerencsémre jó időben kötötték be. Az a lényege, hogy valamennyire már ki kell tágulnod ahhoz, hogy beadják, mert ha nem kapsz mellé oxit, akkor megnehezíti a tágulást. Én nagyon elfáradtam a szülés végére, mert hiába kaptam EDA-t és nem éreztem a fájásokat, nagyon kimerültem 18 óra után. Már majdnem toltak a műtőbe császárra, de aztán végülis vákuummal segítették ki a picikémet, mert ő is kimerült.
2012. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Nekem oxitocinnal indított szülésem volt, és bizony kértem az eda-t, amit egyáltalán nem bántam meg.
2012. júl. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Az első fiam 6 óra-, a második 12 óra alatt született meg. Mindketten fájdalomcsillapítók nélkül. Egyáltalán nem bántam meg, hogy nem kértem semmit. Persze nagyon fájt, de túl lehet élni. A harmadiknál sem fogok kérni semmit. Mondjuk oxit nem kaptam, azt mondják az nagyon bedurvítja a fájásokat.
2012. júl. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!