Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val vagy nélküle menjek...

EDA-val vagy nélküle menjek szülni?

Figyelt kérdés
Eléggé kicsi a fájdalomküszöböm és nem tudom bírni fogom-e. Viszont annyi negatív dolgot hallottam már az EDA-s szülésről is! Mit javasoltok?
2008. jún. 12. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt most jonni fog hideg-meleg velemeny, pro es kontra, nehez lesz dontened!

En azt mondom, az arany kozeput a legjobb: ne utasitsd el, ha az orvos ajanlja, mert sok van meg hatra, vagy lassan tagulsz, batran fogadd el.

Ha gyors szulesed lesz, felesleges, ezt a doki ugyis tudni fogja a tagulas menetebol.

Mi is igy beszeltuk meg, keszenletben lesz (jo, ha elore szolsz, h tudjak biztositani neked ezt a lehetoseget) de nem biztos, h kerni fogom.

Szep szulest!

2008. jún. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfogadom! remélem gyorsan és kompikációk nélkül leszünk túl rajta!
2008. jún. 12. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát menni mindenképpen nélküle menjél, mert EDA-val nem érzed a lábad sem :D

De viccet félretéve: igaza van az előttem szólónak. Szólj, hogy LEHET, hogy szeretnéd, legyen készenlétben. De azért szerintem törekedj arra, hogy ne kelljen igénybe venned. Nagyon sokan kibírták már, Te is bírni fogod. Ha mégis kell a fájdalomcsillapítás, akkor jó lesz tudni, hogy kéznél van. Azért azt ugye tudod, hogy a tolófájásokat akkoris érezni fogod? Van, aki arra panaszkodik, hogy az volt a baj, hogy nem érezte a fokozatosan erősödő fájásokat, aztán egyszercsak elemi erővel törtek rá a tolófájások. Nem volt átmenet.

Én a minél természetesebb szülés híve vagyok, de nem ítélek el senkit, aki inkább "megúszná" a fájdalmakat. Viszonylag gyors szülésnél szerintem nem jó, az előbb említett átmenet hiánya miatt. Elhúzódó vajúdásnál viszont sokat segíthet, mert lehet közben akár aludni is és nem merülsz ki annyira a végére.

Na, a lényeg: kérd, hogy legyen készenlétben. Aztán a döntés úgyis a tiéd.

2008. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie, elítélni pedig senkit nem lehet, bármi legyen a döntése. Ezt jó, ha tudod. Én 3,5 hete szültem EDA-val és nem bántam meg, akárhányszor szülnék, valószínűleg kérnék! A vajúdás óráiban nagyon nagy segítség, mert tudsz pihenni, a tolófájásokat valóban érzed, de én akkor is azt mondom, hogy sokat segített. A legjobb persze úgy odamenni, hogy nem zárod ki a lehetőséget, hogy kérj, így a szülészeten is fel vannak erre készülve. Aztán majd meglátod, ha bírod a fájdalmat, akkor meg lehet enélkül is próbálni. Minden jót! Egy 3 hetes kislány anyukája.
2008. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Én is EDA-val szültem januárban. Ha szülnék még azt is így. A tolófájásokat éreztem, de nem éles fájdalmat, hanem olyan érzés volt, mintha nagyWC-ni kellett volna. Nem tört rám közben, mint ahogy a kettővel előttem szóló írta.

Könnyű szülést!

2008. jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a terhességem alatt úgy gondoltam, hogy mindenképpen kérni fogok. Hasonló okok miatt, mint amit írtál (alacsony fájdalom küszöb és be voltam tojva nagyon). Az orvos mondta, hogy a 3. vérvétel eredménye mindenképpen kell hozzá, de az is fontos, hogy az ne legyen régebbi egy hónapnál. Nos, én kiszámoltam egy időpontot a vérvételhez, hogy még akkor is benne legyek, ha netán pár nappal túlhordom a bébit. Aztán a kislányom intézkedett, betöltött 37. hét után szültem, pontosan azon a napon, amikorra a vérvételt terveztem... :) Az orvos mondta, reméli, nem számítottam nagyon rá, hát persze , hogy de... A szülésem nagyon hosszú volt, de abszolút kibírható, már nem bánom, hogy így alakult. A kislányom egészséges és érett babaként született meg, kaptam tőle plusz egy hónapot, "cserébe az EDA-ért ".
2008. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!