Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » EDA-val szülni, vagy nélküle,...

EDA-val szülni, vagy nélküle, ez itt a kérdés!?

Figyelt kérdés
tapasztalatokat irjatok, ellene,mellete, nem mellékhatásokra vagyok kiváncsi,hanem arra hogy ment e volna nélküle is könnyedén,vagy mennyire segitett sokat a szülésben! kapaszkodó volt-e, vagy simán kihagyható, alacsony fájdalomküszöbűeknek is? :-) köszönöm!

2012. júl. 4. 13:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Ha már adniuk kell oxit, eda-t kérjél mellé. Itt is olvasom, nekem is ez a tapasztalatom, hogyha az oxi hat, bitang erős fájásokat csinál, amire nem lehet felkészülni.

2012. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
73%
mmint ne ijedj meg az oxitól, csak tudni kell róla h nagyon erős méhösszehúzódáokat csinálhat a semmiből. Amikor kezded érezni a hatását (ha kapsz ), akkor még kérhetsz eda-t , ha úgy érzed neked ez sok. Mert nem mindenki egyforma, csak e a nagy tapasztalat, hogy az oxi vadul beindítja vajúdást....
2012. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát én mindkétszer gázzal szültem de másodjára Edával akartam csak az anesztes a műtőben volt mikor kértem és mire kijött meg volt a lányom. Kibírtam nélküle de nagyon húzos volt mert gyors volt. Fél óra alatt tágultam 5 percet.
2012. júl. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
5 percet helyett 5 cm-t.
2012. júl. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

A fiam mikor született a kórházban nem volt lehetőség semmi fájdalomcsillapításra, oxitocint se kaptam... 18órás szülés volt az eredménye. Fájt, kimerített, és inkább csak kimerültség miatt éreztem pokolnak.

No a másodikkal úgy indultam, hogy nem ott szültem, jobb kényelmesebb kórházat választottam. Mire oda jutottam, hogy talán megkérdem akad e vmi fájdalomcsillapítás közölte a szülésznő, hogy szülök...

Valahol tőled is függ, milyen lesz a szülésed. Én rühellek fájni, egy könyökbeveréstől képes vagyok padlót fogni, vérzéstől kapásból ájulok, szóval nem vagyok egyszerű eset. Mégis azt tudom mondani, egy 2órás nagyon is nyugis szép szüléssel a hátam mögött, ha lazítasz, és hagyod hagy menjen, nem rágörcsölsz, hanem "meglovagolod" a fájást, akkor "észre se veszed". Szó szerint róttam a köröket a folyosón, fájásnál megkapaszkodtam a korlátban, és lazítottam alatta. Igaza volt az osztályos dokinak, hogy nem kell belepiszkálni.


Olyan kórházat válassz, ahol ha már nem bírod, tudjanak segíteni, legyen mód fájdalomcsillapításra. de ne rágörcsölj, hogy ajjjjajjj ez fáj.

2012. júl. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
83%

Én holnap szülök, oxitocin mellé, ahogy lehet kérem az EDA-t, nem szeretnék vele várni, csak addig, ameddig nagyon muszáj, mert nagyon valószínű, hogy császár lesz amúgy is.

40+4 hetes kismama

2012. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
40+4 hetes kismama vagyok: fejvégű fekvésben van a babám, csak nem a méhszájamat nyomja,hanem hátratolja, teljesen zárt a méhszájam, és 3720 gramm, az orvosom szerint az esetek nagy részében fájásokra sem igazodnak be rendesen és ezért valószínűbb a császár.
2012. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Első szülésnél feltétlenül kérd, én sajnálom hogy nem tettem, valószínűleg nem 1 év kellett volna hogy kiheverjem a szülést. 2nál kértem, csak gyakorlatilag kiesett a baba, nem volt idő!

Több barátnőm kérte, csak pozitívat hallottam. Minek legyen mártír egy nő ha nem szükséges?!

2012. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Én lemaradtam minden fájdalomcsillapítóról (bő 3 ujjnyira voltam kitágulva, mire beértem a kórházba, a szülésznő azt mondta, mire bekötné, meglesz a baba), de oxit kaptam. Nem volt sétagalopp, de nem volt kibírhatatlan. Komolyan mondom a varrás meg a varratszedés utána jobban fájt, mint a szülés (a szülést egy hang nélkül végigcsináltam, a varrás alatt meg aúz-tam meg jajongtam végig, a varratszedést meg úgy bírtam ki, hogy közben majdnem leharaptam a saját ujjam...) :D
2012. júl. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint egy hosszú, oxis szülés során jól jöhet az EDA. Szerencsére csak pár fájás erejéig volt részem benne, de egy hosszabb oxis vajúdást nem tudom, hogy bírtam volna ki.


Én mindkétszer a szülés végefelé kaptam oxit. A tolók 2-3 fájásra rá már jöttek is. De az a pár fájás (főleg a másodiknál) iszonyatosan fájt. A második szülésemnél kijelentettem, hogy én oxitocinnal nem vajúdok, ha kell tolófájások előtt beadhatják, mert annyit kibírok, de többet nem!

Amíg nem nyúlkáltak bele nálam a folyamatba, addig teljesen elviselhető volt a vajúdás.

2012. júl. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!