Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az gáz, ha egyáltalán nem...

Az gáz, ha egyáltalán nem félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Első babás vagyok,és 30hetes.Már nagyon várom a babát,minden pillanatban csak erre tudok gondolni.És nem érdekel mennyire fáj a szülés.
2008. máj. 2. 11:58
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szülés után júli 16 le fogom írni az élményeimet a szülésről.Már ha élmény lesz! :-)Boldog babavárást mindenkinek!
2008. máj. 3. 07:19
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát bennem pont azért van némi félelem - nem óriási, de azért van! - mert nem tuhatom, mire számítsak. Arra készülök, hogy igenis fájni fog, próbálok felkészülni erre a fájdalomra, de közben arra gondolok, hogy az életben ez az egyetlen fájdalom, ami "jó", vagyis aminek értelme van. Biztosan nagyon fáj és szerintem épelméjű ember igenis fél attól, amiről tudja, hogy nem lesz fáklyásmenet. De készülök rá lelkileg és nagyon szeretem már most ezt a bennem növekvő kisbabát. Így talán könnyebb lesz. Na meg arra gondolok, hogy azért az elmúlt párezer évben elég sok nő átesett ezen, ha ők kibírták, akkor én is. A jutalom meg ott lesz a végén a karomban.

Mindenkinek boldog babavárást!

30 hetes kismama

2008. máj. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
32 hetes vagyok első babával.Én sem félek picit sem.Lezs ami lesz,úgyis meg kell szülni.Ha szerencsénk van hamar túlleszünk rajt.Ha nem,akkor sem tudunk mit tenni.Így legalább nem stresszelünk elötte hetekig.Az az érdekes,hogy tudom késöbb sem fogok félni tőle.Az utolsó pillanatig várni fogom félelem nélkül,mert ilyen beállitottságú vagyok.Attól nem lesz jobb ha félünk.Anyám ste negyed 7-kor ment be a szülőszobába és fél óra múlva már kint voltam.Tesómmal hasonlóképp rövid ideig tartott.Tesóm már szült.Nme kényes,de azt mondta nagyon fájt.Ő 9 után indult este a kórházba.Még aznap meglett.Nem mindenkinek tart olyan sokáig az egész.Persze ezt előre nem tudhatjuk,de én bízom benne,hogy hamar megszülök én is.Ha meg mégsem,hát akkor sem tudok mit tenni ellene.Szerintem normális,hogy nem félsz!Jobb,mintha végig izgulnál.:)
2008. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti válaszadónak üzenem,hogy köszönöm,hogy nem tart ,,épelméjűnek"
2008. máj. 3. 13:40
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szai én sem féltem a szüléstől, felkészültem rá lelkiekben tudtam, hogy fájni fog, végigolvastam róla mindent, de nem féltem. Lett volna min behülyülnöm nekem is, minhárom nővérem egy napi vajúdás után császárral szült és azt mondták: HUgi, te úgysem fogod bírni, kérj programozott császárt. Ennek ellenére két óra alatt megszültem a lányom 4530 grammal, és nem volt szerintem elviselhetetlen a fájdalom. HA az embernek volt már komolyabb székrekedése, kb. olyan.
2008. máj. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Én nem féltem tőle, inkább kíváncsi voltam. Hát mostmár tudom, milyen, ha lesz következő, attól kicsit félni fogok, mert én valahogy nem akartam elhinni, hogy ez tényleg annyira fáj, de pedig bizony annyira fáj. Oké, ki lehet bírni, de hidd el, jobb, ha számítasz rá, hogy jobban fog fájni, mint eddig bármi. Nem mintha ijesztgetni akarnálak, csak tényleg nem árt egy kicsit készülni rá lelkileg.
2008. máj. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elismerésem a bátorságod miatt!:DÉn annyira félek,hogy nálam jobban senki nem fél!!
2008. máj. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia, én mindkét gyerekemet császárral szültem, az elsőnél nem volt időm megijedni, mivel mindez a 27.héten történt, viszont ez annyira megedzett, hogy a másodiknál teljesen nyugodtan vonultam befelé a műtőbe.

Nem tudom mi lett volna, ha természetes úton szülök, de sajnálom hogy nem így történt.

2008. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!