Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor mikor kell megmondan...

Szüléskor mikor kell megmondani a baba nevét? És hogy? Kell fiú és lánynév is? Meg a vezetéknevet is?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 11:27
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A szülésznő kérdezte meg a szülőszobán, amikor még csak vajúdtam. Rögtön fel is írta a karszallagjára, csak fiú nevet mondtunk, mert tudtuk a nemét.


Amúgy nincs semmi baj a kérdéseddel, de néhány válaszadóval már igen....

2012. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Bocsi sima szüléshez nem tudok hozzá szólni.Én császárral szültem.És mielőtt betoltak a műtőbe kellett mondani egy fiú és egy lánynevet is.Mi is tudtuk hogy kislány lesz,de akkor is kérték a fiúnevet is.
2012. jún. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Tőlem kértek fiú és lánynevet,de csak akkor amikor eldöntötték,hogy végre visznek a műtőbe.Veztéknevet nem kellett mondani.
2012. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
51%

Tőlem akkor kérdezte a dokim, amikor felvett a kórhába, mikor már szülni mentünk, ő töltötte ki a papírokat mert pont ügyeletes volt. Hozzá jártam, tudtuk hogy fiu lesz, szóval nem kért lánynevet.

Egyébként mikor megszületett mégegyszer megkérdezték, hogy akkor a neve??? És két nap mulva még az anyakönyvezető is mikor jött- (azért két nap mulva jött, mert hétvége volt) szóval ő is kérdezte, és lehetett volna tökmás nevet is mondanom, egyet-kettőt... ahogy akartam volna. :)

De persze mindháromszor ugyanazt az egy nevet mondtam. :)))

2012. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!