Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor mikor kell megmondan...

Szüléskor mikor kell megmondani a baba nevét? És hogy? Kell fiú és lánynév is? Meg a vezetéknevet is?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 11:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%

Akkor kell mondani amikor megkérdezik. Teljes nevet kell mondani.

Mivel addigra már megszületik a baba, ezért lánynak lánynevet, fiúnak fiú nevet célszerű mondani.

2012. jún. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem csak simán megkérdezték mi lesz a baba neve,amikor átöltöztem a szülőszobán.Én csak egy nevet mondtam vezeték névvel együtt,16.héttől tudtam hogy fiam lesz,lány nevet nem kértek.
2012. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Értem, csak hallottam már olyat is, hogy még a szülés előtt kell megmondani, vajúdáskor...
2012. jún. 15. 11:36
 4/24 anonim ***** válasza:
26%
Ne haragudj kedves kérdező de ilyen kérdések láttán mindig felmerül bennem a kérdés hogy ha valaki ennyire... (inkább nem írom le)hogyan fog felnevelni egy gyereket,gondoskodni róla...hogy érted hogy hogy kell mondani a baba nevét?hát pl így:Pusoma Krisztofer.Ha lány akkor meg Pusoma Kármenka...ennyire ne legyünk már bénák könyörgöm!Bocsánat nem akartalak megbántani egyébként!
2012. jún. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Nekem a szülőágyon kellett mondani egy fiú és egy lánynevet. Vezetéknevet nem kérdeztek. Tudtam, hogy lányom lesz, de volt egy fiúnevünk is. Ha fiam lett volna, Máténak hívták volna, ezt beszéltük meg a férjemmel. A szülőágyon fiúnévnek Milánt mondtam. Nem tudom, hogy honnan jött. Még jó, hogy lány született, mert ha kivittek volna a férjemnek a Milán nevű fiúcskát, tuti, hogy rávágta volna, hogy ez nem az övé.
2012. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Hát ha szerinted ettől nem tudom felnevelni a gyerekem, hogy ezt megkérdeztem, akkor elég érdekesen gondolkodsz, ne haragudj... Feltettem egy egyszerű kérdést, de látom ezen az oldalon lassan kérdezni sem lehet, mert a kérdéseket is lehurrogják, nem csak a válaszokat... Hallottam már olyat, hogy kértek fiú-és lánynevet is, mert még szülés előtt be kellett mondani. Ezért kérdeztem másnál hogy volt...
2012. jún. 15. 11:41
 7/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem szülésznője/szülészcsapatja (vagy mije ) válogatja, mert ugyan abban a kórházban a kolléganőmtől előre megkérdezték a fiú meg a lánynevet is. Tőlem meg csak akkor,miután megszületett.

Nyugi nem kell enyire görcsösen készülni, amikor ott leszel úgy is kiderül, hogy hogyan kell majd, ha esetleg bakiznál (én pl először más nevet mondtam...ne kérdezd miért, talán a sokk/stressz/fáradtság kombó) akkor még mindig korrigálhatsz, hogy te jézus nem ezt akartam. Nem fognak hülyének nézni, ha me igen akkor meg le vannak tojva. Egyébként nálunk még mielőtt megkapták volna az anyakönyvi kivonatot bejött egy nő és megkérdezte a nevét megint...szóval akár még változtathattam is volna, ha akarom (vagy ha szar nevet mondtam)

2012. jún. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (Orosháza), amikor bemész a szülőszobára (tehát szülés előtt) kérnek fiú és lánynevet is. Hiába mondtam, hogy tuti lány, azt mondták a szabály az, hogy kell fiú név is.

Barátnőm próbálkozott, mert úgy gondolta, ha majd szülés után meglátja, akkor lesz biztos benne, hogy a vacillált két név közül melyik illik majd a gyerekre. De a szülésznő közölte vele, hogy : "mi az, hogy nem tud dönteni, nem a szülés után kell ilyeneken gondolkozni!"

Ezek után bediktálta mind a két nevet. Két nap múlva jött hozzá az anyakönyvvezető, akkor már csak az egyiket anyakönyveztette a kettő közül.

2012. jún. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, egyébként ettől is tartok, hogy valamit rosszul mondok, nem tudom miért, nem vagyok ám olyan aggódós, de valahogy napok óta ez jár a fejemben! :) Unokatesóm pl. elfelejtette mondani a 2. keresztnevet, így az nem is lett hivatalosan a kisfiú neve.
2012. jún. 15. 11:49
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

császár előtt kell fiú és lánynevet is bemondani, mert ha valami komplikáció adódik azért a baba el legyen nevezve.

mikor én szültem a másodikat (mondjuk én simán) akkor volt ott egy kismama akit vittek császárra mert faros volt a gyerek és ott volt ilyen, ő kérdezte minek mondjon két nevet mikor tudja,hogy fia lesz. erre volt a válasz amit írtam.

2012. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!