Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor mikor kell megmondan...

Szüléskor mikor kell megmondani a baba nevét? És hogy? Kell fiú és lánynév is? Meg a vezetéknevet is?

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 11:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként kicsit valóban túlaggódós, túlkombinálós a kérdés, na de ebből még nem kell messzemenő következtetéseket levonni a kérdező majdani szülői képességeiről. Egyszerűen csak izgul (vagy sok ideje van), lényegtelen. Elfér a sok, hány hetes vagyok, tényleg pozitív, lehet-e terhes, mitől beteg a gyerekem kérdés mellett. Arra való ez az oldal, hogy az ember meg tudja kérdezni a többiektől a hirtelen eszébe ötlő kérdéseket.
2012. jún. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőkész válaszokat. Valóban sok időm van ma, mert szabadnapos vagyok. :) (Egyébként a húgomat én neveltem fel lényegében, szóval szerintem nem lesz gond!:)
2012. jún. 15. 12:02
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi még ha nem is te nevelted volna fel sem lenne. Ne törődj azokkal akik ennyiből ilyen széles képet alkotnak rólad !
2012. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Azt azért érdemes tisztázni, hogy amit szülés előtt (vajúdáskor) kérdeznek, az a kórházi adatlapokra kerül, ami pedig hivatalos lesz, azt az anyakönyvvezető kéri, és az már szülés után történik, akkor már elég a végleges anyakönyvezendő nevet mondani.


Amúgy nekem most a harmadik szülésem annyira gyors volt, hogy a névkérdezésre már csak a megfigyelési idő alatt került sor, úgy ahogy az összes papírkitöltésre is.


Egyébként a fiú-lány névvel minket nem szívattak. Mondtuk, hogy milyen nemű lesz, és elég volt az egy név.


De olyat mesélt a szülésznőm, hogy más nemű lett, és nem is tudták, mi legyen, mert csak egy névvel készültek, így két nap múlva találták ki...

2012. jún. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Képzeld el Nekem megkérdezték éjjel amikor bementem és átöltöztem..de reggel volt műszakváltás..Én még mindig egyben és az éjszakás nővér valahovaelkeverte a papirt,nekem két toló között kellet lebetűznöm a fiam nevét..ezért most lehet megfognak szólni hogy kiirom a gyerekem nevét(mert itt manapság már megy az itélkezés mindenért) de csak igy teljes a sztori: Perdikeas Kostadinos Nikolaos..:-)Csoda hogy jól betüztem még 15 óra vajúdás után két toló fájás között:)
2012. jún. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Az első gyerekemet 20 évvel ezelőtt szültem(Bp.Péterfy),akkor előre kértek fiú és lánynevet is.A 2. gyereket 4 évvel ezelőtt szültem a Szt.István kórházban,a szülésznőm megkérdezte,hogy milyen nevet gondoltunk,de csak akkor kellett konkrétan megmondani,amikor megszületett a kicsi.Mondjuk mi csináltattunk kromoszómavizsgálatot(39 éves vagyok),aminek az eredménye benne van a kis könyvemben is,ppl25hkm
2012. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok:szóval a kis könyvemben is,plusz maga az eredmény is ott van,külön papíron,szóval nálam okafogyott lenne fiú és lánynevet is kérni(kislányunk lesz).
2012. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Tőlem császár előtt kértek fiú és lány nevet is, hiába mondtam, hogy lányunk lesz. Nálunk ez a szabály.
2012. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Tőlem első babánál előtte kérdezték (Gondolom közrejátszhatott h sokat vajúdtam, ezzel is próbálták a figyelmemet elterelni; a 2-nál utána (uyganaz a kórház) . Csak a keresztnevet, és utána véglegesítették vagy engem vagy az apukát megkérdezve, h mi lesz a családnév?
2012. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Tőlem két tolófájás között kérdezték meg:):):):)

És csak a keresztnevet kellett mondani.

2012. jún. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!