Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés gátvédelemmel. Hogyan...

Szülés gátvédelemmel. Hogyan zajlik pontosan? Szülés előtt hogyan lehet felkészülni?

Figyelt kérdés
Első babánál is lehetséges, vagy akkor mindenképp vágnak?
2012. jún. 14. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én hármat szültem gátvédelemmel,az elsőt is.

előtte maszírozással készítheted fel a gátat és ez az amit a szülésznő tesz a szülésnél, maszírozza, tágítja.

2012. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már az első is gátvédelemmel történt. Az utolsó 4-5 hétben esténként mandulaolajjal gátmasszázst végeztem (illetve a párom segített) és intimtornáztam végig. Én azt vettem észre, a lényeg, hogy el tudd engedni magad szülés közben, és persze segítsen mindenben a szülésznő. Szülés, tolás közben ő is olajjal tágított.
2012. jún. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A masszírozáshoz többféle olajat is lehet használni, én búzacsíra olajat használok a szülésznőm javaslatára, de van kifejezetten gátmasszázs olaj is, pl. a DM-ben kapható Weleda tényleg csúcsminőság, csak nagyon drága.

Az egyébként, hogy szülheted-e az elsőt is gátvédelemmel, gyakorlatilag az orvosod hozzáállásán múlik. Fiziológiailag simán képes rá a tested, sőt! Nem véletlen, hogy a WHO 1985(!!!) óta sorolja a szükségtelen és elkerülendő beavatkozások közé... Sok orvos azonban a mai napig kontroll nélkül alkalmazza, mert így gyorsítható a szülés. Azért, hogy ezt megideologizálják, mindenféle rémségekkel ijesztgetik a kismamákat, amit az ember vagy elsőre elhisz, vagy utánajár (ebben az esetben viszont egyértelműen be kell látni, hogy igen, már az első szülésnél is lehetséges és szükséges a gátvédelem, sőt!). Szóval kérdezd meg a dokidat, hogy ő támogatja-e. Ha igen, akkor a szülésznővel kell beszélned, mert ő segíthet majd a szülésnél masszázzsal, támasztással (ha a dokid nem támogatja, a szülésznő sem meri általában vállalni sajnos, úgyhogy mindenképpen ő a kulcsfigura). Sok sikert!

2012. jún. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2012. jún. 14. 10:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez szülésznő, kórház függő.

Az én dokimmal megbeszéltünk, ő támogatja a gátvédelmet, de szülésznőm nem volt.

Gátvédelemre készültünk, mert nagyon fiatal vagyok és mindenki azt mondta, így még nagyobb az esély rá, rugalmasabbak a szövetek.. Hát a szülésznő meg közölte, hogy inkább vág, mint repedjek, meg sem próbáltuk..:(

2012. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem 1. és 2. is sikeres gátvédelemmel született.


36.héttől esténként 5-10 percet kellett masszírozni gátmasszázsolajjal (Dm-ben is kapható, WEleda)

meg ittam málnalevél teát és szedtem homeobogyókat a szülésznő útmutatása szerint.

2012. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 35. hétre született első babám is gátvédelemmel jött a világra, de semmit nem tettem az ügy érdekében, nem masszíroztam meg ilyenek, gátmetszésre készültem, de a szülésznő mondta, hogy jobb, ha megpróbáljuk. A másodiknál (38. hét) szintén semmi előkészület, nagy baba, úgysem menne vágás nélkül. Hát de, nagyon is, pedig még a kezét is a feje mellé húzta. 3,6 kg volt, az első 2,4 kg.
2012. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!