Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki gátvédelemmel szül...

Ha valaki gátvédelemmel szül akkor sem lehet 6 hétig házaséletet élni? Persze ha nem reped stb.

Figyelt kérdés

2012. jan. 29. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
A 6 hét nem a gátseb miatt van, hanem mert 6 hétig tisztul a szervezet. Szerintem 6 hét az nem olyan sok idő, amit ne lehetne kivárni...
2012. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Igazából a méhszájat kell ilyenkor óvni egy picit, de ha óvatosak vagytok és nem kellemetlen neked aktus közben, akkor már 4 hét után mehet (tapasztalat :D)
2012. jan. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szeretem a tapasztalatokat köszönöm szépen!! :)
2012. jan. 29. 23:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már nem okoz kellemetlenséget (és a gyermekágyi folyás már lecsengett) akkor nyugodtan lehet. Érzi azt egy nő, hogy jó-e már neki vagy sem... Az első babám után (pedig őt is gátvédelemmel szültem) vagy 3 hónapig rágondolni se tudtam a házaséletre. A második után alig telt el öt hét, együtt voltunk és minden rendben is volt. Szóval hagyatkozz a megérzéseidre! :-)
2012. jan. 30. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha vége a vérzésnek, barnázásnak utána megpróbálhatjátok óvatosan, óvszerrel a fertőzés elkerülése végett.

Szóval szerintem is mehet 3-4 hét múlva!

Amúgy nekem volt anno gátmetszés és belül is repedtem és varrtak, de mi sem bírtuk ki 5 hétnél tovább, igaz mi nem behatolással kezdtünk, azt csak 7 héttel később mertük, de most a másodikkal gátvédelemre készülünk és ha összejön nem fogjuk vissza magunkat az biztos!

2012. jan. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

A legtöbb nőgyógyászati beavatkozásnál 6 hét tilalom van. Ugyan ez vonatkozik pl egy korai művi terhességmegszakításra is. Pedig ott aztán nem vágnak semmit. Sőt! A méhnyak és méhszáj is minimálisan van tágítva. A vérzés is álltalában 1-2 napos.

Fontos, hogy a test regenerálódni tudjon. Szülés után pláne. Igazából amíg teljesen helyre jön a tested az egy év! Ha fél éven belül teherbe esnél akkor nem lenne ajánlatos a gyerek megtartása sem. Mi a lehető legkisebb korkülönbséget szeretnénk a kislányunk és a leendő tesó között. Így orvosom tanácsára minimum 9 hónapot várunk a szülés után. Szerintem nem lesz megeröltető az a 6 hét tilalom. Ugyan ez vonatkozik a sportokra is. Felesleges lenne kockáztatod hogy később problémák adódjanak belőle. Kérdezd meg nyugodtan az orvosodat.


Még a kórházi zárójelentésben is benne van, hogy: Ajánlott: ....házasélet tilalom 6 hétig....

2012. jan. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Szules utan nem a gatat kell elsosorban felteni.

Az a lenyeg, hogy a placenta egykori helyen egy hatalmas seb van, abbol jon a gyermekagyi verzes, folyas, a vegen barnazas. Ha meg barmi ilyen jon, az azt jelenti, hogy a seb meg nem gyogyult be teljesen es ilyenkor fokozott a fertozes veszelye.

Addig nem szabad szeretkezni, amig barmilyen szines folyast tapasztalsz, ami a gyermekagyi verzessel van osszefuggesben. Utana varj par napot, ha nem is ter vissza semmi (mert van, hogy 1-2 nap szunet utan ismet van barnazas), akkor elvileg mar nincs seb.

En kulfoldon szultem, itt nem is hat hetet mondanak, hanem ezt, amit leirtam. Rakerdeztem a hat hetre es azt mondtak, hogy a hat het nem biztos, mert mindenki maskepp regeneralodik, van, akinek 3 het utan mar semmilyen verzese sincs, van, aki meg 7. heten is barnazik.

2012. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat nagyon hasznosak voltak!

Szép napot mindenkinek :)

2012. jan. 30. 17:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Én nem mertem amig nem látott a doki a 6hetes kontrollon- hogy minden rendben begyógyult-visszahúzódott-rendbejött. Pedig csak 8hét után jutottam el hozzá.

de mi inkább kivártuk.

:)

utána bepótoltunk mindent. :)

2012. febr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!