Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek normális dolog,...

Szerintetek normális dolog, hogy így érzek?

Figyelt kérdés
Két gyerkőcöm van, mindkettő császárral született. A nagyobbik medencevégű volt, így nem volt kérdés. A kisebb befordult, viszont nem indult meg időre a szülés, méhszáj teljesen zárt volt, több mint 4 kg volt. Szerettem volna természetes úton szülni, és nagyon bánt, hogy nem sikerült. Egyikkel sem volt egyetlen fájásom sem, fogalmam sincs, hogy milyen lehet szülni. Magamat hibáztatom, ha kicsit vártunk volna, hátha beindult volna magától a folyamat. Közben az is megfordult a fejemben, lehet hogy ilyen típus vagyok, hogy "nem tudok szülni"?
2012. máj. 24. 14:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Valaki viccre veszi, azt hiszi hogy az érzések, amik ilyenkor megjelennek benned nem normálisak.

DE van, aki rosszul éli meg a császárt, magát okolja, zavarja hogy nem tudott természetes úton szülni, és nehezen dolgozza ezt fel. Főleg ha egy-két ostoba hülye beszól és baromságokat ír (lásd első).

Normális, amit érzel. Bizonyára nagyon vágytál volna a természetes szülésre, és most sokként éled meg, hogy egyszer sem sikerült.

Arra gondolj ilyenkor, hogy bárhogy is születtek meg a gyerekeid, őket ez nem fogja érdekelni, nekik így is te leszel a minden, és csak az számít mit adsz nekik lelkileg. Senki nem kérdőjelezi meg édesanyja vajúdását, szülését, császárját. Az élet nem a szülés mikéntjéről szól, hanem a nevelésről.

Nekem is császárom volt komplikáció miatt, és baromi rosszul érintett. Aztán olvasgattam a témában, több császáros anyukával is beszéltem, és rájöttem, hogy tőlem aztán az orromon is kijöhetett volna a gyerek, a lényeg nem ez, hanem az, hogy egészséges, mindketten itt vagyunk egymásnak.

Lehet nem tudtad őket megszülni, de most itt az alkalom, hogy felnevelhesd őket. Ez azért jó dolog, nem?

2012. máj. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, látom törölték szerencsére az elsőt!

A lényeg,hogy lehet más nem vesz komolyan, a gyereked komolyan fog venni, bárhogy is született.

2012. máj. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Sókristály ***** válasza:
53%

Sajnálom, hogy így érzel. Nem igazán értem, a második babádnál miért volt indokolt a császár, de gondolom , a doki tudta, hogy mit csinál.

Én a helyedben keresnék olyan orvost, aki nem császároz mindenért, hanem tényleg alaposan megfontolja a kérdést. Bár arról nincs tapasztalatom, hogy 2 császár után lehet-e természetes úton szülni.

Ha meg nem sikerül, akkor sincs tragédia. Nem a szülés mikéntje tesz jó, vagy rossza anyává. Neked ez jutott, ezt kell elfogadnod.

Én minden gyerekemet simán szültem, de felnézek a császáros anyukákra, mert szerintem többet álltak ki, mint én.

2012. máj. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Ne hibáztasd magad, inkább arra gondolj, hogy a sok "ha"-val semmire nem mégy.

Ha beindult volna magától, lehet akkor is szüksége lett volna a császárra, és lehet, ha hagynak természetesen szülni, akkor baja lett volna vagy a kicsinek vagy neked.


Tök mindegy, milyen módon jönnek a gyerekek a világra, mindkét variációt megszenveded! És nem a szülés módjától lesz valaki jó anya.


Az teljesen normális, hogy bánt a dolog, mert nagyon szeretted volna - ilyenkor abszolút nem meglepő a csalódottság, de lépj túl rajta, ne engedd, hogy ez határozza meg a gondolataidat! Van két csodálatos gyereked, ez a lényeg.

2012. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem nem maradtál le semmiről. :-) Gondolom teljesen mindegy, hogy hogyan szül az ember, mert a császáros és a hüvelyi úton szült anyuka is arra a momentumra emlékszik vissza, amikor odaadták neki a babáját. Én pl tudom, hogy milyen amikor jön a fájás, mégsem tudom teljes átéléssel elmesélni a férjemnek, hogy milyen, mert olyan bódult állapotban voltam, hogy olyan, mintha nem is velem történt volna. A testem teljesen visszaváltozott a szülés előtti állapotára, csak annyi, hogy itt van 21 hós kislány, akiről tudom, hogy én szültem, de amúgy nem viselem semmi kényelmetlen nyomát a szülésnek. Ne aggaszd magad szerintem!
2012. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem lásd pozitívan a dolgokat!:) Van két szép egészséges gyerkőcöd, vállaltál értük egy nagy hasi műtétet. Inkább így legyen, minthogy most esetleg, ne adj' Isten azt kérdeznéd, hogy inkább miért nem császároztak meg!?

Jó egészséget Nektek és sok boldogságot!


Egy császáros anyuka, aki boldog, hogy anya lehet...:) Főleg, hogy most még el is aludt a gyerkőc, és szusszanhatok kicsit...:DD

2012. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Második azért lett császár, mert nem indíthatnak oxitocinnal, ha császáros előzmény van. Burkot pedig nem tudtak repeszteni. Talán kicsit türelmetlen is voltam, mert az utolsó hetet a kórházban töltöttem, 2 éves fiam pedig itthon várt, szerettem volna itthon lenni, ráadásul ha később szülök, még a karácsonyt is bent töltöttük volna a kórházban.

Tudom, hogy nem a szülés mikéntje számít, imádom a gyerekeimet, életem értelmei, de valami mégis kiamaradt. Engem a császár testi része nem visel meg, a lelki háttere nyomasztó kicsit, de remélem sikerül majd feldolgoznom. :) Örülök, hogy egészségesek, annyi tragédia történt mostanában az ismeretségi körömben is, hogy hálát adok a Sorsnak, hogy egészségesek vagyunk.

2012. máj. 24. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha gondolod írj privit. Egy hasonló cipőben járó anyukával nemrég beszélgettem, akinek az egyik ismerőse egy olyan honlapot szerkeszt, ahol a császáros anyukák elmesélhetik érzéseiket és tapasztalatot is cserélhetnek, előítéletek nélkül.

Az oldal még szerkesztés alatt, de végre egy jó kis kezdeményezés ez, hogy a császáros anyukák is teret kapjanak az érzéseikkel együtt.

Nem vagy egyedül azzal, hogy ez lelkileg rosszul érint téged. Sajnos tényleg nem könnyű elfogadni és feldolgozni azt, hogy nekünk nem sikerült természetes úton szülni. Pontosan tudom én is, hogy az egészség számít, de közben esz a tudat, hogy nem tudtam természetesen szülni. Azt hiszem nagy a társadalmi nyomás és az előítélet a császárosokkal szemben. Na, most ezt fogjuk megpróbálni legyőzni ezzel a weboldallal.

Ha érdekel, írj, és amint pontosítanak az oldallal kapcsolatban, és beindul, akkor szólok!

2012. máj. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

túldimenzionálják a természetes szülést és nagyon lealacsonyítják a császárt. nem a szülés módja határozza meg, hogy milyen anya vagy.


én már háromszor szültem simán, de nem emlékszem az egészre. onnan vannak emlékeim, hogy megkaptam a kisbabámat.

ne vágyódj a normál szülés után, mert az nem oszt, nem szoroz.

2012. máj. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
15:48 ment a privi, előre is köszi
2012. máj. 24. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!