Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek elfogadható, hogy...

Szerintetek elfogadható, hogy egy szülésznő felpofozza a vajúdó nőt?

Figyelt kérdés

NST-re vártam, mikor a mentő hozott egy vajúdó nőt. Elfolyt a magzatvíz, de a nő nem akart kórházba menni, hanem vásárolni akart menni (?) A férje hívta a mentőket, akikkel be sem akart menni. Egész úton és a kórház bejáratál is hisztizett, hogy ő aztán nem szül, ő nem akar, ez nagyon fáj (6perces fájások). Szó szerint ki volt fordulva magából. Odament a szüésznő, próbálta felvenni vele a kontaktot, de nem is válaszolt neki, csak üvöltött. Próbálkozott vele egy jópár percig, de semmit nem haladtak előre, és ekkor a szülésznő adott neki egy pofont.

Utána a nő, mintha észhez tért volna, elnézést kért, és normálisan lehetett vele beszélni.


Nagyon megdöbbentem, hogy ezt megtette a szülésznő, hogy hogy volt hozzá joga?

De minnél többet agyalok rajta, annál jobban úgy érzem, hogyha szülés közben valamiért én is ilyen lennék, akkor nem bánnám. Végülis a gyermek és az anya miatt tette, nem?


Mi a véleményetek? Hogy fogadtátok volna a helyében?


2012. máj. 20. 21:51
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
65%

ha én borulnék ki ennyire szülés közben, amivel veszélyeztetem a kicsi babám életét, akkor hálás lennék egy ilyen kijózanító pofonnak.

viselkedtem már másként szülés alatt, ami nem jellemző rám, így ismerős a helyzet.

de mivel született már olyan topic, ahol jól kigúnyolták azokat a kismamákat, akik esetleg üvöltenek szülés közben és itt is volt erre megjegyzés, ezért jól tudom, hogy felesleges minden észérv, hisz az ilyenek azok, akik nem látnak tovább az orruknál és már pontoznak is le. :)

2012. máj. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim válasza:
71%
Lehet valami orvosi pszichológia féleség, tudta, hogy mit csinál.
2012. jún. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
19%

Ilyet nem szabad csinálni! Szégyen, hogy ilyen megtörtént!

Gondolom akkor mindenkinek más lenne a véleménye, ha egy férfi orvos teszi ezt. Az apuka még ki is kérte volna magának, na meg a hisztis nő is, hogy mi az, hogy egy férfi kezet emel rá.

Rám ne emeljen kezet se férfi, se nő!

2012. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
39%

Inkább veszélyezteted a babád életét utolsó? Csak a büszkeséged miatt?

Gratulálok.

Én meg azt mondom, ha bármivel veszélyeztetetm a babámat öntudatlanul, és ebben megakadályoz egy jól irányzott pofon, akkor hajrá jöjjön! Mert a baba a fontosabb, nem én.


Látom te sem voltál képes felfogni, hogy ez a pofon nem olyan pofon. Ez egy terápiás történet volt, ezerszer jobb, mint egy erős nyugtató, amivel leszedálták volna a kicsit is, kit tudja milyen károsodást okozva nála.


Nézzétek, ide másolom, hogy miről van szó, mert látom, még mindig sokan nem értik:


"Hisztériások gyakran hyperventillálnak, pánik betegségben is előfordul. Hatására ún. respiratorikus alkalózis jön létre, az arteriás szénmonoxid szint csökken, ettől az agyban érösszehúzódás alakul ki, melynek agyi oxigénhiány és annak tünetei a következménye.


Hyperventillatio esetén nemcsak a légzésszám, hanem általában a légzés mélysége is nő. Gyakran panaszkodnak mellkasi fájdalomról is. A hyperventillatio következtében tetániás görcsök , szájkörüli - és végtagzsibbadás, érzészavar, szédülés és rövid ideig tartó eszméletvesztés(syncope) is kialakulhat, de nem jelent közvetlen életveszélyt."


Nem jelent életveszélyt arra, aki hisztériás, de a pocakjában lévő magzatra nagyon veszélyes!


Értitek már????

2012. jún. 6. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, egy férfi orvosnak ilyen nem jutott volna eszébe...

Csak a nők hiszik azt, hogy nekik mindent lehet. No komment!

Egy férfi megoldotta volna máshogy.

2012. jún. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
Kedves tőled utolsó előtti... de sajnos el sem olvassák. Még a kérdést sem biztos, hogy elolvassák végig... de azért rendes tőled. Igen, erről van szó.
2012. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

MA 11.39 - lepődj meg- egy férfi orvosnak is ez jutott volna eszébe - és ez lett volna az egyetlen gyors hatásos és célravezető módszer.

Puff neki...

2012. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!