Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek elfogadható, hogy...

Szerintetek elfogadható, hogy egy szülésznő felpofozza a vajúdó nőt?

Figyelt kérdés

NST-re vártam, mikor a mentő hozott egy vajúdó nőt. Elfolyt a magzatvíz, de a nő nem akart kórházba menni, hanem vásárolni akart menni (?) A férje hívta a mentőket, akikkel be sem akart menni. Egész úton és a kórház bejáratál is hisztizett, hogy ő aztán nem szül, ő nem akar, ez nagyon fáj (6perces fájások). Szó szerint ki volt fordulva magából. Odament a szüésznő, próbálta felvenni vele a kontaktot, de nem is válaszolt neki, csak üvöltött. Próbálkozott vele egy jópár percig, de semmit nem haladtak előre, és ekkor a szülésznő adott neki egy pofont.

Utána a nő, mintha észhez tért volna, elnézést kért, és normálisan lehetett vele beszélni.


Nagyon megdöbbentem, hogy ezt megtette a szülésznő, hogy hogy volt hozzá joga?

De minnél többet agyalok rajta, annál jobban úgy érzem, hogyha szülés közben valamiért én is ilyen lennék, akkor nem bánnám. Végülis a gyermek és az anya miatt tette, nem?


Mi a véleményetek? Hogy fogadtátok volna a helyében?


2012. máj. 20. 21:51
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
24%
Pontosan. Na, meg ha pont olyan szerencsétlen módon belehajolt volna a pofonba a kismama, még a szemét is érhette volna az ütés. Ilyen módszerrel azért nem kéne.
2012. máj. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
29%
Huh, meglepődtem a válaszokon, én ezek után nagy ívben elkerülném ezt a szülésznőt. Elhiszem, hogy a kismama hisztizett, magán kívül volt stb, de akkor sem pofozhatja meg a szülésznő! Semmilyen helyzetben. Egyszerűen nincs joga hozzá. Találjon más megoldást az anyuka lenyugtatására, nem tudom mit, ez az ő szakmája. Ha engem felpofozna a szülésznő, vagy nővér, vagy orvos, vagy bárki, én bizony feljelenteném.
2012. máj. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
31%

Nagy szégyen, hogy ezt ebben az országban meg lehet tenni. Az meg még nagyobb szégyen, hogy még jó páran helyeslik is. Na az én Párom szerintem a kezét törte volna, ha ilyet csinál a szülésznő. Gondolom később még a markát is tartotta, a pénzért, hiszen Ő csak "jót akart". Ha nincs türelme, miért pont szülésznőnek ment?

Pontosan neki kellett volna a legjobban tudnia, hogy valaki így éli meg a szülést, valaki úgy. Nekem türelmes szülésznőm volt, és nagyon hálás voltam Neki. Miután 26-27 óra ébrenlét után voltam, a végére már nem nagyon bírtam tartani magam. Nem ordítoztam, de egyfolytában csak annyit tudtam nyöszörögni, hogy "de meddig tart még?". Szegény minden alkalommal kibújt valahogy a kérdés alól ilyen-olyan válaszokkal. Ezt viszont végig mosolyogva türelmesen tette. A kitolásnál lett határozottabb! Nem mondom, hogy rimánkodni kell, mert az is b@romság, de ott egy-egy határozott mondattal simán célba érhet a szülésznő és az orvos is. NEM KELL EHHEZ VEREKEDNI!! Hogy jön Ő ahhoz, hogy ilyet tegyen? Ennyi erővel a csecsemős nővér is megpofozgathatná később a babát, ha sír mondjuk fürdetés közben, vagy nem akar szopizni. Na ne már, és ezt még helyeslik emberek? Nem értem...

2012. máj. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó vagyok. Kíváncsi vagyok, mi lett volna a következő lépés, ha a kismama nem nyugszik meg? Jól meg is rugdosta volna, vagy péppé veri??? Nevetséges...
2012. máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom,mondjuk amikor én szültem volt 3 szülésznő.2 foglalkozott egy 19 éves csajjal melettem,ő is hisztizett,sikongatott fájdalmában és olyan bunkók voltak vele,gondolhatjátok én még nyögni sem mertem,de szerencsére aki velem foglakozott az egy nagyon tüneményes kedves kis nő volt,folyton simogatott.Úgyhogy szerintem ha már nem tudott vele mit kezdeni,az ő érdekében lekevert egyett,mindenki megnyugodott és utána nagyon kedves és segítőkész volt akkor ez a pofon nem egy tragédia....inkább szörnyű az,hogy milyen hangnemben beszélnek egy fiatalabb szülő nővel aki most él át először egy ilyen fájdalmat.

Szóval én a pofont választanám és utána a kedves hangnemet!!!!!

2012. máj. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Először n is nagyon megdöbbentem. Aztán pedig azon, hogy ahogy megnyugodott a nő, elmagyarázta neki a szülésznő, hogy ezt miért kellett, és bocsánatot kért. Utána pedig teljesen normális hangnemben mindent elmagyarázott neki, hogy mi fog történni. Amúgy nmég nem hallottam panaszt erre a szülésznőre :/
2012. máj. 21. 08:15
 17/37 anonim ***** válasza:
22%

Nem!Ez nagyon durva.

Én 4 gyereket suültem,de tényleg iszonyatosan fájt,de jól néztem volna ki,ha akkor valaki felpofoz.

A negyediknél a kitolásnél viszont úgy üvöltöttem mint még soha.Ilyen hang még nem is jött ki a torkomon.De senki nem szólt rám!

2012. máj. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom a szülésznő sem jókedvéből pofozkodott. Ha az anyuka ilyen állapotban marad, annak nem lett volna jó vége semmiképp! Max. altatásos császárban végigviszik, hisz még EDA-t se tudtak volna neki beszúrni. Vagy várták volna, hogy magától észhez térjen akár órák múlva??? És akkor addig mi lesz a babával? Mert még a vajúdásnál csak tűrni kell a fájdalmat, addig a kitolásnál tevékenyen részt venni. Ez meg nem megy hisztizve.

Én csak sopánkodtam a kitolásnál, hogy nem bírom csinálni és rám szóltak, hogy ne vegyem el az energiámat ezzel. Igazuk volt! És ha hisztériáztam volna és kapok egy "észheztérítő" pofont, akkor is igazuk lett volna. Nem hiszem, hogy épp a fogam tört volna ki tőle. De egy fog, egy babáért... hát egye fene!

2012. máj. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
63%

Nyilván nem hangzik jól, de azért nem kellene ennyire habzó szájjal ágálni valami ellen, amit ti nem is ismeretek.

Nyilván nem arról volt szó, hogy egy kis hisztikét nem viselt el a szülésznő.

Tudjátok bármilyen furcsa, létezik olyan állapot, amit hisztériás rohamnak (vagy konverziós zavarnak) hívnak, és ez egy elég veszélyes állapot, nem az a "csúnyán beszéltél velem, ezért hisztikézek egy kicsit" történet!

Ez egy súlyos agyi történés, és valóban nem a pofon a legjobb elintézési módja, hanem ilyen esetekben ERŐS NYUGTATÓT KAP a beteg. NYilván szerintetek az lett volna a normális, ha kap egy adag lórúgásnyi gyógyszert, mindegy, hogy esetleg a baba szíve is megállhatott volna tőle, de az normális viselkedés lett volna???

Kapjatok már a fejetekhez, a szülésznő teljesen jól reagált, a beteg visszanyerte a kapcsolatát a külvilággal, és senkinek nem lett semmi baja.


Alapesetben persze, hogy egy sima hisztire nem pofon a helyes reakció, de azért lássatok már túl az orrotokon, mert csak hiszitek, hogy jogos a felháborodásotok.

2012. máj. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
80%
Mentősként (és nőként!) mondom, hogy de igen. Van olyan, amikor csak ez használ. Van olyan fokú hisztéria, amikor beszélhetsz szép szóval, amit akarsz. Szinte el sem jut a másik agyáig! Aki ezt nem tapasztalta meg élőben, az nem tudja, miről beszél most. Miről ítélkezik ilyen nagyon. És tegyük fel a szülésznő csak szép szóval beszél és nem sikerül észhez téríteni asszonykát? (Mert gyakran van ilyen!), akkor mi lesz a gyerekkel? Jön a kitolás, mama zárja a lábait, mert ő bizony nem szül meg.. a gyerek oxigénhiánnyal jön ki, valahogy, akárhogy. Utána anyuka észhez tér, rájön mi történt, és akkor kit fog perelni? Naná, hogy a szülésznőt, és az orvost, amiért nem tett meg érte mindent! Hisz anyucit nem lehet bántani, hisz nem volt beszámítható állapotban. Ekkor minden az egészségügyi személyzet felelőssége. Én azt gondolom, hogy inkább most egy jókor jött pofon, mint harminc év bánkódás!
2012. máj. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!