Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek elfogadható, hogy...

Szerintetek elfogadható, hogy egy szülésznő felpofozza a vajúdó nőt?

Figyelt kérdés

NST-re vártam, mikor a mentő hozott egy vajúdó nőt. Elfolyt a magzatvíz, de a nő nem akart kórházba menni, hanem vásárolni akart menni (?) A férje hívta a mentőket, akikkel be sem akart menni. Egész úton és a kórház bejáratál is hisztizett, hogy ő aztán nem szül, ő nem akar, ez nagyon fáj (6perces fájások). Szó szerint ki volt fordulva magából. Odament a szüésznő, próbálta felvenni vele a kontaktot, de nem is válaszolt neki, csak üvöltött. Próbálkozott vele egy jópár percig, de semmit nem haladtak előre, és ekkor a szülésznő adott neki egy pofont.

Utána a nő, mintha észhez tért volna, elnézést kért, és normálisan lehetett vele beszélni.


Nagyon megdöbbentem, hogy ezt megtette a szülésznő, hogy hogy volt hozzá joga?

De minnél többet agyalok rajta, annál jobban úgy érzem, hogyha szülés közben valamiért én is ilyen lennék, akkor nem bánnám. Végülis a gyermek és az anya miatt tette, nem?


Mi a véleményetek? Hogy fogadtátok volna a helyében?


2012. máj. 20. 21:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
A nőnek elborult az agya, a szülésznő mindent megpróbált, de semmi. Ilyen helyzetben érthető a pofon, én nem hibáztatnám a szülésznőt. Ő csak jót akart.
2012. máj. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom a szülésznő látott már ilyet párszor, tudja mit csinál.

Nem tudom, ha én lettem volna a vajúdó nő, hogy viseltem volna, de így látatlanban azt mondom, jól tette. Nem volt más választása!

2012. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
92%
Nem azért ütötte meg, mert ideges lett rá, hanem azért, mert ha az anya nem működik együtt a szülés során, akkor a baba és a mama élete is veszélyben forog! Muszáj észhez téríteni, mert koncentrálnia kell, nyomnia kell, ha eljön az idő, és úgy nem lehet, hogy hadakozik ellene! Szerintem jól tette (én is eü-s vagyok, teljesen megértem a pofont. SAjnos nem volt más megoldás). A legfontosabb pedig, hogy hatott!
2012. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezt látva elgondolkoztam rajta, hogy felkérném a szülésemre, mert olyan gyoran, határozottan és jól döntött, hogy rá merném bízni magam. Mi a véleményetek? Vagy ez alapján nem lehet megítélni?

2012. máj. 20. 22:00
 5/37 anonim ***** válasza:
90%
Biztosan nem veszíti el a fejét a legnagyobb gond közepette sem, ha reflexből így cselekedett. Én is ilyen embert keresnék magam mellé. Aki a szélsőségeket is megteszi a babám egészségéért és biztonságáért, és nem esik kétségbe, ha nem a normális úton haladnak a dolgok. Ha szimpatikus neked, válaszd őt! Tuti rutinos, jó kezekben leszel!
2012. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem is válaszd őt!
2012. máj. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

Te még nem szültél gondolom.

Szülés közben egész máshogy érzékeled a világot, és van olyan, hogy kezded elveszteni a kontrollt. Nekem is majdnem volt ilyen, de a szülésznő rám szólt, hogy ne hisztizzek már, gyerek még nem maradt bent. :)

Érthető a pofon ebben a szituban.

2012. máj. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
85%

Válaszd őt!

Hidd el, te nem fogsz így viselkedni. Igen is van az embernek önuralma. Kell, hogy legyen.

2x szültem, az első babámmal két napig vajúdtam, 8óra oxitocin, azt hittem meghalok, mégsem rendeztem ezt, sőt egyáltalán nem ordítottam. És ott senki nem ordított a szülőszobán. Egyik szülésemnél sem. Hidd el, az anya ilyenkor összeszedi magát, épp a babájára gondolva, hogy mielőbb túl legyenek rajta éppen, egészségesen.

2012. máj. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
9%

Hát, nem tudom. Most egyből az jutott eszembe, hogy mi van, ha a pofon miatt letörne az a fogam, ami jórészt tömésből áll. És korona kéne rá, ami nem két fillér. A doki is mondta, hogy nagyon vigyázzak rá. Nem is rágok vele, csak egészen puha dolgokat.

Nem tudom, akkor vajon kifizetné-e a fogam a szülésznő..? Gyanítom, hogy nem.

2012. máj. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem elfogadható én a helyedben és a szülő nő helyében,mint a betegjogi képviselőnél,mind a kórháznál,mind a rendőrségen feljelentést tettem volna.

Úristam,milyen világban élünk?Szerintetek elfőrdulhat egy hasonló eset Németországban/Hollandiában?Szörnyű és borzasztó!

Mindenkiből máshogy jön ki a fájdalom,a kétségbeesés,elég baj szerencsétlen kismamának ha vásárolni akar menni,kórház helyett..na de felpofozni..Ha a kismamánál nem százas valami,ilyet akkor sem lehet tenni.Ki,mit szólna ha saját szülésén is hasonló történne?!Mit történik ha egy gyerek-kamasz kerül a nőgyógyászati osztályra(nem terhesség hanem valami probléma miatt) és elkezd kiabálni stb..a nővérke akkor is felpofozza?!


Mélységesen felháborít az eset!!!

2012. máj. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!